Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

lesumir

Hugh Grant je jedním z nejsympatičtějších herců a vždycky hraje milovníky plné sarkasmu a milých ušklebků, který Vás prostě dostane, což je vlastně taky jediný důvod, proč jsem se na Music and Lyrics díval! Drew Barrymore byla taky vynikající, v docela netypické roli a naprosto s přehledem zvládale obížnější pasáže s dávkou jemného a příjemného humoru. Dohromady tvořili mi docela nesouměrný pár, protože ke konci to už klišovatělo neskutečným způsobem, že slovo tuctové je málo. Ale první hodinka byla perfektní! Jo, líbilo se mi to, a však tady Marc trošičku přestřelil s cukrem, kdyby se to drželo v tempu jako Two Weeks Notice, dal bych čtyři hvězdy. ()

nunka

... ako čítam.... jasne, že sto ludí, sto chutí, ale v jednom sa urcite zhodneme: ten uvodný klip bol vrcholne originalny a geniálny...!!!!!!!..ked tak nad tým premýšlam, iba to stálo v tomto filme za niečo, inak ďalšie americké klišoidné de javu. ()

Jamal

Film mě pobavil, Grantovi jako stárnoucí popové hvězde to docela sekne a je docela i přesvědčivej. Stejně tak Drew. Čekal jsem, že to bude jako jeho předchozí Ydol, ale naštěstí nebyl. Zasmějete se spoustykrát, hlavně ale od srdce. Finálový minizvratík je taky fajn. ()

paascha

Primetime bubblegum blockbuster, lehce stravitelná a vyrobená z recyklovatelných unifikovaných dílů. Takové filmové tetrapak lego ()

ajuska

Oproti očekávání velice slušné. Je pravda, že Hugh tady nepředvádí nic, co bychom od něj už neviděli (snad kromě těch tanečků), ale pořád to funguje. Vtipné a úsměvné situace filmu nechybí, romantická zápletka rozhodně neurazí a navíc je tu jeden nezapomenutelný klip ála 80.léta, takže nevidím důvod, proč nakonec nepřidat i čtvrtou hvězdičku. ()

burina

Neviem čím to je, ale čím je Hugh starší, tým mi je viac sympatický. Tento film je sice absolutne klasická, ničnovéprinášajúca romantická komédia, ale za ústrednú dvojku a príjemnu a chytlavú muziku si tri hviezdičky rozhodne zaslúži. ()

Nin

Tak tomu říkám překvapení. Mimořádně příjemná romantická komedie, kde exceluje suchý humor Hugha Granta a správně napsané písničky. Videoklip "Pop! Goes my heart" jen tak z hlavy nedostanete, stejně jako neuvěřitelný idol teenagerů, zpěvačku Coru. Tento film má navíc mimo jiné výhodu, že s lehkostí dobře paroduje hudební showbussines, ale netlačí na pilu. Jistě, Drew a Hugh nejsou asi kandidátem na nejromantičtější pár desetiletí, ale oba to jsou příjemné postavy a nedá se jim nefandit. Pohodová chuťovka. (8/10) ()

Indiana

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií posledních let. Bez hluhých míst, fekálností a prostě když na to člověk zajde s drahou polovičkou, tak se u toho fakt pobavěj. Některé vtipy se povedly a Hugh Grant je prostě borec........a ten klip na začátku byl doslova geniální http://www.youtube.com/watch?v=S0A7dtdc-nU ()

hippyman

neškodná, nenáročná once-like pohádečka, koukatelná ústřední dvojice, zase zpackaný přeslazený závěr, takže se přidávám k ostatním tříhvězdičkářům... slušný průměr. --- po druhém shlédnutí té romanťárny prostě musím ještě půlhvězdu přidat. 70% ()

