Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou.

Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho. (oficiální text distributora)

Babous

O čem to sakra bylo? Krátký úsek ze života amerických vysokoškoláků, který nezaujme ani tolik dějem jako spíš zpracováním - kamera a střih byly hodně zajímavé. ()

danca044

Tenhle film mě absolutně ničím nezaujal. Říkala jsem si, kdy se konečně stane něco zajímavého, ovšem nic takového se nestalo. Začátek byl docela dobrý, ale herecké výkony nebyly moc přesvědčivé a celkově se mi film prostě nelíbil. ()

NICOX

Provokativní? Každopádně!! Může se zdát, že je to o ničem.. a vlastně je to o mejdanech, drogách a sexu, ale je to tak nějak (hodně skrytě) i o lásce. Celkem zajímavě zpracovaný a "sladký Dawson" dokázal, že umí zahrát i pěknou svini. 65 % ()

Mazlik4

Netradiční pohled na americké (vysoko)školáky. Vždy bývalo zvykem, že se studentům vše dařilo - zkoušky tam padali sami od sebe, na přednášky se (pochopitelně) chodit nemuselo, studenti měli snadný přístup jak k drogám tak i k penězům, každá láska končila šťastně, ... prostě jedna velké pohádka! Ale zde je vše naopak! ()

danielosbourne

Shlédnuto s uživatelkou baraslavickova v podstatě kvůli obsazení Iana Somelhaldera. Pro mě kvůli jeho homosexuální aférky s Jamesem Van Der Beekem, která se v podstatě nekonala. Ale film to byl vtipný a rozhodně jsme se při něm nenudili . ()

Bouřňák

Není to film roku,ale příjemně mě překvapil. Dobré nápady velmi dobře realizované,skvělá kamera. Film nemá hluchá místa,rychlý spád.Dokonce se divák často zasměje. A dost dost dost dobrý soundtrack! ()

Moskoe

Kdo nečetl Pravidla vášně, B. E. Elissa, a ani neví, co píše, těžko může filmu přijít na chuť. Nebo to má u něj film přinejmenším těžší. Já nejdřív četl, pak viděl, pak srovnával a ... líp film udělat nešel. Zvláštní pochvalu si zaslouží za dodržení stylu závěru - nedopovězenosti. ()

Schuldiner

Jako už mnohokrát... První půlka dobrá - zvláštní pojetí, vracečky, styl výpravy, vizuální stránka, sem tam vcelku slušný humor, prostě celkem zábavný... Ale ta druhá půlka to zabila. Tam naopak úplně minimum vtipu, zábavy, ´´scének ze života´´ atd... Snad jen ta scénka ´´ve vaně´´, to byla celkem síla. Film balancuje mezi dramatem a neotřelou romantickou komedií, ale je to takový trochu paskvil. Což by nevadilo. Ale nesmělo by to mít kvalitativně sestupnou tendenci. Celkově trochu dějově ploché, trochu mdlé charaktery postav. Všichni tam jsou takoví podivní ignoranti. Až nepřirozeně. Ale na jedno podívání dobrý. ()

Jayem

No aj keď je ten film stupidný, miestami až zbytočne zdľhavý a neukazuje nič nové zo života vysokošlokákov čo by sme už niekde nevideli (party,sex,drogy a samovreždy).Napriek tomu stoji tento film za pozretie aspoň kvôli hereckým výkonom, zopár zábavným scénam a zaujímavej kamere (aj keď len na začiatku filmu). ()

Shogin

Včera jsem dočetl knihu, která mě uchvátila a nemohl jsem se dočkat, až uvidím filmové spracování. A výsledek? Jsem nadšený. Režie, herci, věrnost předloze. Je pozměněno pár drobností a to podle mně ještě ku prospěchu filmu. Je tam pár věcí, které mi brání dát plné hodnocení, ale jinak vzdávám hold Rogeru Avarymu, protože tento snímek se pro mě zařadil mezi jedny z nejvydařenějších knižních adaptací. Sice je to absurdní, ale nemohl jsem se ubránit úsměvnému přání camea Christiana Balea, protože jste si určitě všimli, že Sean Bateman má jaksi povědomé jméno. A pro neznalé předlohy, je to bratr Patricka. ()

