Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou.

Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho. (oficiální text distributora)

claudel

Vynikající film, zajímavým způsobem natočený, "Dawson" v roli drsňáka je k popukání, ale hlavně to válí Shannyn Sossamon, její postava čtoucí před každým rande knihu o pohlavních chorobách je zase k sežrání. Poté, co jsem film viděl v kině, koupil jsem si knihu od Ealise, ale nějak jsem se nedostal přes čtyřicet stran, asi proto, že mi připadl ten film úplná kopie, takže by šlo o totožný zážitek. Snad se k ní ještě někdy vrátím. Jen by mě zajímalo, jestli to tak opravdu na amerických univerzitách chodí, že výuky se vlastně nezúčastňují nejen studenti, ale i vyučující a zápočty jsou poté vykonávány na party v alternativní formě :-) ()

eraserhead666

„Žena mi utekla s mým asistentem. Všechny přednášky v tomto semestru se ruší.“ Pokaždé, když vidím tento film přemýšlím, jestli se mi víc líbí on, nebo literární předloha Breta Eastona Ellise. A nedocházím k jednoznačnému závěru. Kniha je lepší už jen dobou, v níž se odehrává, má to takový dnes už historický charakter, film je zasazen do současnosti, což mu trochu ubírá na zajímavosti a taky z knihy vybírá jen pár věcí. Na druhou stranu je ale sevřenější a ne tak mozaikovitý jako kniha, která mnohdy působí jako nahodile vytržené a hala bala seřazené stránky z deníků několika lidí. Příjemný u filmu je i trochu nezvyklý styl vyprávění a hra se střihem a najde se i pár opravdu výborných scén (ztráta panictví jedné z hlavních hrdinek, Shawnovo rozhodování z několika možností, co bude následující okamžiky dělat, úchvatná postava Dicka, dvě matky sjíždějící se prášky nebo dvě holky šňupající kokain přičemž jedna druhou odrazuje, aby se nezahazovala se Shawnem, protože je to dealer), ovšem i těch špatných (takřka jakýkoliv výstup zfetlého dealera nebo Paula). Nelze také samozřejmě opomenout Shannyn Sossamon a Jessicu Biel. 3,5* ()

mm13

Celkom slušná zábava, určite som sa nenudil. Ale už o pár dní si na tento film ledva spomeniete. Tvorcom sa nepodarilo vniesť do neho moment, ktorý by v divákovi rezonoval. Priehrštie scenáristických nápadov a hračičiek s kamerou ešte nestačí na plnohodnotný zážitok. Avary do filmu nedal srdce... Aspoň že ta Sossamon je taká peknučká, škoda že nemá po sľubnom Príbehu rytiera šťastnejšiu ruku a prepadá sa do totálneho jeB-čka :-( ()

BoPo

Prvých desať minút naznačovalo, že budem svedkom niečoho originálneho a zaujímavého. Avšak toto potešenie mi dlho nevydržalo. Nie je to tuctová záležitosť, to nie. No okrem krásky menom Jessica Biel v spodnom prádle a niektorých momentov pohybujúcich sa nad hranicou priemernosti, som nedostal nič čo by dosiahlo úroveň skvelého začiatku. ()

ProjectAlice

Zaujímavý film hlavne s dobrým hereckým obsadením a soundtrackom. Film je každých 5 minút o niečom inom. V podstate je to teenagerský film o pre mňa nezaujímavých veciach ale cez to všetko som sa na to vydržal dívať, pretože je to zaujímavo vyrozprávané. Koniec veľmi podarený. 85% ()