Rosaviva

Vtipná, milá komedie. S jako obvykle skvělým Hughem Grantem a Drew Barrymore. Společně vytvořili roztomile milý pár. Videoklip na písničku od PoP byl geniální. Velice příjemné překvapení, hodně lepší průměr. ()

k212

Celkem vydařená vtiposnůška, která může fungovat jako lehká terapie pro diváky trpící fobií zvanou "synťákový osmdesátkový pop" (ano, mezi ně se řadím i já). Jelikož nám tvůrci servírují klasické atributy tohoto zábavního odvětví jako jsou: křiklavě blyštivé kostýmky, přerozhaleně neholené hrudě naondulovaných chlapíků, synteticky nechutná hudba s elektronickými bicími a stupidními texty, s ještě o foust hloupějšími videoklipy a odpornými tanečky. Tohle všechno jen jako audio-vizuální předkrm. Načež nás děj unáší do současnosti - do tápaní hlavního hrdiny, které se pohybuje na pomezí parazitismu ex-slávy a vlastní trapnosti, do existence bývalého dívčího puberťáckého idolu, jehož věrné posluchačstvo je nyní v řadách ječících čtyřicítek na abiturientských večírcích a důchodců na lavičkách parků . A hle, tu najednou, se na smutného hrdinu, snese báječná a náhodně zdvojená příležitost, jak se opět zviditelnit - buď v boxovací reality-show nebo jako autor duetu pro orgasticky vzdychající a notně pitomoučkou teen hvězdičku. K tomu se přichomítne praštěná zalévačka květin aneb zhrzená slovotepkyně, jejíž verše mají duetu dodat tu správnou šťávu a možná také smysl. A je tu romance jak trám ... anebo komedie jako řemen. Nu dobrá, od každého vcelku vyvážený kus. A velkou zásluhu na tom všem má nejen samotný scenář, ale rovněž ústřední herecké duo, které je dosti neslučitelné, aby bylo uvěřitelně a vzájemně se doplňující, a aby mělo potřebný náboj. A to se Hughovi "vrtizadečkovi" a Drew kupodivu podařilo téměř na jedničku. Ač je konečný produkt snažení těžce pop a happyend brutálně top, napraví to všechno závěrečné titulky. 60%. ()

kingik

Hugh Grant a Drew Barrymore jsou skvělí, ale se scénářem je to podstatně horší. Situace, do kterých jsou naši hrdinové vrženi, jsou dost extrémní a úplně nepravděpodobné. Rovněž popová princezna a idol teenagerů Cora Corman, kterou hrála Haley Bennett, se nepovedla. Vychází mně z toho průměrný a mírně zdlouhavý film. ()

Payushka

Mne se to dost libilo, i kdyz scenar je uz trochu ohrany - nejdriv kamaradi, pak spolu chodi, pak se nenavidi, nakonec laska az na smrt. Mezi obema to celkem jiskri, prostredi hudebni branze je zajimavy a Hugh hazi jeden joke za druhym. A za tu scenu, kde je jenom v dzinach, bych vrazdila (Drew - za to, ze videla vic :) ). ()

Aknah

Už jenom to, jak film začal, když sem viděla Granta jako ulízlího frajírka, kterej neumí moc zpívat a má komické pohyby, mě rozesmálo a řekla sem si, tohle bude fajn film. A opravdu mě od začátku mile doprovázel do dění mezi touto dvojcí, která byla podle mě dokonalá. Drew to tady nesmírně slušelo a mimochodem řekl byste někdo, že Grantovi je už tolik let? Ani nápad... Byly tam vtipné momenty, romantické chvilky a hlavně gesta a pohyby Granta, který mě rozesmávaly. Titulní píseň je prostě nádherná a jelikož jsem ji znala už dřív, tak mě bavilo poslouchat, jak vzniká. Cora byla celkem povrchní bloncka, takže mě nakonec potěšilo, že písnička vypadala tak jak má. Ani vteřinu jsem se nenudila, bylo to příjemná a upřímná komedie, pro nudné chvilky, která zvedne náladu a přitom dojme, protože ten konec byl úžasný a koncert ještě přidával na atmosféře. Takže pro mě rozhodně ne zklamání, ale spíš překvapení, že Grant už nenudí svým obličejem a že tahle dvojce mi vyloženě sedla! Nj, prostě romantika :) ()

dr.horrible

O niečo lepšie jak Lawrenceova predošlá Láska s výstrahou (Drew Barrymore zachraňuje hodne), ale stále slabé. A čo je najhoršie, Grantovi to s Barrymoreovou sedí ešte menej, než so Sandrou Bullock. Chémia funguje asi na päť percent a z filmu vôbec nevyplýva, ako sa dopracovali ku vzájomným sympatiám. 50% ()