Režijní debut režiséra Sung-su Kima - film o bezcitnosti, nemilsordnosti, násilí, sebedestrukci a touze po moci na jedné straně a emocích, očekávání a zklamání na straně druhé - jehož ústředními postavami jsou drsný detektiv Jang Do-young (Kwon Sang-woo) a inteligentní, slušný a rozvážný státní zástupce Oh Jin-woo (Yoo Ji-tae). Ti spojí své síly s cílem dostat do vězení hlavu gangu Yu Kang-jina (Sohn Byung-ho). Přes jejich úporné úsilí, nekonečné vyšetřování, má Yu početné konexe v nejvyšších politických kruzích, díky nimž se detektiv i státní zástupce ocitají v pasti, ze které není úniku. Originální název YASU znamená "příšera" - jak tvrdí představitel detektiva, v každém z nás dřímá příšera, která se probouzí ve chvíli, kdy je člověk dotlačen do vypjatých situací. A těch je ve filmu požehnaně, stejně jako zlomů a překvapení. O zábavu a napětí tudíž není nouze, skvěle vygradovaný děj vás nenechá ani chvilku v klidu a do poslední chvíle nevíte, k jakému konci to vše vlastně spěje. (Jenova)

Lacike

Na moj vkus to bolo az prilis strojene a chýbal mi tam pocit prirodzenosti. Proste to cele posobilo strasne vykonstruovane a nedokazalo ma to prilis vtiahnut ani emocionalne vdaka zvolenym postavam. Jeden z ustrednych kladnych hrdinov bol pre mna prilis chladny a tym padom nesympaticky a druhy bol totalny magor, ktory ma svojimi castymi vybuchmi zurivosti iritoval. Paradoxne najviac sympaticky mi bol charizmaticky hlavny zaporak, co evidentne nebolo cielom filmu. Samotny pribeh ma tiez nenadchol, lebo som pri nom mal pocit, ze som ho uz videl stokrat a lepsie spracovany ako v tomto filme. A ani rezijne ma film nenadchol. Ci uz otravnym zoomovanim, alebo az prilis ocividnym pouzitim tych najotrepanejsich postupov. Ked ma v dojemnej scene hrat dojemna hudba, tak az prilis okazalo tam hra, atd. Proste sklamanie. 5/10. ()

Tsunami_X

Docela chytrá hra se žánrovými klišé. Teda spíš ne, ale je lepší to tam vidět. Mnohem víc si potom užijete všechny ty archetypální scény, které fascinují svou nezastíranou a předimenzovanou sebeláskou. Jestli jsou Korejci v něčem mistři, tak je to vykrádání a patetičnost. Škoda těžce nemocné a umírající matky, která padne vedle. ()

Adrian

Po dlhšej dobe konečne ďalší, pre mňa bezchybný, výborne zahraný, napísaný, vygradovaný a formálne vyčačkaný kórejský thriller action-noir. Pri jeho sledovaní a ešte aj dlho po ňom sa znova raz ukázali ako pravdivé slova jedného môjho kamaráta, ktorý čisto žánrové filmy z kórejských rúk veľmi presne charakterizoval nasledujúcimi slovami: " Pri ich sledovaní mám dojem, že stokrát videné tu vidím ako keby prvý krát". Klasický príbeh, ktorý vás chytí svojimi emóciami koncetrovanými v miere hnanej až na samý okraj maxima (resp. tým, ako sú podávané, či už čisto a nesprostredkovane, alebo oblúkom skrz iné médium - napríklad násilie) a hlavne štýlom, akým je nakrútený, vám nedá šancu na seba zabudnúť. Film, ktorý v mojich očiach v smere ždímania divákových emócii do poslednej kvapky kombinuje to najlepšie z Leoneho a Johna Woo (v jeho zlatom období) a vy tvorcom za to ešte poďakujete... . ()

DaViD´82

Rozhodně horší než-li A Bittersweet Life, ovšem to bych nebral jako zápor. Na celém snímku mi vadí jediná věc (a je to jen můj problém) a to "záchvaty" detektiva Janga, které mě vytáčily jako diváka neskutečným způsobem. Bohužel mi to zkazilo celý film. ()

