Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Dexter666

Krásny príbeh. Opäť sa dokazuje, že tie najkrajšie, ale aj najťažšie píše život sám. Will Smith je pán herec, okrem neho musím pochváliť aj malého Jadena Smitha, aspoň vieme, po kom má talent. Piatu hviezdičku na mojom hodnotení si snímka zaslúži za podľa mňa skvele zvládnutú výpravu a chytľavú hudbu. ()

l.bejk

Konečně sem si ten film sehnal a musim říct že Will se hodí na všechno je to prostě borec.Bere vše vážně,dobrý film ze života. ()

lipan

Will Smith dokázal, že umí zahrát i vážnější role a tahle mu opravdu sedla. Spolu se svým synem to zahrál nádherně. A ten konec!!! No, nebudu to prozrazovat :D ()

pierre9

Od začiatku filmu sa smola na Chrisa len tak sype. Stratí ženu, nemá kde bývať, navyše sa musí starať o svojho malého syna. Vždy keď sa zdá, že je z najväčších problémov vonku, príde ďalší, až to vyzerá, že to snáď ani nemôže byť pravda. Jeho poslednou nádejou sa stane miesto v maklérskej firme. K nemu však vedie dlhá cesta a ani tá nemusí skončiť štastne. Nemám rád filmy, ktoré stavajú na hre na city. Nie že by tento na city nehral, no okrem toho je tu vynikajúci Will Smith a silný príbeh, ktorý je o to uveriteľnejší, že je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Povinne by som tento film dal pozrieť tým, čo sa neustále sťažujú a čakajú, že raz im šťastie spadne z neba priamo do rúk... ()

Lancer

Že americký sen má své zádrhely již dávno všichni víme. Jak se přes ně dostat je samozřejmě otázkou lidské snahy a lidské píle. Vidět hrát Willa Smithe v tomhle snímku určitě stojí za to, především pro ty, kteří o něm jako skvělém herci pochybují. Ale stejně se výsledný dojem pohybuje někde kolem průměru. A to i přes nálepku "dle skutečné události." ()

Kloktaldo

Tento film mě příjemně překvapil. Chris prokázal obdivuhodnou vniřní sílu, když se dokázal přehoupnout přes velké potíže a zajistit sobě i svému synovi lepší život. Počátky v makléřské společnosti jsou totiž už samy o sobě hodně těžké. Snímek nám ukazuje, že se někdy vyplácí prát se s osudem a že tomu štěstíčku se zkrátka musí jít tak trochu naproti :-). ()

Fabeeh

Pro mne jeden z nejlepších dramat co jsem za poslední dobu viděl.Co také čekat konbinuje-li se to s fenomenálním hercem jménem Will smith ()

Standey

Tak tenhle filmeček mi neskutečným způsobem připomíná můj život... To protloukání, snaha prodat a uživit sebe a své dítě. No prostě good, fakt silný a emotivní snímek. ()

frankiiee

Pre mna velmi silny film, ktory si urcite budem pamatat. Will uz tradicne skvele predstavenie. Pribeh je to predsa len smutny, ale diky Bohu na konci sa avsetko v dobre obratilo a tak i ja som spokojny ()

halberdier

Příběh o tom, že když si jdu za svým snem a dokažu zdolat všechny překážky, tak se na mě jednou konečně to štěstí usměje a ten sen se mi splní. Příběh podle skutečné události, který je však v zájmu dramatičnosti přece jen trochu přiveden na hranici důvěryhodnosti (např. to, že se matka téměř dobrovolně vzdá svého syna),Jinak je to ale dobře natočený film s vynikajícím Will Smithem, který právem patří mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější herce současnosti. ()

sus

Perfektní. Perfektní. Vůbec nejlepší herecký výkon Willa Smitha co jsem z jeho filmů viděl. Kdo je fanoušek herce, tak by si snímek neměl nechat ujít. ()

pcarogers

Tři a půl. Tento film mě zkrátka hodně rozčiloval, protože zápletku jsem absolutně nepochopil. Nechápu, že neměl žádné kamarády, kde si půjčit, nikdo mu nemohl půjčit (myslím nějaký ústav) nebo zkrátka měl nastoupit do druhé práce a kluka nechat v domě u ženských anebo rovnou nastoupit někde na manuálku s týdenním platem. Zkrátka ta zápletka pro mě žádnou zápletkou nebyla a celé mi to tak přišlo vykonstruované na základě ničeho. Proto - jakékoli hodnocení Smithova projevu a lidskosti ve filmu mi příjde nesmyslné, protože to celé mi přišlo strašně nerealistické. Každopádně - líbila se mi kamera, prostředí, rozdělení do kapitol, Will Smith (v rámci nesmyslnosti příběhu) a každopádně dobrý konec, u kterého prostě musíte aspoň slzu ukápnout, pokud jste někdy o něco dlouho usilovali a pak to dostali. ()

zodiak217

Skutočne strhujúci príbeh otca a syna, ktorého sa priam majstrovsky zhostil Will Smith a jeho (vtedy ešte nie taký rozmaznaný spratok) Jaden Smith. Bol som skutočne unesený a veril som každú scénu ktorá sa v tomto filme odohrala miestami som mal pocit, že nejde o žiadneho holliwoodskeho herca ale o obyčajného človeka, ktorý nám len chce vyrozprávať svoj životný príbeh a podeliť sa o skúsenosť aké môže byť šťastie vrtkavé. O to viac ma to zaujalo, pretože podobná vec sa môže stať naozaj každému, raz je človek dole, inokedy hore, ale odlepiť sa od samotného dna a prespávať na ulici je naozaj kruté, naviac s malých chlapcom ktorý ešte ani nerozumie o čo tomu svetu ide, prečo ich takto trestá. Pokladám za skvelú voľbu (aj keď rodinkárstvo vo filmoch nemusím) angažovať ako filmového syna Willovi jeho skutočného, pretože vzťah otca a syna dostáva o to viac na hodnote a uveriteľnosti. Naozaj skvelá snímka, ktorá si z mojej strany jednoznačne zasluhuje plný počet hviezdičiek. ()

Veju007

112 minut slz a dojetí. Tenhle film už nechci znovu vidět a nemyslím to vůbec zle! Will a Jaden Smithovi jsou prostě nepřekonatelní! ()

Vozataj

Will i jeho syn zahráli parádně. Během sledování jsem si říkal, co se mu na dalším rohu zase stane. Holt, někdo na tu smůlu má štěstí. Když Will dostane ke konci práci makléře, ani mi nepřijde, že je scéna "jen" hraná, ale jeho pocit štěstí mu totálně věřím! ()

Hans07

Krásný film podle skutečné události, ve kterém mě Will Smith opravdu přesvědčil, že dokáže velmi dobře zahrát i roli ve které není agentem, který má zachránit svět, vesmír apod. Celý film jsem minutu co minutu fandil Chrisovi Gardnerovi a také přijímal rány, které mu osud přichystal. Na konci filmu jsem byl opravdu HAPPI. ;) ()

carAnthony

Ďalší Will Smith's Movie ktorý vás určite rozchveje a navnadí do Života! Až na zopár nudnejších pasáží absolútne geniálny film!!! A takisto súhlasím s názorom POMa že človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám neprešiel, by to takto dokonale a dôveryhodne nezahral... ()

Elassar

Jedno z nejlepších dramat jaké jsem kdy viděl. Skvělý herecký výkon Willa Smitha, který se tak zapsal mezi mistry svého oboru. Film, který mi po shlédnutí vždy přinese takový pozitivní pocit. Poslední okamžiky filmu jsou krásné, slzy mi ukápli stejně jako Willovi... ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007