Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu.

Hlavních rolí se ujali fantastičtí herci. Astronauta - farmáře si zahrál Billy Bob Thornton (Banditi, Ples příšer, Santa je úchyl!). Jeho manželku ztvárnila Virginia Madsen (nominace na Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Bokovka, Spider-Man), jeho kolegu z NASA Bruce Willis (Sin City – město hříchu, Rukojmí, Banditi). (oficiální text distributora)

dogma97 odpad!

Závidím všem, kteří si dokáží odnést hvězdičkami ohodnocený zážitek z vizuálně líbivých záběrů černých stetsonů na pozadí prérie zalité zapadajícím sluncem a sympatických ksichtíků Farmářovy rodiny bez ohledu na to, že obsahově jde o naprostý nesmysl neodůvodněný působením pohádkově napřirozených sil, mimozemskou inteligencí, boží rukou ani přítomností sebemenší špetky mystična. To já neumím. Jiskřička naděje svitla při návštěvě pracovnice sociální péče - zadoufal jsem, že by hlavní hrdina mohl upadnout do tenat státních psychiatrických zařízení a rodina začne bojovat o jeho duševní zdraví... ()

jojoping

Predvídatelný dej, množstvo klišé a napriek tomu to funguje. Po zhliadnutí tohto filmu som zostal príjemne prekvapený. Žiadna bomba, ale pohodový oddychový filmík. ()

Pai-Mei

Zo začiatku trochu zvláštne, ale inak skvelý film s návodom, ako dosiahnuť svoj cieľ a naštvať pri tom zopár vládnych agentúr. Aj keď film je plný technických chýb, ako celok sa na to veľmi dobre pozerá a zaslúži si 4. ()

Elegnor

Nádherný příběh o velkém snu.. Možná spousta amerických klišé, ale mě už to od začátku vykouzlilo nezapomenutelnou atmosféru a místy i vhánělo slzy dojetí do očí :) Možná další rodinný film, ale pro mě jeden z nejhezčích rodinných filmů vůbec.. Nemůžu jinak.. ()

Black3R

Nebolo to zlé, len sa mi nepáčilo že jeden farmár stihol za takú chvíľu postaviť 2 rakety :) A to ešte aj splatiť dlžobu banke okolo 600 000 USD :-) Trocha odveci, ale ako žáner dráma je to len na 3hviezdy, aj keď možno by som tomu dal aj žáner Sci-Fi keď v skutočnosti by to bolo určite nemožné!!! .... 60% ()

Vocoun

No, ušlo to. Začalo to jako boj jednoho (šíleného) snílka proti byrokracii, médiím a tak dále. Potom to začalo být dost předvídatelné a nešlo to dost do hloubky toho problému. Celou dobu jsem se nemohl rozhodnout, jestli to je rodinný film, drama, nebo to má vyslat nějaké poselství o snech a tak podobně. Mělo to světlé momenty, mělo to dost nudné momenty. Herecké obsazení vesměs podařené, Billy je sympaťák. Jen prostě zůstala trochu pachuť, že tenhle film sám neví čím chce být a je to na mě bohužel hodně znát. Takže na jedno podívání dobré, ale nic co by utkvělo v paměti.Slabší 3*, 59% ()

Brano

Sympatická "rozprávka" o vysnívanej ceste do vesmíru z vlastnej lode. Nikdy sa nemáme vzdávať svojich snov. Toto je idea celého filmu. Mne sa to náhodou páčilo. Miestami emotívne, motivujúce a človeku to spraví náladu. Oddychová záležitosť, ktorá je vhodná pre celú rodinu. Na kvalite pridalo aj herecké obsadenie. Spojenie Thornton a ešte stále krásnej a nestarnúcej Madsen sa mi páčilo. ()

cinema_cz

Tvůrcům je třeba přičíst k dobru, že se s absurdní zápletkou nevydali na půdu komedie, nýbrž dramatu o donkichotství. Když se v poslední třetině filmu postoupí od slov a frází k činům, vyprávění paradoxně ztratí sílu a pouto diváka s hrdinou. 60 % (Ondřej Novák, Ci 01/2008) ()

Miloško

Veľmi pekny rodinný poetický film, v ktorom vlastne nejde ani o to čo je tu stále nereálne. Ale snahou je tu ukázať ako sa dá splniť sen človeka silou vole a s podporou rodiny a okolia. Nemožno tu hladat realičnosť filmu, to určite nie,pretože jeden človek sa do vesmíru nedostane sám nikdy. Pod kvalitu filmu a vynikajúceho vykreslenia hlavnej postavy sa veľmi dobrým výkonom podpísal aj Billy Bob Thornton. Aj ked je v tomto filme plno amerického klišé,hlavnú ulohu tu hrá symbolika..[DVD] ()

lasida

Vemte si tricko s americkou vlajkou, dejte si k veceri hamburger XXL, vychlazenou CocaColu, pripravte popcorn a s celou pocetnou rodinou si pustte tento film... 2x se i zasmejete... Proto 2 hvezdicky - za agenty FBI na kolotoci a za 1.start rakety! ()

padress

Tento film odráža ľudskú túžbu niečo dokázať, urobiť niečo, čo nikto iný neurobil. Dosť ma to zaujalo, pretože dokonca aj jedného takého človeka poznám, ktorý sa niečo v tom zmysle snaží dokázať. Len neviem, či jemu to bude fungovať :). Film nebol veľmi reálny, podľa mňa by Farmer umrel pri tom prvom pokuse, rodina by ho takto nikdy nepodporila a určite by nevyrobil takú raketu v stodole. Aj to, že tá stodola pri štarte nezhorela, pritom je z dreva. Ale je to stále film, nejde o to, aké sú tam chyby, ale čo tým autor myslel, myslel dobre. To len ten holýúd to kazí. ()

Manas50

Mám rád filmy tohoto typu, o plnění svého celoživotního snu, překonat všechny překažky a nakonec to dokázat. Jenže Astronaut na mě moc nezapůsobil, nelíbily se mi neustále citové výlevy mezi rodinnými přislušníky, které zabírají půlku stopáže celého filmu. Billy Bob Thorton zahrál průmerně a postava Bruce Willise mohla dostat víco prostoru. Abych jen nepomlouval, tak některé momenty filmu se mi líbily, napřiklad první start rakety neměl chybu, nebo když se Charlie konečně dostal do vesmíru a kroužil kolem země. Ale stejně jsem od filmu čekal více. 60% ()

FandaF

Příjemný, lidský příběh, dobří herci, prostředí, atd... Technicky však blábol, který z toho dělá pohádku pro malé děti. Nicméně i my velcí si v tom můžeme najít cosi pro sebe... Celkově je to lepší průměr. ()

punco

Veľmi zaujímavý námet , ktorý svižne naštartoval, no okolo polky filmu bol skor presne opačný, aj keď vyvrcholenie bolo asi každému jasné. Každopádne viem si predstaviť rodinku posadenú v sobotu večer ako na Markíze sleduje tento film a každý sa pri ňom bude baviť. Vrcholy filmu boli Farmerové sarkastické poznámky smerom k štátnym inštitúciám, tie som si užíval, rovnako ako jeho skafander:) ()