Beast

"Spoluautor" Pulp Fiction, jak hrdě hlásá presskit se nezapřel - Snad jakási snaha o Pulp Fiction na vysokoškolské koleji, skončila jako Prci, prci, prcičky, s okopírovanými prvky Pupl Fiction. Ani jedno však nefunguje a ve víru nudy a trapnosti bez známky děje, příběhu a scénáře jen čekáte a zíváte vstříc konci, který ne a ne přijít. Efekty a "režijní" stokrát viděné parádičky to samozřejmě nezachrání. ()

bouncer

Rogera Avaryho si vážím už od dob jeho spolupráce s Tarantinem a na tento jeho počin jsem se těšil a zklamaný jsem rozhodně nebyl! Velice originálně pojatý film, který přichází s netradičními postupy natáčení i sestavování příběhu. Prostředí vysokoškolských prostředí působí podmanivě, přestože je dosti jednotvárné. Problém nastává s příběhem, který je prakticky o ničem a je velice těžké říct, co jím autor chtěl říci - snad jen ukázat na ztroskotanost dnešní mládeže...Moc se mi líbily postavy, nádherně vykreslené a nedokonalé a všechny teenagerské hvězdičky v těchto netypických rolích. Celkově slušný snímek, který se jen tak nevidí a jistou skupinu lidí moc potěší :) ()

Nick Tow

Cítil som sa ako na žúrke, na ktorú ma nikto nepozval. A tak som sedel v kúte, hádzal do seba drinky, bafkal jointy a samozrejme zízal na tie spotené, natriasajúce sa kozy. Netvrdím, že mi nebolo dobre, ale kurnik, nič som z toho vlastne nemal. ()

prsvl

Trendy filmeček o trendy zdrogovanejch lidičkách. Směs cool filmařskejch nápadů, který jsou často samoúčelný až hanba. Pozpátku puštěný záběry začnou štvát. Příběh o ničem. Postavy debilní. Jedinej dobrej nápad byl ve scéně "zakryju onanii tim, že si na penis dám polštář, a tak nikdo nepozná, co dělám", kterej, jak se pak ukázalo v praxi, stejně nefunguje. Takovejhle hranej film už dávno nikoho neprovokuje. Jestli takhle žije americké studentstvo, super, ale natočte o tom dokument, tam absence příběhu extra nevadí a třeba to nebude tak na nervy lezoucí. ()

FFilipCZ

No čekal jsem trošku víc, než jen jednu totálně mega nejvíc vtipnou scénu, kterou bych si nejradši pouštěl pořád a pořád dokola. (na hotelu -> v restauraci). Jinak perfektní výkon Iana Somerhaldera. ()

LINKIN

Asi je můj plný počet silně ovlivněn mým věkem (17), ale tak už to prostě ve světě filmu chodí, že některé jsou určeny zkrátka jen pro více nebo méně širokou cílovou skupinu. Hořkosladká komedie a slastech a strastech vysokoškolského života nás zavede mezi bandu lidí, pro něž není každodenní sex, mejdany ani fetování nějakým tabu. Avšak i tyto ztracené existence mají svoje problémy, svoje city a svoje lásky. Po dlouhé době se nebojím tohle dílko označit jako komedii, poněvadž se mi v poslední době dostalo pod ruku spousta "komedií", při kterých sem se ani jednou nezasmál. Tady je vtipu dost a dost, stačí jen vzpomenout na Victorův výlet po Evropě, na který se prostě musíte podívat víckrát. Samotné zpracování by podle všech zabehnutých pravidel u tohoto typu filmu mělo pokulhávat, avšak Roger Avary využívá velmi originálních postupů a vnáší tak světlo i do poněkud nudnějších pasáží. Tvůrci se nespletly ani ve volbě hereckého obsazení, natož hudby. Tenhle film je zkrátka brilantně technicky a filmově zvládnutý a jako plus je ještě z mého soudku. Takovým bych dával 5 a něco... ()

bublajsa

Obecně vzato film o ničem extra zajímavým a dostala jsem se k němu omylem. Ale je to celkem působivě natočený, zvrácený, provokativní, místy šokující a syrový. A to se mi líbí. I když to v tomhle filmu není upřímný. ()