EvilPhoEniX

Tenhle film je o korupci a divokém,negativním životě lidí žijící proti pravidlům. Skvěle natočený,nekompromisní a upřímný Revenge! Akční scény mají šmrnc,ikdyž mi hlavni protagonista nepřišel jako přílíš skvělý bojovník,tak se se svými nepřátely popral slušně! Kvalitní thriller. 75% ()

tombac

Uff, ještě teď tento zbrusu nový jihokorejský nářez vydychávám. Již po prvním zhlédnutí bych neváhal Yasu zařadit mezi to nejkvalitnější, co se v rámci akčního dramatu v Jižní Koreji kdy urodilo, po bok takových pecek, jakými jsou Oldboy či A Bittersweet Life. Brilantní vizuální stránka, která směle konkuruje tomu nejlepšímu ze současné hollywoodské produkce, skvělí herci (hlavně ústřední hrdina zběsilostí a tragikou své postavy evokuje nezapomenutelného Dae-sua), poutavý příběh, maximálně vypjaté emoce... Nemám slov, Yasu je bombastický zážitek, jenž bych chtěl, více než kterýkoliv jiný film, spatřit na plátně kina. Bravo!!! ()

Shit

Tak tohle byla síla, takhle se to má točit, takhle má vypadat pořádný krimi. Co naplat, korejci tohle prostě umí, krimi v jejich podání je drsný, se skvělým příběhem, s výbornými herci, bitky natočený v pouličním stylu, žádný načančaný baletky, víc neni co dodat, prostě krása ()

sniper18

Je to dosť dobrý krimi thriller. Má veľmi dobrý príbeh o dvojici veľmi odlišných mužov, čestnom a slušnom prokurátorovi, ktorí si každý krok vopred rozmyslí a drsnom detektívovi, ktorý zase najprv koná a až potom premýšľa, ale spoločný nepriateľ, vplyvný mafián, ktorého zatiaľ nikto nevie dostať ich prinúti spojiť sa a navyše detektívovi dať zavraždiť brata a tak ho chce dostať za každú cenu. Ale zákony sú krátke a mafián je až príliš zákerný a tak musia svoje metódy prispôsobiť. So spracovaním som veľmi spokojný, dej vtiahne už od samotného úvodu a je po celý čas nadmieru zaujímavý, postavy si ma získali hneď, za celý čas sa nenájde žiadne slabé miesto a hlavne posledná tretina sa už presunie do čistého nekompromisného módu, kde nemá nikto zľutovanie s nikým. Jedine môžem mierne vytknúť, že sa tu nenájde nič prekvapivé, skôr ide všetko tak, ako má, ale keďže je to na takto vysokej úrovni, tak si ani nemám na čo sťažovať. Samotnej akcie tu až tak moc nie je, film sa predsa len zameriava hlavne na ten príbeh, ale som s ňou spokojný. Tých pár súbojov je správne tvrdých a surových, ako je to v kórejskej produkcii zvykom, slušné sú aj naháňačky, ale najlepšia je rozhodne prestrelka na schodoch, ktorá je dosť krvavá a nekompromisná. Herecké obsadenie je dosť dobré, výborný Yoo Ji-tae v úlohe prokurátora, dobrý je aj Kwon Sang-u, ale tu až v mimoriadne divokej úlohe, v ostatných filmoch mi sadol viac, charizmatický Son Byung-ho ako hlavný záporák a dobre sú na tom aj zvyšné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú čistý štandard tohto typu filmu v kórejskej produkcii, čo predstavuje vysokú kvalitu, takže som spokojný. Running wild síce neobsahuje nič, čo by z neho robilo výnimočné dielo, prakticky všetko sa už dalo vidieť aj niekde inde, čo ale nič nemení na tom, že ma bavil príbeh, postavy a aj vizuál, takže si ho kľudne ešte niekedy pozriem. 79% ()

kitano

Na zaciatku to vyzera ako uplne obicajna akcna krimi, kde sa muzi zakona snazia dolapit nedotknutelneho mafianskeho bossa. Nic co by kazdy uz vela krat nevidel. Pomalicky sa vsak spribudajucimi minutami film sikovne rozvija a pomocou krasne prekreslenych charakterov a mnohych skvelych detailov a scen, si vas film k sebe priputa. S hrdinami skutocne nejde nesympatyzovat a zaporakov budete nenavidiet. A takto krasne spracovanych, cakajucich na standartne rozuzlenie vas film na koci doslova prevalcuje fantastickym, drsnym zaverom plnym emocii, kde sa svet zmeni na taky kde spravodlivost vykonava olovo. Tak film zaposobil na mna. Pozrite si to, a nechajte sa prevalcovat aj vy :) (9/10) ()

