Každá rodina má nějaké tajemství, které si pečlivě střeží. Tajnosti rodiny Marcuse Aylesburyho však budou odhaleny kvůli jeho blízkému příteli, idealistickému novináři Trentovi. Jeho vydavatel chce, aby konečně přišel s něčím šokujícím. A osudy Aylesburyových představují skvělou příležitost... (oficiální text distributora)

agassi68

Myslím, že na to, koľko námahy dalo vystavať scenár, koľko skvelých hercov sa snažilo aby tomu dali šťavu, dobrá muzika a napriek tomu vás to nechytí tak ako si predstavujete. Možno preto, že sa nedokážete plne sústrediť cez dve hodiny. A to je škoda.. ()

E lan

Velmi dobré a téměř dosahující na jeden stupeň vyšší hodnocení. Jen škoda trochu rozvláčného tempa, tím pádem i délky. Jinak k hereckému obsazení, scénáři a celkovému zpracování není možno mít větší výhrady. Herci opravdu ve svých rolích někdy až děsivě sedí (Holm, Fiennes, Thomas...). ()

mira.l

Musím se přiznat, že nějaký větší duchovní rozměr či poslelství jsem v tom fakt nenašel. Dvě hodiny vlastně o ničem, které vyvrcholily odhalením nějakého finančního či politického podvodu, jehož smysl mi unikal stejně jako smysl toho filmu jako celku. ()

MRPitivier

Jestli hledáte film na zlepšení nálady, tak se raději vyhněte Chromofobii! Tak cynickou a pesimistickou mozaiku lidských příběhů jsem dlouho neviděl! Tyto lidi spojuje malé nepatrné pouto nebo naopak něco velkého! Ale ať je to malé či velké pouto, osudy lidí to ovlivní tak ve velkém měřítku, že jim to změní celý život! Snímku chybí něco, čím by vybočoval, čím zaujal... Film se proto stal průměrným, i herecké výkony nejsou na vysoké úrovni, jediný Damian Lewis se mi líbil! Trochu škoda, protože velká herecká jména jsou v tomto filmu obsazena, jen nejsou vedena tím správným směrem! ()

piglit

Po dlouhé době jsem byl cílovou skupinou filmu. Nicméně musím přiznat, že tihle Angličani u mě většinou umí zabodovat. Už jenom ta dokonalá umělecká dila prostupující celým filmem, dokonale kontrastující s kýčovitými životy hlavních hrdinů. Za pět, bez nejmenších pochybností. ()

Verunka84

Postavu Kristin Scott Thomas bych postavila ke zdi a zastrelila. Ale jeji herectvi plus Ralph Fiennes to zachranoval. Prislo mi to zbytecne rozvlekle, roztahane, ale dva bodiky za herce (Kristin, Rhys Ifan, Ralph a Penelope) ()

subic

Jejda. Velmi solidně obsazené i zahrané. Z ničeho se pomalinku první polovinu současně rozvíjí skládačka několika osudů. Advokát Marcus Aylesbury a novinář Trent jsou kamarádi, až na to, že Trent chce konečně prorazit s něčím velkým a tak se začně pitvat v rodině Aylesburyových. Otec a soudce Edward Aylesbury je podivně zapleten do obchodu z akciemi a velmi často ho navštěvuje nemocná prostitutka. Pak je tu ještě jeden kmotr, tak trochu pedofil. Atd. ... K tomu jedna přehnaně bílá a skleněná hypermoderní architektonická schíza. Po letech bych si už ani nevzpomněl, o čem to vlastně bylo. 50% ()

