Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou.

Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho. (oficiální text distributora)

Jeremiah

Po shlédnutí tohoto filmu jsem dosti na rozpacích. Nedovedu si představit, že tito -náctiletí, které zajímá pouze fet a sex, mohou časem rozhodovat o dění ve společnosti !? Nebo to je z mé strany jenom závist ? Asi ano. Oni se z toho vyspí, zmoudří a až najdou toho pravého do páru, budou jistě přínosem. Silnější 2*. ()

Silencia90

Tak tohle je strašný! Takhle hroznej film už jsem dlouho neviděla. Horší už jsou snad jen Prcičky 5 a 6. Pro jednu hvězdičku se ale odhodlám, a to za Iana Somerhaldera. Scény s ním byly jediný koukatelný a vtipný. Zbytek hrůza. A kde byly ty Pravidla, a kde byla ta Vášeň? ()

Snape

Důkaz, že označení "teenagerský film" není synonymem pro "hloupý film". Tento snímek sice zachovává všechna pravidla žánru, ale na rozdíl od jiných děl pro náctileté je více pesimističtější a obsahuje hlubší myšlenky. Některé dialogy jsou přímo výborné: "- Lauren, chci tě poznat. - Co to znamená, poznat mě? Nikdo nezná toho druhého. Nikdy! Nikdy mě nepoznáš." Nejlépe napsanou postavou je hlavní hrdina Sean Bateman. Vypadá jako záporná postava, pak se náhle zdá, že se napravil, chvíli vzbuzuje i soucit, aby se následně opět zachoval jako největší hajzlík a cynik filmu. Tuhle roli si přímo vychutnal James Van Der Beek, kdo by takový výkon od slušňáka z Dawsonova světa čekal? ()

Olík

James van der Beek (Dawsonův svět), Ian Somerhalder (Upíří deníky), Eric Szmanda (100 sladkých holek), Kip Pardue (Formule), Thomas Ian Nicholas (Prci, prci, prcičky), Jessica Biel (Na sv. Valentýna), Fred Savage (Báječná léta), Kate Bosworth (Rande s celebritou), Jay Baruchel (Kolej, základ života), Shannyn Sossamon (40 dnů a 40 nocí), Clare Kramer (Bravo, girls!) – slušná skvadra v té době stále ještě nadějných herců a hereček. Jsou mladí, jsou vášnivý a hlavně vůbec nekoukají na pravidla. Bohužel jsou také zmatení, povrchní a nevědí, co vlastně chtějí. Myslíte, že se pořád bavím o již zmiňovaných actors. Ne, ty prázdné nádoby jsou Avaryho postavy a celé dění kolem nich. ()

plagjoklas

najväčšia chyba akú náš distribútor urobil je že tento film distribuoval ako divokú komédiu. Je to hocičo iné len nie divoká komédia, ale v prvom rade je to nadpriemerný film, aký som fakt ešte nevidel. Vidno že Roger Avary spolupracoval s Tarantinom a s tohoto snímku to cítiť a presne viem ktoré časti scenára k pulp fiction sú Avaryho. Veľmi dobrý film neobvyklé rozprávanie. Stojí za pozretie len sa preboha nenechajte nachytať imbecilitou distribútorou TOTO NIE JE DIVOKÁ KOMÉDIA! ()

Jeand´Boa

Velice podivný film, jehož konec vlastně víme hned od začátku a který je vlastně o ničem...pár dní, pár večírků, pár setkání v životě pár studentů nestudentů...film nic moc mohlo by se zdát, ale právě ta jeho zvláštnost z něj dělá film, na který se jen tak nezapomíná. To a ještě herecké výkony představitelů - od některých bych to čekal, od některých to překvapí... ()

dakarin

Film o rozkladu uprostřed "studující" mládeže - to může být dobrá sonda, dobré téma, ale styl zpracování tvůrců ve mě nerezonoval :-( ()

