Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

MAST3R

Film se mi kurefsky líbil, ale zase tak inteligence postav - WTF?! To je asi tak vše špatný na tohle filmu. Sympaťák Shia - taký malí střevo, jeho přiblblej šikmookej kamarád, hloupoučká matka, skvělí záporák Morse a sexy kočka od vedle Sarah Roemer. --- Jen nechápu, tohle, že je horor?! ehmm.. :-) ()

lehkoživka

Jednoduchý, ale vůbec ne hloupý, příjemně odpočinkový film. Poprvé mi ve filmu nevadili teenageři - hlavně asi díky velmi přirozenému herectví Shii LeBeoufa. ()

Vitex26

Povedená teen krimikomedie, která si neklade vyšší nároky než pobavit, a to se jí myslím povedlo. Navíc když stěžejního záporáka hraje David Morse, jeden z nejnesympatičtějších herců Hollywoodu (samozřejmě jde jedno s druhým), je hned na úspěch zaděláno o něco více. ()

da_silva

Shia mě vždycky přišel nesympatickej, ale tohle je první film kde mi nevadil, ba naopak mi do téhle role sednul úplně přesně a skoro celou první půlku v pohodě utáhne sám. Druhou půlku s přehledem táhne slizkej Morse, takže se člověk fakt nenudí. Caruso je sice rutinér, ale nikdy nic nezkazí, takže i s minimálním rozpočtem je Disturbia velmi slušným snímkem a jedním z nejlepších popcornů pro teenagery co jsem za poslední dobu viděl. Tři a půl čili 70%. ()

jiricek86

sympatickej ústřední pár: kluk-holka. povedený šmírování dalekohledem. zvrat na konci je super, napětí skvěle! jako thriller/komedie funguje dobře. dobrý herecký výkony, oceňuju hlavně oba mladý ()

0Fusion

Špehovací linie je velmi zábavná, ale bohužel dojem z ní v druhé půlce naprosto suverénně boří zabřednutí filmu do zajetých žánrových kolejí, ze kterých se už nevymaní. Škoda, v první půlce vypadal film hodně slibně. ()

JP84 odpad!

Drama?!Thriller?!Haha!No já si myslím,že označení Zmatek by bylo v popisu mnohem příznačnější.Problémem celého filmu je,že vypadá jako dva žánrově úplně odlišné filmy splácané dohromady.V jednu chvíli se to tváří jako nějaká teenagerovská komedie a v další jako nějaký hodně nepovedené a nudné krimi.PS:když se dívám na hodnocení ostatních,mám pocit jestli jsem se náhodou nedíval na úplně jiný film. ()

veverysiak

Veľmi slušný scenár dáva zabudnúť na to, že ide o pomerne otrepanú tému, nejde len o jednorozmerné a priamočiare zobrazenie vyčíňania trochu nešikovného domáceho masového vrahúňa, ale príbeh sa celkom zaujímavo rozvetvuje aj na pohľady do súkromia hlavného tínedžera, a že je to osviežujúce, je predovšetkým vďaka ohromne talentovanému a vierohodnému Shiaovi, ktorý si z toho urobil pozoruhodný sólový koncert, takže 80%. ()

ToxicAli

Není třeba zapírat, že je to určeno hlavně pro mladé. Já ale mladý jsem a od začátku s nehodou, přes teen zábavu se sledováním nové pěkné sousedky, až po mrazivé thrillerové finále jsem se skvěle bavil. Ač je Shia LaBeouf poměrně mladý herec, tak jsem jej zatím neviděl ve slabé roli, i zde předvádí velmi slušný herecký koncert. Možná mě chybělo více Carrie-Anne Moss. které zde dostala poměrně málo prostoru, zato David Morse mě totálně dostal. Už jen jeho pohled člověku řekne, že s ním nebudu něco v pořádku a to ani nemusíte vědět, že má barák plný mrtvol. Je možné, že film trochu postrádá originalitu, ale já raději kupuju dalekohled a začínám si hlídat sousedy. ()

Vala

No tak mám jen jedno slovo-úžasné!!! Geniální thriller,napnutá atmosféra a v první,volnější části filmu i dobře mířené fórky.Shia perfektně táhne film a David Morse jako zabiják tak věrohodný,že mě fakt poděsil.Opravdu výborný film,který šlape od začátku až dokonce,vřele doporučuju! 100% 5* ()

Hucocaky

Z počiatku nevinná pubertiacka komédia, ktorá sa mení na niečo ako fakt hustý film, Páči sa mi príbeh, dostal domáce väzenie za to, že vrazil profesorovi, ktorý sa zmienil o čom nemal a potom pekný napinák, skvelá atmosféra. Vytknúť v podstate namám čo, veľmi sa mi to páčilo a zniesol by som aj pokračovanie. ()

matow

Okno do dvora od Hitchcocka prenesené do dnešnej doby a teenagerského prostredia ale uznávam že kvalitu aj náboj to v sebe malo no nedá sa to porovnávať s klasikou od majstra. ()

HennessyVSOP

Tak tohle pro mě bylo setsakra těžký rozhodování, protože tenhle film je i přes ty tři udělené hvězdy velice příjemný na koukání. Hodně pozitivní jsou především herci, kteří hrají přirozeně a opravdu snad hlavní trio nejde nemít rád. Děj je převzat z Hitchcocka, což je ovšem jedno. Na druhou stranu mi přijde, že film mnohem líp funguje na té romantické rovině, závěr už je trochu mimo, stejně tak se mi nedaří chápat motivace jednotlivých postav. Ale co už, hlavní je že jsem se pobavil a to i při opakovaném shlédnutí. ()

kuře.gril

Myslím, že v rámci daného žánru- jakéhosi teenage thrilleru- to dopadlo nadprůměrně dobře. Film mě na první pohled moc nelákal, ale byla jsem příjemně překvapena, jak se na to dá dobře koukat. Přinejmenším to "náctileté" naučí, že je někdy užitečné zavolat policii, zamknout se v autě a hlavně nelézt cizím lidem do baráku (zvlášť když máte podezření, že je to možná sériový vrah, že...). ()

kolly13

Shia LaBeouf ve 21 letech zahrál skvěle a David Morse je pro mě padouch s dobráckou tvaří jak vyšitý. Oddechovka, ale sedla. ()

kikin01

No rozjelo se to teda pěkně, což jsem vůbec nečekal a bedlivě sledoval, co se bude dít dál. Dobře podaný thriller, stačí mít nápad... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007