Heyyy

Námět mi přišel super, ale proč to byla proboha taková nuda? A hlavně zbytečně dlouhé. První hodinu a čtvrt se nedělo vůbec nic a po zbytek filmu... v podstatě taky nic... :D Přitom ten děj by si zasloužil mnohem dramatičtější atmosféru. ()

solisoli

Dramatický poviedkový žáner s pompéznym dejom aristokracie, v protiklade sociálnej vrstvy v roli skvelej Penélope Cruz. Akýsi extrém do extrému, aby sa to nejavilo, ako kópia Magnólie. Blahobyt, plný prevlekov Kristíny, oproti srdcervúcej sociálne bezútešnej nemohúcnosti. Pomerne nápadité strihy, rušný dej udalostí so snahou zasiahnuť city, nepriniesol ale ten najdômyselnejší efekt. ()

david666

Bohužel se jedná spíš o přehlídku hereckých hvězd než o nějak zajímavý film. Osudy jednotlivých osob jsou propojeny, děj však kvality filmů jako je např. 21 gramů zdaleka nedosahuje. ()

RenSen

Nic moc závratného, nemastné neslané. Bez dojmu a pozastavení. Ovšem a opět skvělá K. S. Thomas. Ralph Fiennes zde moc prostoru nedostal, škoda. 65% ()

FandaF

Zvláštní a zajímavý film, kterému by však slušelo sestříhání - je příliš dlouhý a jsou tam nudné pasáže. Nejvíc mě asi oslovil ten dům kde žije krásná Kristin Scott Thomas a sympaťák Damian Lewis. Úžasná architektura a špičkový design. To je můj sen. Jinak Penélope Cruz ve většině filmů nemusím a ani tento film mi příliš nesedla... ()

AlBertzap

Nic neříkající mozaika bez zajímavých a něčím výjimečných postav. Propletení osob bylo jednoduché a zcela prosté. NIc víc než průměrný film. ()

gizi

Celkem se mi líbí tento styl tzv. mozaikových filmů, tento se sledoval celkem dobře i přes svou délku, i když posledních cca 15 minut už bylo natahováno příliš. Každopádně mám sice dramata rád, ale toto bylo pro mě příliš negativní, trochu moc nepřirozené, zkrátka jsem z toho neměl moc potěšení, spíš naopak. Celkově dobře provedené, na druhou stranu mi to prostě nesedlo. 70% je skoro moc a 3*. 12.2.12. ()

Pythonator

Nádherný film o ničem. Dá se u něho přemýšlet o tom, která z postav je větší magor nebo můžete u filmu děkovat Bohu, že váš život je v podstatě normální a nikomu nemáte co závidět. Jediný důvod proč vidět film je taneček Penélope Cruz u tyče, ale i ten není dost sexy aby to stálo za to. Navíc je v tomto filmu slavná Penélope tak zlíčená, že vypadá spíš jako strašidlo než pěkná ženská. ()

Johgas

Podobné jako Magnolie, ale ta se mi líbila více. V obou případech jsme viděli příběhy bohatých lidí, chudých lidí, poctivců i podrazáků. Obojí velice pěkně herecky obsazené, ale Magnolie byla pro mě uvěřitelnější. Chromofobie byla na mě příliš chladná, vyloženě sympatický hrdina byl snad jen sociální pracovník. A děti. Ale tohle samozřejmě nebyl dětský film. ()

Rapollo

Zranitelnost, ale i urputnost člověčího druhu na pozadí společenské prázdnoty. Pokus o úspěch, pokus o přežití, pokus o přátelství. Vynikající Kristin S. Thomas v roli znuděné neurotické shopoholičky, která nedokáže ani přirozeně komunikovat se svým synkem, natož manželem. Její "plácání se" v odosobněném prostředí designově sic perfektního, leč odpudivě odosobněného domu, je posazeno do kontrastu zápasu umírající prostitutky a jejího anděla strážného, v podání Rhyse Ifanse. Celý film provází lehké napětí, slabě elektrizující, tak jak tomu bývá před bouří. A ten blesk nakonec opravdu uhodí. Jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. ()

viax

Zpočátku velmi dobře vystavěný film, pak, jak ubíhal čas, je to trochu nudnější a čím dál stejnější, pak přijde rána z nebe a namísto hop je tu trop a velmi rychlý konec, který jakoby má vše napravit, ale pořád chybí snad závěr nebo dovětek nebo něco. Jakoby se tvůrcům už nechtělo pokračovat a ztratili o příběh zájem. ()