Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu.

Hlavních rolí se ujali fantastičtí herci. Astronauta - farmáře si zahrál Billy Bob Thornton (Banditi, Ples příšer, Santa je úchyl!). Jeho manželku ztvárnila Virginia Madsen (nominace na Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Bokovka, Spider-Man), jeho kolegu z NASA Bruce Willis (Sin City – město hříchu, Rukojmí, Banditi). (oficiální text distributora)

Martrix

Zapomeňte na astronautiku, fyziku, nebo cokoliv jiného, co souvisí s konstrukcí raket a letem do vesmíru. Astronaut je americká pohádka o splněném snu jednoho chlápka. Za normálních okolností by bylo realizování tohoto snu velmi sobecké, ale když jeho sen vzali za svůj i jeho blízcí, stal se tím nejdůležitějším pro celou rodinu. A americká pohádka, je to se vším všudy. S chlápkem, který umí všechno, protivnou vládou, která jednomu nedopřeje postavit si balistickou střelu, s úžasnou manželkou, která odpustí vše a samozřejmě s hromadou dojemných scén, které vám mají pročistit slzné žlaby. Thornton není zrovna můj oblíbenec, ale tato role mu seděla. Virginia Madsen byla k sežrání a pokud existuje nějaký žebříček Nej filmových manželek, tak by měla být v Top 5. I proto je velká škoda, že není Astronaut drama, ale jen americký blábol. Náznaky něčeho hlubšího v polovině filmu proběhly, ale závěr filmu je brutálním způsobem smetl a šoupnul Astronauta do šuplíku s nápisem: Americká slátanina, aneb u nás je možné všechno. Přesto ten film není mizerný. Vlastně je vcelku sympatický. Snad je to tím, že je místy tak blbý, že to jednoho dojme. ()

MzK odpad!

Pro mne nuda. Dlouhá, nekonečná nuda. Soudní spor se vleče, dluhy narůstají a jeden blázen chce letět do vesmíru. Astro fanda nejsem, film mi nemá co říct. ()

Radiq

Hlavní myšlenka, že si chlap staví svou raketu, aby si splnil svůj sen, byla dobrá. BB Thornton, pokud ve své roli nehraje zrovna naštvanýho chlápka, hraje už pořád stejně (připadá vám to, že je hrozně flegmatickej a tak). Virginii Madsen taky znám jenom z rolí manželek hlavního hrdiny. Je to film o snu, ale pro mě to moc sen není. ()

majo0007

Verte-neverte, tento príbeh sa naozaj stal a bol som toho svedkom. Pamätám si to presne, akoby sa to stalo včera na JZD (pardon, farme) Slušovice. ()

Mrkvič

Překvapivě působivý snímek. Technická stránka jak ze začátku 90. let a příběh takový, že to brzy poběží na nově nebo primě v sobotu odpoledne, ale stejně se na to moc příjemně dívá. Navíc stojí za to počkat si na scénu druhého startu, která na diváka dost nenásilně navalí tunu emocí. ()

viperDavid

Takové filmy mají nádech "podle skutečné události" ale nic skutečného na tom není. Ale to ani nevadí, je to příjmený dream filmík i když kapku přehnaný. Filmaři nemuseli až tak moc šetřit na efektech. Bohužel to filmu uškodilo. ()

danoo

Mnohokrát omieľaná parafráza na Ameriku ako krajinu neobmedzených možností dostala nový rozmer, tento raz s názvom The Astronaut Farmer. Jedná sa samozrejme o béčko, aj keď príjemné béčko, plné amerického pátosu a kecov o snoch, ktorých sa nemáme vzdávať atď... a samozrejme nechýba obligátny happyend. Ja sa domnievam, že aby človek dokázal v živote veľké veci (sú relatívne), nemusí vôbec zostrojiť raketu a letieť ňou do vesmíru, pretože život je o niečom úplne inom, je o zodpovednosti, obetovaní sa a nádej (nie rojčení) na niečo lepšie. ()

Tomasso001

Film pracuje s určitým nadhledem a symbolikou a tak se i musí brát. Potom je to příjemný příběh s určitým posláním a zajímavým kouzlem. Rozhodně originální a dobře obsazený film ()

Brandon

Film o amících pro amíky. Rodina, žena, děti a jeden magor, co staví raketu ve stodole. Mark Twain kdysi řekl: "Neodpoutávejte se nikdy od svých snů, když zmizí, budete dál existovat, ale přestanete žit!" ()

shantim

Je to tak trochu kýčovitý hollywoodský film o splněném přání, ale neuráží a jeho sledování je povzbuzujícím zážitkem. 71% hvězdiček ()

yeniczek

Přeslazená slaďárna, která si chvíli hraje na vážné rodinné drama, talíře lítají vzduchem, aby se během sekundy vše zlomilo až v pohádkové sci-fi, kdy jsem si vážně myslel, že se mu to všechno jen zdá a kdyby to tak bylo a vrchol filmu přišel až poté a nebyl tak.. Jednoduchý.. Tak by si film zasloužil i vyšší hodnocení. Willis jako překvapení potěšil. ()

cross

Poněkud citově sterilní pohádka o cestě za velkým (americkým) snem v zemi neomezených možností... Příjemný film kterému sice chybí hloubka, ale zato vám naservíruje patřičné množství krásných obrazů podbarvených příjemnou hudbou a nakonec i jedno morální poselství pro vaše děti, že stačí jen jít a věřit a člověk dosáhne čemu se mu zlíbí... ()

blackJag

Nadějně znějící premisa a vyvedený plakát filmu zvou k pokoukání, které se ale nekoná. Je to škoda, protože své momenty film má (pěkné záběry krajiny, jako z plakátů na future Marlbora, kterou se projíždí kosmonaut na koni). Při podobných příbězích musí člověk nechat logiku spát, to je jasné, problém je ale v tom, že když člověk pomine celou škálu technických připomínek, zůstanou pochybnosti k základním lidským motivacím postav a to už je trochu problém - scénář působí hrozně nevyváženě a některé komediální vsuvky spolu s nešťastně tempovanými zvraty přispějí k průměrnému vyznění celého snímku. A to nezmiňuji značnou přepjatost některých (samozřejmě dobře míněných) proslovů. 60% ()

zigíš

ryze mužský film; charlie sa -na to, že má početnú rodinu- chová dost nezodpovedne,ale ..ja som tiež len nezodpovedný dreamer (a na rozdiel od charlieho som nepostavil raketu) ()

Kalidor_

Když mu vypověděla službu ta papundeklová raketa když už byl na oběžné dráze a všechny ty životně důležité kontrolky přestaly blikat tak jsem si dokázal představit co bych dělal já, první bych zpanikařil a potom bych se určitě pos..l :-) ()

klima777

Strašně americké a hlavně neskutečně, ba nepříjemně naivní. Všechny sny nejde vydupat ze země, natož přitáhnout z kosmu. Hvězdičky jsou pouze pro Thorntona a jeho mírné donquijotství. Jinak nic pro mne, ale nenechte se rušit... Lift off... ()

MiGi87

Prostě pěkný film, u kterého jsem se bavil, není to čistých 5, ale spíš 5 než 4, takže 5 (na IMDb dávám 9). Obzvlášť za návaznost na Armageddon, jako byli Thornton, co v NASA skončil dřív, než letěl, nebo Willis, co opravdu letěl. Super práce Mika Polishe, který si to napsal, zprodukoval, odrežíroval a vedlejší role rozdělil svým dcerám. ()