Foo

Asi si rok počkám a pak mu dám třeba druhou šanci, ale zatím jsem to pochopila jako psychologickou šílenost. ()

loveless

Nebylo to vtipný, ani dobře natočený, jsem znechucená a nedoporučuju. Bylo to o tom, jak se každýmu líbí někdo jinej a tak si řetězově řeknou né, pokoušej se zasebevraždit nebo se opíjej, případně vyspávaj s každým na potkání. Jsem ráda, že jsem svá vysokoškolská léta netrávila v Americe a tudíž jsem nemusela chodit na tak stupidní párty. Mlaďoučký Ian Somerhalder tam sice vypadá jako roztomilé jehňátko (1* odpusťte, nemůžu si pomoc...), ale to je asi tak vše. Asi mám ráda jeho méně roztomilé role, ale hlavně se těším, až natočí nějaký dobrý film. ()

bono22vox

Doporučuji jako bezbolestnou alternativu k filmu Prci, prci, prcičky, pokud jste právě po operaci břicha a nesmíte se smát. Jde totiž o rádoby šokující obrázek studentského života postrádající zajímavého hlavního hrdinu... ()

DENIROSIS

Prvních dvacet minut jsem si říkal obyčejný teenagerovský film,ale pak ten rozjezd paráda.Cynismus a realita dnešního světa,to tam všechno je.Jediný co mě případlo už přetažený,byl Victorův výlet do Evropy. ()

Tiiso

Nepochopil jsem jestli tím režisér chtěl kritizovat nastupující generaci z morálního úpadku. Jestli ano chyběl mě v tom ději někde záchytný bod té kritiky. Jestli film měl být parodie tak jsem to také nepochopil. Jsem asi velmi nechápající člověk, nebo-li tupec. Protože jestli to měla být komedie tak také nic. Zbývá mě tedy strohý popis zvrhlosti a lidského úpadku, což se může dělat bez výše uvedených kritérií, ale musí se to umět dělat. Režisér hodně čerpal od Tarantina, ale to je pan režisér, který tento styl umí a nevyžívá se v tom. Takže jestli zde někomu přišlo úchvatné, že je ve scéně prakticky znásilňována žena a ještě ji přitom někdo pozvrací záda a jako celek je to jen popis tak amen s námi. A to nemluvím o filmařině jako takové. Většina je udělaná kamerou a to nestačí. ()

deric

Zajímavé zachycení lidských vztahů, které ač trochu skřípe, nabízí pohled na (doufejme) minoritní část společnosti. Osudy hrdinů se protnou a pak míjejí a závěr z toho? ... žádný. Že by paralela s reálným životem? ()

odbornicka

najobľúbenejší film ! Niekedy možno nezaáleží na samotnom filme, ale aj na tom v akom rozpoložení si ho pozriete. A ja som práve tento film v tej dobe potrebovala vidieť :) nie je to film, v ktorom musíte rozmýšľať nad každou scénou, lebo mu nepochopíte.. Ale dá sa na ňom oceniť viacero vecí : 1-najlepší film z prostredia vš 2-skvelá hudba 3- nepredvídateľný dej 4-originálne hlášky 5- široké spektrum postáv 6-fantastickí herci, na ktorých je radosť pozerať (samozrejme aj na ich herecké výkon) 7- výborné triky s kamerou a bod sám o sebe je 8- SHANNYN SOSSAMON !!! weey ! ()

Pulper

Trainspotting po americku a nebo taky Dawsonův svět trochu jinak. Asi je tu věrnost předloze, kterou neznám, proto název Pravidla vášně. Já bych byl pro Šukání a šňupání. Možná náhodná podobnost s britskými drogovými komediemi je více než zjevná. Na rozdíl od nich se tu asi nezachází do extrémů. V USA jsem totiž nikdy nebyl a ač jsem odkojen seriály "ze života" jako Beverly Hills 90210 a mám tudíž trochu jinou představu o dýcháncích amerických vysokoškoláků, věřím tomu, že realita je podobná tady zobrazeným orgiím. Film je naoko o ničem, přesto výrazně nastavuje zrcadlo dnešní no future mládeži a společnosti jako takové. Velmi zajímavá byla reportáž o cestování Evropou. ()

Oudee33

Dalo by se říct Samotáři tak trochu jinak... Pro někoho možná silnější kafe, pro mě trochu obraz vlastní reality a náhled na problematiku různě pokroucených vztahů v dospívání. Plyne si to pěkně, pobaví, na zamyšlení. Herecky moc dobrý a na Shannyn Sossamon se krásně kouká... 85% ()

han.ci

Někdy je třeba se podívat na špatný film, abych ocenila ty dobré... Tenhle byl o sexu, drogách a mejdanech a celkově vzato o ničem. ()

Sinister se vrací

Sinister se vrací