Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

sedm.1

Štěstí na dosah je druhým filmem,který jsem shlédl od Gabriele Muccina a začínám usuzovat,že tento režisér má opravdu zajímavý styl.Tím prvním je jeho ještě novější Sedm životů,ovšem tyto dva filmy toho,tedy krom opět výborného Will Smitha,mají opravdu hodně společného.Jednak jde o filmy,které nejsou pro každého,neboť jsou formou vyprávění velmi pomalé.Muccino totiž klade daleko větší důraz na kvalitu příběhu a na prokreslení postav,než na kvantitu ukázat co nejvíce za každou cenu.Dále dokáže vyvolat obrovské emoce a city,aniž by nějak příliš tlačil na pilu,vše vyprodukuje jen sílou příběhu a "vyždímáním" herců na maximum,co v nich je.Zápletka Štěstí na dosah je pak na jednu stranu docela přímá a je dopředu jasné,jak to dopadne,ale i zde režisér prokázal své kvality a celou cestu za snem obohacoval spoustou silných a dojemných scén,které asi málokoho nechali chladným.Už dlouho si nepamatuji,abych nějaké filmové postavě držel takto palce,prožíval s ní každý okamžik radosti i smutku a závěrečný happayend jsem si společně s hlavním hrdinou nádherně užil a vychutnal.Autorům se navíc krom skutečného dramatu podařilo do filmu nenásilně vložit i několik opravdu vtipných momentů,což bylo též velice osvěžující záležitostí a i toto dokazuje živočišnou krásu celého tohoto příběhu.Štěstí na dosah je prostě především filmem pro lidi,kteří se ostýchají jít za svým životním snem a nebo mu zkrátka jen nevěří.Takovému diváku totiž dokáže tento film dodat energii a sílu nevzdat se ho.No a ty ostatní minimálně potěší výstavními hereckými výkony a úžasným,dojemným příběhem. ()

b.tabor

Skvěle obsazený film, dobře zahraný po všech stránkách. Myslím ,že pomohlo i to, že Will Smith hrál se svým synem, takže nemuseli nic "předstírat". Zobrazuje se nám skutečnost, že když člověk chce, tak může v životě něčeho dosáhnout, i když je nějakej čas uplně na dně, dále se mi líbilo, že příběh byl natočen podle skutečnosti. ()

fox171cz

Jeden z velkých výkonů "Willa Smithe" jako starostlivého otce. "Jaden Smith" byl taktéž skvělý jako jeho táta spolu s dalšími sympatickými postavami. Příběh je velice poutavý a zábavný, ale dostane vás hlavně jeho skutečnost. Nemohu na toto dílo přestat myslet, honí se mi kolem toho filmu desítky myšlenek. Ale zpět k filmu, pro milovníky dramatu je tento film jistá volba a já vám jej můžu jen doporučit ! 80% ()

Forsberg11

Cieľom tohto filmu bolo zrejme vyvolať v divákovi silné emócie a ja som bol na ne aj plne pripravený. Od začiatku som sa nechal unášať príbehom nešťastného predajcu prístroja na meranie hustoty kostí (uff :D) a čakal som kedy sa vo mne pohne povestná emočná struna. Ale až na jednu, dve krátke scény sa nestalo vôbec nič. Film je síce technicky zvládnutý na jednotku, herecky (samozrejme hlavne vďaka Smithovi) na vysokej úrovni, nijak viac si ma však nezískal. Nechcelo sa mi plakať, nemal som chuť smiať sa, proste nič. Vysoké hodnotenie je neadekvátne, znovu asi len kvôli predstaviteľovi hlavnej postavy a "srdcervúcemu" hollywoodskemu, skutočnému príbehu. A bohužiaľ, len to je na tom smutné... ()

cachina

Příběh outsidera, který něměl nic a nakonec získal všechno. Příběh o americkém snu. Celý film stojí na vynikajícím výkonu Willa Smitha. Tvůrci ale podle mého názoru hrají až moc očividně a prvoplánovaně na city - otec, který přišel o všechno, o práci, nemá střechu nad hlavou, nemá peníze a ještě se musí postarat o syna. Námět, který jsme viděli už nespočetkrát. A k tomu všemu mě doháněla k šílenství ta ,, smůla´´, už už to má, ale vždycky o vlásek mu to uniklo, že až to není možný. A těchto smůl bylo dle mě ve filmu až příliš. Ale jestli si chcete pobreřet, určitě bych doporučoval tento snímek. ()

masr odpad!

