Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

p.paja11

Je pro mě překvapení že tento výborně provedený film má jenom 78%. Nejsem žádný filmový kritik, který by něco věděl o střihu apod. ale myslím si, že když na vás film udělá takový dojem, že Chrisovi držíte na konci filmu palce a skáčete radostí, když v závěrečné scéně mezi těmi lidmi a usměje se na důkaz toho, že to dokázal, tak by měl mít prostě vyšší hodnocení, nehledě na to jestli se ve filmu našlo 10 nedopracovaných scén a jestli kamera má trošililinku jiný úhel pohledu.. Tento pro mě MEGAFILM má u mě 95% !!! ()

ares.wares

Jeden z Dobrých filmů... Tím přívlastkem dobrý, ale nemyslím to že by tento film nebyl vinikající, nebo snad že bych si myslel že je průměrný. Tento film je dobrý, protože nám pomáhá být lepšími lidmi. A to je přeci jedna z nejdůležitějších vlastností umění! Tento film nás totiž upozorňuje na chudobu a utrpení našich bližních a po tomto filmu jistě již budeme k nim vnímavější. Například nebudeme tak sandno odmítat všechny ty, kteří nás obtěžují skrz telefon nějakým výzkumem trhu, protože se budeme zamýšlet na tím, že to je vlastně zaměstnání toho člověka a ten člověk je možná na té práci existenčně závislý... Nebo když nám v metru budou nutit nějaké reklamní letáky, neodmítneme, protože chceme pomoci tomu jež ty letáky roznáší. ()

tomaszon

Je mi úplně jedno, že plno lidí vnímá tento film jako záměrný útok na emoce diváka. V jedné ruce mobilní rentgen, pod nohama se mu motá synek a kráčejí spolu směrem ke světlým zítřkům… Měl štěstí, že potkával v podstatě samé dobré lidi, ale nechtěl by to snad každý? PS: ty řidítka pod nosem Smithovi seknou . ()

eFrankie

Ten chlap má tak zatraceně moc smůly, že to snad ani není možný... Spousta lidí by to v jeho případě už zabalila, ale on se prostě za každou cenu chce postarat o milujícího synka a chce toho dosáhnout jenom poctivě a v tom tkví kouzlo tohoto skvělého filmu. Ještě větší cenu to pro mě má, kvůli skutečnosti, že je film podle pravdy... Will Smith předvádí perfektní herecký výkon a jeho malý synek má před sebou určitě budoucnost, taktéž moc dobrý (herecké geny se v něm nezapřou)... fakt, že je to jeden z mých oblíbených filmů, hraje tam můj oblíbený Will Smith a že scénář napsal sám život, nemohu hodnotit méně než za 5***** ()

Kathane

Will dokázal ve filmu to, že musí věřit a snažit se v lepší budoucnost, ikdyž se mu to párkrát nepodaří, tak skončí štastný. Jedině tím, že bude věřit a snažit se, si všechno vybojuje. ()

xhonza5

Velmi pěkný snímek o životě. Ale o takovém životě, který asi každý zažít nechce. Navíc volba Willa Smitha do hlavní role se podle mého velmi vyplatila. Film určitě doporučuji. ()

Ditulka

celou dobu, s každým dalším "kopancem" jsem se i za hlavního hrdinu cítila hůř a hůř, na konci jsem pak brečela jak malá spolu s Willem... fakt výborný film, jen doporučuju.... ()

Pulos

Skvělý výkon od Willa Smithe, film se mně osobně moc líbil, jen podle mě ve filmu chyběla osoba ženy, která by pomalu postupem času začala nahrazovat Christopherovu matku a stala se Chrisovo novou láskou a v záveru filmu, by odcházeli jako nová rodina. To by byl, si myslim povedenější konec, ale i tak má film ode mne 100%. ()

Standey

Tak tenhle filmeček mi neskutečným způsobem připomíná můj život... To protloukání, snaha prodat a uživit sebe a své dítě. No prostě good, fakt silný a emotivní snímek. ()

keepsmile

Filmek jsem shlédl až teď, 4 roky po premiéře. Krásný film podle skutečné události. Perfektně zahrané, krásná hudba, není to emoční ždímačka jako 7pounds, naopak - film je takový jaký má být a Will Smith si myslím každého diváka získá. Pro mě herec no.1 poslední doby. Samotná reálná postava Gardnera je pro mne moc zajímavá, jeho chvilka v závěrečné scéně a pozdravení se svojí hereckou podobou je tou nejlepší tečkou za krásným filmem. Těším se na další Muccinovi filmy. Bod za to, že soundtrack dělal rodák Andrea Guerra, doporučuji poslechnout! ()

