Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu.

Hlavních rolí se ujali fantastičtí herci. Astronauta - farmáře si zahrál Billy Bob Thornton (Banditi, Ples příšer, Santa je úchyl!). Jeho manželku ztvárnila Virginia Madsen (nominace na Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Bokovka, Spider-Man), jeho kolegu z NASA Bruce Willis (Sin City – město hříchu, Rukojmí, Banditi). (oficiální text distributora)

Mangus

Tento film sa drží starého hesla: Hollywood- továreň na sny. Osobne sa mi nezdá, že to režisér myslel ako rodinný film. Myslím, že tým chcel povedať, že ak sa držíme svojho snu a ideme za ním dlhý čas, výsledky sa dostavia. A keď sme mladý, môžme sa stať kýmkoľvek, môžme si vybrať presne také povolanie, aké chceme a mali by sme to spraviť skôr, ako nám ho vyberie niekto iný. Charles Farmer chcel byť astronautom. S NASA to nevyšlo, tak to zobral pevne do vlastných rúk, tak ako sa to nám- divákom páči. 8/10 ()

lada32

Přeslazené jak cukrkandl.V prvních 20 minutách máte tak ulepené ruce,že ani nemůžete vypnout ovladač na dálce TV..Lví podíl na tom má i hudba,jejíž přeromantizující styl američané cpou do všeho zcela bezmyšlenkovitě.Pak se to jakž takž rozběhne,najednou se přistihnete jak farmáři-kosmonautovi,tomu sobeckému parchantovi zcelé duše fandíte,trnete aby raketa mířila kam má.Ovšem konci s dopadem a přistáním vedle domu by uřčitě nejvíc zatleskali samy praotcové kosmon..KOROLJOV spolu s BRAUNEM. ()

DonArian odpad!

I přesto že mám rád filmy o letech do vesmíru, i přesto že mám rád Bruce Willise, jsem tenhle film prostě nedokoukal. Už kvůli naprosté absenci jakýchkoliv fyzikálních zákonů a racionálního chování. Film začíná děsně "zajímavou" scénou: Rodina začne s tátou ve skafandru (který by se měl normálně potit jako prase) hrát u snídaně hru co si vezmu na Měsíc. Už tady jsem měl chuť film vypnout. Neposlech jsem rozum a koukal dál. Charles Farmer alias Karel Sedlák si objedná raketové palivo přes internet...to je přeci normální objednat si 50 tun vysoce hořlavého raketového paliva třeba přes ebay (to aby si každý pomatenec co je naštvanej na celej svět mohl na zahradě postavit hlavici). Rodina nemá ani na toaletní papír a táta neboli Pan Arogance dál staví v kůlně svojí "raketu" a to i přesto že mu NASA (v čele s Brucem Willisem) nabídne let do vesmíru v raketoplánu (samozřejmě s obrovským platem). Od scény s Brucem jsem film přetáčel abych přeskočil nudné scény, tzv. skoro celý film. Táta frajer to odmítne...bla bla...rodina mu konečně zmenší ego...bla bla...rodina nemá zase peníze...bla bla...nakonec odstartuje a potvrdí starý známý fakt že kůlna plná dřeva a sena prostě nezačne hořet i když v ní startuje raketa...ach Charlesi ty si to přežil...bla bla...klasický cukrkandlový happyend. Prostě hnusná sladká americká slátanina o ničem aneb jak se vidlák nespokojí s rachejtlema na Silvestra. P.S. Hodnocení by zvýšil maximálně alternativní konec kde by při návratu uhořel :D ()

Svadbos

Film podľa schémy Franka Capru o veľkom sne "malého chlapca" je výborne prevedený, jediný problém je, že hlavná postava je šibnutá. Scenár napísali Michael a Mark Polishovi. Ten druhý hrá vo filme agenta FBI a ich dcéry hrajú Thorntonove deti. ()

Popo

Tešil som sa na tento film, ale nakoniec som sa premáhal to dopozerať. Strašne nerealistická magorina, ktorej tvorcovia sa snažili neurobiť stoho sci fi... žiaľ, nevyšlo im to :D ()

Pythonator

Neskutečně klišoidní rodinný film. Bavilo mě to však i navzdory předvídatelnosti zápletky. Konec filmu je přesně takový, jaký si divák během sledování vysnil. Astronaut je značně nedoceněným filmem, u kterého můžete v klidu snít. Příběh o snílkovi pro snílky. Nic víc a nic míň. ()