Sociální kritika po Hollywoodsku zbavena jakékoli hrany, kousavosti či čehokoli, co by mohlo naštvat kteréhokoli ze sponzorů filmu. Výsledkem tedy rozplizlý alibistický film se slzičkovitým dějem, který si hraje na kritiku - přitom je však obludně nechutnou apologií jakéhokoli hovna, které kdy v USA vzniklo. Zítra pod vlivem tohohle "filmu" pravděpodobně vrazím do kanceláře, kleknu na kolena, budu líbat boty šéfovi a požádám ho, aby mi příští rok dával mzdu jen do výše částky, kterou daný měsíc utratil za lízátka pro děti. ()

Mistickzz

Najlepšie príbehy píše sám život. Šťastie na dosah je o vnútornej sile prekonať všetko zlé, o viere, že sa aj na Vás konečne usmeje šťastie, o sile prekonávať nepriazeň osudu a o odvahe postaviť sa z prehier, oprášiť kolená a skúšať to znova až pokým to nevyjde. A Chrisovy Gardnerovy to nakoniec vyšlo a musím uznať, že sa fakt nadrel. Will Smith predvádza jeden z jeho najlepších výkonov a páčilo sa mi, že fungovala chémia medzi ním a jeho synom. Bolo vidieť, že sú ozaj rodina. Troška by som vytkol záver filmu, ktorý podľa mňa Muccino až tak nezvládol. Inak veľmi príjemný film. 80% ()

los.negros

Ten film neni ani zdaleka tak smutný, jako je spíš smutná realita, na kterou naráží. Je to realita, se kterou se v podobný formě jednou z nás setká skoro každý, jenže ne každému se podaří z takový "rejže" vybruslit. Jen s těží si dokážu představit, že by si normální smrtelník dokázal poradit s problémy, se kterými se setkal Chris. Štěstí na dosah je dramatem od začátku až do konce a je velká škoda, že ta poslední část "Jak jsem byl šťastný" nebyla o něco delší. >85% ()

Vajonek

Drobné spoilery. Nadšení z tohoto filmu vůbec nerozumím. Neříkám, že není pěkné, inspirující, když se někomu podaří dojít přes překážky ke štěstí. Ale vzhledem k tomu, že už je to v rámci námětů vcelku "ohrané" téma (cynik promluvil 🙈), chce to asi za mě něčím to ozvláštnit, aby to zaujalo. Malý Jaden Smith byl sice roztomilý, s otcem Willem jim to dohromady asi docela šlo, ale jinak jsem se já osobně většinu těch dvou hodin docela nudila, říkala si, ať už proboha hlavně hlavní hrdina prodá všechny ty "rentgeny nové generace", ať se nemusím podvacáté dívat, jak s nimi křižuje zacpané ulice velkoměsta nebo honí někoho, kdo mu tu krabici zas ukradl. Nějak mě to nedokázalo emočně zasáhnout (snad vyjma toho - nutno říct značně předvídatelného - závěru) a to bude možná ten největší problém, těžko říct. ()

Arach.No

Nečekal jsem že by se film o chlápkovi co se z nuly dostane až na vrchol dal natočit takto příjemným způsobem. Will Smith je excelentní a Jarden má naštěstí talent po tátovi. Ostatní celkem slušně sekundují a film se v žádné části nezadrhne. Scénář se vyhýbá klasickým klišé a i když víte jak to na konec všechno dopadne, velmi rádi se necháte vtáhnout do děje a sledujete řadu více či méně nešťastných příhod, která Chrise potkala předtím než se na něj konečně usmálo štěstí. ()

Revolver

Dojemný film, který mohl být ještě o třídu lepší, kdyby vznikl pod taktovkou zkušenějšího režiséra. Ne, že by si G.Muccino vedl nějak špatně, ale myslím, že z takového nápadu se dalo vytěžit mnohem víc. Co mě ale překvapilo a taky důvod proč dávám 3 hvězdy je Will Smith jehož výkon se pohybuje na hranici oscarové úrovně. ()

kery-

Tak tohle je určitě jeden z nejkrásnějších "vážných" filmů, co jsem kdy viděl. Celý film jsem byl dojat, cítil smutek, lítost, pocit že bude líp..ale ono líp nebylo. Fakt parádní film, určitě se nejedná o nějakou bezmyšlenkovitou sra*ku, ale o film, který má hlavu i patu! ()

Kovaja

člověku je až líto jak dokáže bít osud krutý na otce a jeho syna ale zda-li je to opravdu podle skutečného přiběhu tak je to pohádka se štastným koncem ()

joshula

Will si za tento počin nominaci určitě zasloužil. Film táhne od začátku do konce a je stěžíjním prvkem. Jeho retro knírek a vzhled přidává na autentičnosti. ()

baXter

Velice dobrý film ve kterém se Will Smith opravdu vyznamenal. Hraje člověka který si musel projít mnohým než si splnil svůj sen, snad bych řekl že ho ani nehraje ale spíš přímo přímo prožívá. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007