Frfla

Will Smith ako ťažko pracujúci otec, snažiac sa zachrániť čo sa dá a hlavne svoju rodinu udržať pokope. No čo čert nechcel nič z toho sa mu nedarí a tak sa ocitá aj so svojim synom Chrisom na ulici. Krásne dojemný skutočný príbeh o tom ako sa človek môže čo i len pretrhnúť, no keď sa niečo nedarí tak sa to nedarí dvojnásobne. V tomto filme Smith všetkým ukázal, že vie zahrať aj niečo iné ako len akčné komediálne strielačky. Ja som mu to všetko uverila a na konci som sa nebránila slzám od dojatia. ()

montel

Chris Gardner (Wil Smith) pracuje jako obchodník a snaží se postarat o rodinu jak to jen jde. Jenže obchody v poslední době moc nejdou a rodina již tři měsíce dluží za nájem. Manželka ztrácí trpělivost a odejde od něj, což mu na štěstí nepřidá. Později je se svým synem dokonce vyhozen z bytu na ulici a přespává kde se dá. Štěstí se k němu přikloní ve chvíli, kdy dostane nabídku pracovat jako makléř. Práci si však musí svým úsilím vybojovat...Tady jde dokonale vidět, jak tenká je hranice mezi smůlou a štěstím. A že si smůlu Will Smith teda vyžral, můžeme vidět v tomto velmi dobře natočeném filmu. 65% ()

matthew_tv

Strááášne pomalý film, absolútne nenapínavý, jediné, čo očakával od diváka bolo sledovať ho...Film nenecháva divákovi upustiť od pravidiel a dotvárať si dej filmu vlastnou fantáziou, celý priebeh filmu udáva hlavná postava, ktorá dokonale zahrala trápiaceho sa otca, ktorý si nedá pošliapať hrdosť a aj napriek vyhadzovu z ubytovne nezanedbá syna a stoj čo stoj sa naháňa za prácou obchodníka s akciami... Dá sa povedať, že priebeh filmu je celkom dojímavý, dal by som však asi len tri hviezdičky...štvrtú dávam preto, že ako obľúbenec drám som už zvyknutý na všetko, no pri tomto filme má človek vážne problémy oddeliť realitu od filmu... Skutočne dobre spracovaný príbeh, tie necelé dve hodiny boli asi akurát, a myslím, že ďalších 20 minút filmu nahradili záverečné titulky s opisom zvyšku života Chrisa. ()

zero_zelo

Pochybuju, že někdo už jen při začátku filmu a přečtení ditstributoorova háku na diváka pochyboval, že nás všechny sejme naděje na lepší zítřky. Věřím tomu, že život může bejt vopravdu složitá počítačová hra a ne a ne se dostat přes jeden zásadní level, takže pokud onen "pravdivý příběh" byl aspoň z půlky pravda, tak dobrý. nepatřím mezi maséry ega všemocné Ameriky, takže vykřikovat slávu nebudu, ale klidně smeknu před výkonem Willa Smithe, kterej se pro me díky tomudle výstupu posunul do rad charakterních herců....se synem svělý podání, sežráno všechno i s navijákem. až mě bude zase něco srát, tak se na to podívám znova ;) 80% ()

Rishko

Melancholická dráma opisujúca ľudské nešťastie. Asi takto by som najvýstižnejšie opísal tento film. Napriek tomu vás tento film pohltí. Alebo skôr herecký výkon Willa Smitha, ktorý tento film dokázal “predať“. Rozhodne vás donúti zamyslieť sa nad vrtkavosťou života a o tom , že raz si hore a raz zas dole, no nikdy netreba prestať bojovať. ()

Spike86

Pěkný příběh o tom jak si jít za svým i přes nepřízeň osudu. Dobře zahrané od Smithe. Stopáž je dlouhá akorát na to, aby film nenudil ani na chvilku. 75% ()

roboxxl

Film, ktorý vypráva o ľudských hodnotách a o tom, že nikdy nič nie je stratené. Až je to neskutočné, že je to podľa skutočnosti. Veľmi dobrý ťah je to, že po boku Willa Smitha hral jeho skutočný syn, čo ešte viac dodalo na autentičnosti... A presne to dokazuje, že keď človek chce tak sa dá...... Život je ťažký a každý sme si strojcom svojho šťastia... ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007