LORUS

Pokud jste kancelářská krysa a když přijdete večer domů, hvězdné nebe vás láká ke snění, pak je to film právě pro vás. Ve fimu se krysa nesmí pitvat, jako příloha je vhodný sýrový popkorn a bylinkový čaj, repráky docela silně, protože raketa bude startovat dvakrát a ten zvuk stojí za to... ()

bocy

Miestami nudný, ale dojímavý film na nedeľné popoludnie, hoci hlavná postava mala nápady riadne nahlavu :-) ()

chlumecky

Scénář tohoto filmu mě velice zaujal. Nápad, že si nějaký kutiliský farmář chce postavit raketu, jenž by ho vynesla ke hvězdám slibovala přinejmenším zábavnou podívanou. Bohužel udělal jsem asi chybu a pustil jsem si tento film na osmou večerní a zkazilo mi to celkový dojem z tohoto filmového díla. Snímek Astronaut je vážný adept spíše na osmou ranní, nedělní a tím by mělo být zaručeno, že nikoho neurazí, pač v polomátné soustředěnosti se na to přes ospalé oči dívá určitě lépe, než v plné síle kolem večerních hodin. Nemůžu jinak, ale Billy Bob Thornton mě v tomto filmu nijak zvlášť neokouzlil a asi bych zvolil jiného herce. V polovině filmu narazíme na Bruce Willise a mě v ten moment dojde, že je to jeden z nejhorších filmů, kde jsem tohoto herce mohl vidět, když pominu Můj soused zabiják 2. Hodnocení csfd je podle mého názoru přemrštěné a mělo by se pohybovat někde kolem 25 až 40 procenty, víc určitě ne. ()

Timur

Příjemný a hlavně krásně natočený film, se skvělou kamerou, o plnění jednoho velkém snu. Snad jen s malým podtextem, takhle se dá snít snad jen v té zemi netušených možností, kde snad všechno najdeš na smetišti za svým domem. Zatraceně u mě za domem, kdybych se rozkrájel díly na raketu nenajdu. Jinak perfektní kamera, vtipné dialogy, jako "vždy" zábavní agenti všemocné FBI. Prostě takový klasický americký mix, který snad pobaví nejen mě. Tak přeji všem krásné snění s astronautem... ()

JerryPilsen

Ptákovina o chlápkovi,co si postaví raketu a vyletí.Hodně záběrů západů a východů slunce.To je tak všechno.Děj ubohý,dětský.Všechnu mu tam tak ňák funguje.ha ha ()

PekoK2

Musím uznať že som čakal omnoho viac, škoda že príbeh je založený na ideológií amerického sna. Film sa mi zdá málo autentický, väčšia miera je zameraná na byrokraciu a postoj neoblomných okolností v USA. Pokiaľ ste Američan môžete snívať o väčšine snov a zaujímavé je, že peniaze nie sú až taký problém v danej zemi. Chýbalo mi tam hlavne viacej technických prvkov, stavba rakety bola unáhlená nudným dejom, ktorý sa skôr zameriaval na psychickú stránku Charlesa Farmera. ()

darius1706

Tak já se přiznám, že jsem film dokoukal, ale celou dobu jsem se divil tomu relativně vysokému hodnocení, co tu má. Opět propaganda na "americký sen", kdy jednotlivec pohřbí zájmy celé rodiny a všech okolo, pomalu zabije půl města, když se tam profičí raketou a neschopné autority, což je bohužel často pravda, ale muselo to tam samozřejmě být. Tu jednu hvězdu dávám za to, že mám také sny, které bych rád realizoval, ale opravdu to neudělám tak, abych vzal s sebou do háje všechny okolo. Nebýt dědictví, tak rodina pomřela hlady, ale hlavně, že je raketa. Prostě ten film byl úplně mimo. K hereckým projevům - Bruce měl opět své dva výrazy, které sedly dokonale do jeho akčních počinů, ale už se to zajídá no a zbytek za moc nestál. Je to škoda, těšil jsem se, ale pak velké zklamání nad zabitým večerem. ()

Tachomania

Viděl jsem to už kdysi a vzalo mě to, i když jsem přesně nevěděl proč. Dneska jsem to pustil pětiletý dceři místo pohádky s tím, že to je o odvaze nebát se jít si v životě za svým snem. No a jak se tam po prvním pokusu o start rozsekal a žena s dětma pro něj jela, tak se mě dítě zeptalo, proč zkusil odstartovat sám. A když jsem jí říkal, že proto, aby mu nemohli ukrást sen, tak jsem u toho najednou řval jak želva :))) I když je všechno kolem rakety ve stodole jedno velký WTF, tak je to plný nadčasovejch situací, který v životě zažil každej z vás, kdo se chystal udělat něco zdánlivě nesmyslnýho a řekl o tom svýmu okolí. Hodnocení jako bezdětnej a svobodnej 4/5, s manželkou, dvěma dětma a hypotékou 5/5 :) ()

710.cz

Americká agitka o "Jako dítěti mi tvrdili, že mohu jednou být vším, čím chci. A já tomu věřím dodnes...". Tentokrát v pro mě zábavné formě. ()

bobo7171

musi to byt fantasticky pocit ked si niekto splni svoj obrovsky sen a este ho aj cela rodina podporuje, navzdory odporu mocnejsich - pravy dokaz, ajked len na filmovom platne ze sny sa daju uskutocnit... ....tento pocit by chcel zazit asi kazdy z nas... ()