wampire23

Označenie tohto filmu ako ,,Americký Trainspotting" je trochu nadnesené. Je to o niečo slabšie ako spomínaný snímok. Ale aj tak je to poriadna psina. Asi takto nejako by som si predstavoval svoj život na americkej koľaji:D. Mimochodom Shannyn Sossamon je úžasná. ,,Vyhoním si ho u internetovýho porna. Udělám se při pohledu na ty kozy. A pudu spát.":D ()

glamgirl

Neviem, čím to je, ale Breta Eastona Ellisa mám rada aj napriek tomu, že píše veci, za ktoré by som ho vlastne mala neznášať, skrátka je to kolosálny úchylák. Možno aj vďaka tomu sa mi tento film páči, hoci k jeho deju mám výhrad viac než dosť. Ale zase sú v ňom scény - a nie je ich málo - ktoré na mňa dokázali hlboko zapôsobiť. No a celkom sa vytiahol aj James Van Der Beek, aj keď na druhej strane mi je nehorázne nesympatická Shannyn Sossamon (v ktoromkoľvek filme). A potom, hudba je fajn. Celý môj postoj je veľmi ambivalentný a asi sa mi páči práve to. P. S. Žeby bol Victorov výlet do Európy inšpiračným zdrojom reklamy na isté croissanty? :) ()

kdosizrosy

Pravidla přitažlivosti, hm..jsou vůbec nějaká? Asi ne. Spíš jeden chce A, A chce B, B chce C a C chce prvního - ale ani jeden nemá obvykle nic; jenom sérii povrchních lásek na jednu noc, drogy a chlast. Tenhle film je taková ne úplně umně namalovaná freska současnosti - neurazí, ale na druhou stranu toho vlastně moc neřekne. ()

Tomislav

Takové nějaké nedomrlé, zpečené, nemastné, neslané a nereálné. Přesto však Pravidla dokáží vzbudit zájem (nikoli vášeň). Po titulcích však přichází kocovina - co že na tom filmu vlastně je? Sex? Težko... Snad i strejda Freud by se podivoval, že někdo dokáže připisovat sexu ještě větší váhu než on. Pod tak velkou vahou zůstávají rozdrcena nejen všechna pravidla vášně, ale hlavně realita, o romantice (ve filmu) nemluvě. ()

kaze

Už dávno som sa pri filme tohto žánru tak nenudila. Diery v scenári, nikdy nemôžete nazrieť do duše postavy, takéto filmy ma nevedia osloviť. Stále sa to točí okolo toho istého, vynecháva dej. Tešila som sa, kedy to skončí. Jedine Van der Beek si zaslúži 4* ()

xkupka07

Jak napsal Tom Hardy, film o ničem. Ale hodně dobře udělaný. Bohužel v některých momentech hodně šlape vedle. Nevím, jestli to jsou amaterské chyby, nebo to je záměr autora(v tom případě jsem to asi nepochopil zprávně). Herecké postavy jsou dobré, lepší jsou ale samotné postavy. Jen děj na konci pokulhává(tady se bohužel odráží to, že celý film je o ničem konkrétním, takže míří i k nijakému konci). Sice je zde snaha vývoje hlavních postav. Mým 4* taky hodně pomohlá chvíle, kdy jsem to viděl(TVP1/sobota/1:00v noci). Ideální pro nezavislé filmy, kam toto dílo řadím. ()

pend

Film šel absolutně mimo mě. Prakticky žádná z postav mě nezaujala. Navíc je setříhán a vracen zpět dost chaoticky. ()

Berry

Měla to být komedie, i obal DVD to naznačoval, ale komedie to není. Zajímavý nápad byly scény po zpátku, ale po všech filmech, které mají podobný nápad, ať už jsou to zpomalené záběry nebo návraty do minulosti, už to tak zajímavé není. Taky je to moc často, což se nevyplácí. Herecké výkony jsou ucházející, atmosféra taky ujde, ale i přesto mi tam něco chybí... ()

wollo

Konečně komedie kde jsou ukázány věci, které se běžně neukazují a nezveřejňují a přesto jsou běžné - např. že po sexu se člověk hned nepřikreje peřinou:-) ()

Sinister se vrací

Sinister se vrací