numi

Problém je, že člověk neví, jestli jde o vážně míněné drama a nebo o absurdní komedii. Pokud film totiž má stát na jakémsi pomezí mezi těmito žánry, pak se jedná o prachprostou ubohost. Na drama příliš absurdní a na komedii až příliš moralizující a přemýšlivé. Herci šokující - vážně jsem něco takového nečekal. Hlavně James Van Der Beek nám nějak "oddósnovatěl", ale i přesto se nezapře a sem tam hodí nějaký ten "roztomilý" ksichtík pro puberťačky. Jinak je sakra výrazný typ a kdyby se dostal pod takovku dobrého režiséra, tak by vážně mohl i něco dokázat. Samozřejmě oceňuju zajímavé pokusy o neotřelost v podobě zpáteček, zasavovaček, spojvaných záběrů a podobně, ale když se to dalo do kupy, tak to tak trochu vypadá jako v pokusné laboratoři. Chaos. Přesto je ten rámcový mejdan dosti povedená část filmu. Nejlepší je ovšem "návštěva Londýna". Za tu smekám. Jinak jde o přehnaně vypjatý, místy chaotický a přespříliš dlouhý film. [leden 2006] ()

wipeout

Film mal svojo osobité čaro s koncom jemne pripomínajúcim Post coitum. Začiatočná štvrtina bola super a úplne ma nabudla, no v strede dochádza scénam nápaditosť a vtip. Čo sa zase pomaličky napravuje ku koncu. Nemožno ho považovať za teenegerskú komédiu, lebo obsahuje niečo naviac a to určitú kritiku založenú na expozícii kritizovaných javov aj ke´d len v menšej miere. Dej je plný osobných tragédii, či príbehov užívania si , záleži len na uhle pohľadu. Humor vie občas naozaj rozosmiať, no väčšinu času som aj tak strávil čakaním na lepšie scény. Treba pochváliť hudbu a celkom podarené spetné zábery. Napriek všetkému 2,5* ()

fallangell

Van Der Beek cely film hraje s trvalym sklebem ve tvari... Proc taky ne kdyz prodava koks. Film neztraci spad a zapletka mezi ustredni trojici graduje pekne postupne. Na muj vkus ale srazi tenhle kousek misty az prilis rychly strih. Jen se ptam kam zmizel nas slusnak Dawson :) ()

BoredSeal

Příběh je docela zívačka a zřejmě si neoblíbíte žádnou z postav. Je to klasický film o zvrácené prachaté mládeži na vysoké, ale bez klišovité romantiky a očekávatelného konce. Zpracování a styl filmu je ale svěží a dodává oproti předloze nadsázku a něco na způsob černého humoru, takže se to dalo přežít. Z herců mě extrémně pobavil Ian Somerhalder, jinak vše v očekávatelných mezích. ()

kombajn

ten film me uplne dostal. Cekal jsem nejakou sladkou romantickou blbost nebo jeste hure komedii ala Prcicky. Ale to cely ma napad, van der beek je fak hnusnej, ian naopak sladky teplej a cely je to tak blizky... ta ztracenost z toho nadherne cpi a to byl asi jediny zamer autora.. je to film, po jehoz shlednuti by se clovek mel zamyslet. ()

Wormboy

Dalsi "realisticky" pohlad na americku vysoku skolu...Avary je celkom schopny reziser, co preukazuje niektorymi fakt velmi dobrymi napadmi a scenami (spojenie dvoch samostatnych do jedneho plynuleho zaberu bolo velmi efektne), ale inak film samotny je prazdny ako jeho "hrdinovia". A to som uvazoval o jednej hviezdicke...takze som ceklom velkorisy... ()

Juto

Film sa odohráva v univerzite a mapuje študentský život.Je to dosť depresívne. Na druhej strane, každý z týchto stratených detí skutočne hľadá to isté, lásku. 6/10 ()

Sinister se vrací

Sinister se vrací