*CARNIFEX*

Vzhľadom k zaradeniu do akčného žánru, ktorý patrí k mojim najmenej obľúbeným, dlho odkladaný počin, ktorý dostáva priestor až dnes, v stave úplnej bezradnosti, kedy niet čo sledovať. Pustil som si to len z dôvodu námetu "šialeného" a inteligentného policajta, ktorí spoja svoje sily aby dolapili hlavného gangstra z Petržalky. No, a dnes som sa opäť presvedčil, že tento druh filmov skrátka nie je pre mňa, lebo keď je správanie postáv "mimo" realitu, akčné scény na úrovni pouličných ruvačiek, akoby sa tĺkla banda idiotov, tak to mi skrátka (opäť) hlava nebere. Že si hlavný predstaviteľ naskakoval na päste, jak neukojená nynfomanka na každú poskytnutú príležitosť, to ešte ako tak prežeriem, no že sa správal jak labilná "socka", to už skrátka nie. Tak isto musím skloniť hlavu pred demenciou takmer všetkých žandárov v tomto filme. (SPOILER!) To už musia byť fakt kokoti, aby pri tak vážnom prípade, sledovanom verejnosťou i médiami, niekoho mastili hlava nehlava vo "výsluchovni", keď vedia, že sú pod kamerami. Jednoducho takéto prezentovanie "reality" je z môjho pohľadu úplne z cesty .. ()

balone

Spravedlnost je slepá, o tom jsme se učili již ve školce, tady nám to hezky zopakují a přidají do toho krev a obvyklé korejské násilí. Příběh a osobnosti hlavních hrdinů se mi líbili a tak nechávám hodnocení na horší 4. 70% ()

ladynka

Snaha o silné drama se zadrhává u hysterického "hereckého" projevu hlavního představitele, mezi protikladně působícími postavami je nulové napětí, několik nahozených dějových linií je bez užitku a korunu tomu dávají patetické, do extrému protahované scény např. (situace před závěrem). Velké zklamání. ()

Rudovous

Tedy neco mezi 60-70 %. Ume nasnimano, jiz mene ume napsano a hlavne scenaristicky poskladano. Prvni polovina nenudi, ale ze zidle rozhodne take nezveda. To poslednich 30 minut cini z tohoto snimku opravdu neco zajimaveho. Herecky vykon Ji-tae Yu (Oldboy) je excelentni. ()

predators

...možná jsem čekal pár soubojů ve stylu J. Chan nebo krimi zápletku polda-mafie alá Street Kings. Jenže mé čekání bylo marné. I po těch 120 minutách se mi nedostalo ani jednoho nebo alespoň něco málo z obou:-) Je pravdou, že herci v hlavních rolích se snaží. Sice většinou dostávají nakládačku:-), ale... toho uřvaného detektiva už jsem měl někdy plné zuby:-) To by ovšem nebylo až tak vážné, jako dost slabé story, kdy nevíte, proč a jak se některé události staly. Jak jsem již napsal výše, dával jsem Yasu šanci, ale v mých očích ji nevyužil:-( "Cigáro do koutku, si klidně dááám..." 20% ()

Folpa

Tak od tohoto filmu jsem nic nečekal a vrátil mi to vrchovatě. Perfektní akce od začátku až do konce a opravdu perfektní hudba. ()

kikuka

Nie je rodina ako rodina. Nie je odhaľovanie zločinca ako odhaľovanie zločinca. Jednému vládnu emócie, druhému logika a opatrnosť. Mafia, tím prokuratúry a zapálený (naštvaný) detektív, ktorému zabili brata. Pretrepte, nemiešajte. A máte tu drink, ktorý keď ochutnáte, budete chcieť viac. ()

Ender66

Tak ako mi pri kórejských romanťákov ich rozdielna mentalita vôbec neprekáža a aj vďaka nej si ich do jedného užívam, tak mi pri kórejských noirovkách príjde správanie postáv totálne nepochopiteľné a cudzie. Yasu ma aj napriek všetkej mojej snahe už od začiatku nudil a nedokázal vo mne vyvolať ani štipku záujmu o pokračovanie príbehu, či osud postáv. 5/10. ()

Tyckin

V první půli trošku slabší, ale později už pak solidní krimi/drama o zločinu, politice, mafii, moci, penězích a zákonech jež někdy na všechnu tu špínu nestačí. ()

kagemush

Dobrá francouská krimi ze sedmdesátých let natočená korejcem v koreji teď.Líbilo by se mi to ještě víc,kdyby tam každou chvilku někdo někdy rozjíveně,někdy mudrlandsky nemudroval.Asi má pan režisér nakoukáno až příliš mnoho filmů s Delonem,nebo Venturou. ()