uiu

Film jsem si stáhla a očekávala od něj praštěnou komedii, u které se bude dát perfektně vypnout mozek a jen se smát. Bohužel jsem se toho nedočkala. Musím uznat, že je to asi první komedie s Willem Ferrellem, která není trapná a dementní, ale právě to od Ferrella čekám a to jsem v ten sobotní večer chtěla. Je to vlastně takové filozofické drama s komediálními prvky, které se zamýšlí nad životem. Výbuchy smíchu žádné, vtípky nulové. Humor hodně suchý a místy až intelektuální. ()

Pavlínka9

Druhé shlédnutí pro mě bylo nejspíš osudové :) Rozhodně jsem teď dala vyšší hodnocení než před lety :D Will Ferrell zde hraje postavu, na kterou se vydržím dívat a to už je co říct. Jeho, většinou nechutné postavy, pro mě nebyly vždy příjemné. Maggie Gyllenhaal považuji již za velmi zkušenou herečku a její schopnost zahrát zcela rozličné postavy mě fascinuje čímdáltím více :) Dustin Hoffman je pro mě nejlepší herec na světě, tudíž na něj opět jen chválu :) Jeho postava profesora na mě působila tak, že on to nehraje, on jím skutečně je :) A s jakou lehkostí to ztvárnil :) Jako by si odskočil na chvilku z jiné role :) Prostě bomba :) Zajímavá pointa a ukázka toho, jak dokáže být člověk lidský, přestože působí otráveně a ztrhaně jako Emma Thompson, jejíž neurotická spisovatelka určuje zda je film i život komedie či tragédie ;) ()

geklon

Táhnoucí se nuda, neutěšuje ani fakt, jak moc se jedná o zajímavý námět. Ferrell je kupodivu ve své netradiční roli až nesnesitelně civilní. Nicméně lepší se na tuhle mysterióznost koukat, než ji číst. Protože všechny ty nahodilosti jsou plné modra, soucitu a víry v dobrý konec. Protože když někdo ví, že má umřít a dožívá s vědomím, že umřít nemusel......přece ho nenecháte umřít. ()

Moogwi

Konečně po dlouhé době přišlo něco co se jen tak nevidí, neotřelý ale hlavně originální snímek, na který jsem tak dlouho čekal :) v záplavě břitké kaše se konečně našla hutná krupice, a i když má někdy hrudky, stále je chutná :) ()

Brandon

Ani tragédie, ani komedie, ale smysl postrádající fraška. Celý příběh je postavený na hlavu, nejabsurdnější je Haroldovo smíření se smrtí, jen proto, že by kniha bez takového závěru nebyla nejlepší. A kde je pud sebezáchovy? Jistě originální námět, grafické hrátky, slušně zahrané, ale...... ()

Madadajo

Klobouk dolů za scénář, film se jen hemží dialogy a po půl hodině jsem měl pocit jako bych měl být na konci filmu, ale způsob jakým je to napsané Vás opravdu chytne... Podruhé klobouk dolů za scénář, každý dialog je velice osobitý a silný, příběh Vás okouzlí a na konci odcházíte s libým úsměvěm... Potřetí klobouk dolů za Dustina Hoffmana, který dokazuje, že není malých rolí, ale pouze malých herců... ()

dANo

Keď sa výborného scenáru chytí mladý a dobrý režisér, tak je veľká šanca, že sa majú diváci na čo tešiť... V tomto prípade si pripočítajte ešte zopár úžasných hereckých výkonov v podaní niekoľkých známych hercov a jedinečný zážitok je zaručený. Jedinečný aj napriek tomu, že mi to veľmi pripomínalo Adaptáciu, lebo predsalen je to iné (dovolím si tvrdiť, že ešte lepšie:). Záver bol možno trochu vlažnejší oproti tomu, ako to smerom k nemu gradovalo, ale to neznamená, že bol zlý... Pochválim ešte aj hudbu a minimalistické, ale účelné efekty a na záver len dodám, že tento pekný film vrele odporúčam. ()

Hennesy

Príbeh natoľko fiktívny, že niekoho môže odradiť už po prvých minútach. Takýto divák má však obrovskú smolu, pretože, podobne ako je to u básne, myšlienka filmu sa skrýva medzi riadkami...ukrytá za nevýdaným scenárom, jemnými vtipmi, melancholickou atmosférou a očarujúcou hudbou. Ten, kto čaká komédiu, bude zrejme sklamaný, pretože až na pár humorných situácií sa človek veľmi nezasmeje. Celým filmom ma skôr sprevádzal úsmev a takéto to mrazenie na chrbte, ktoré mám vždy keď pozerám film, ktorý ma fascinuje a netrpezlivo čakám ako to celé skončí. Pre niekoho môže byť záver patetický, ale iný by sa tam ani nehodil. Práve záver, skvelé herecké kreácie a niektoré krásne scény ma "prinútili" dať plný počet. Jediné čo mi trocha nebolo po chuti bola Queen Latifah, ktorej postava a herecký prejav boli tak nevýrazné, že bolo vlastne úplne jedno či tam hraje ona alebo niekto iný. Ale inak veľmi originálny film, po skončení ktorého som ešte ostal chvíľu pozerať na záverečné titulky, aby som si vychutnal dojmy...a to je vždy známka vynikajúceho filmu. Tak ako svet potrebuje ľudí ako Harold Crick, tak aj my potrebujeme filmy o ľudoch ako je Harold Crick... ()

shantim

Vynikající dílo, které dokázalo stmelit tragedii a komedii do jednoho celku, aniž by vznikla tragikomedie. Stejně tak zde splývá fikce s realitou a vytváří novou dimenzi, z které vyzařuje radost a naděje. Po druhém zhlédnutí ještě intenzivnější zážítek. 99% hvězdiček ()

Imune

Ještě před filmem jsem byl nadšenej a plnej očekávání už z toho námětu, kombinace žánrů mi připoměla trošku kick-asse, a stejně jak u něj si myslím, že se z toho dalo vymáčknout ještě o něco víc. 85% ()

Master19

Víc překvapení jsem už při sledování jednoho (!) filmu dlouhou dobu neviděl. Skvěle dramaturgicky stavěný příběh, kdy je divák neustále držen ve stoprocentní koncentraci, protože je tu pořád něco, co není úplně jasné. Výborná zábava (ne ve smyslu řachanda) a snad první film, kdy jsem byl z Willa Ferrela opravdu nadšený. ()

VanTom

Slyšet rezervovaný hlas vypravěče, (do)slovně popisující události, činy a pocity jeho života, to uťáplému úředníčkovi (tlumený Will Ferrell v přesném výrazu a poloze) převrátí stereotypní život naruby. Na originálním "existenciálním" námětu postavená, pohodová romantická (tragi)komedie stylu "začni žít" neztrácí výborné a svěží nápady až do lehce upachtěného konce – s vyloženými kartami už se postavám manévrovacího prostoru nedostává. ()

liuk

Jak je Stranger Than Fiction skvěle odpáleno, tak je ukázkově zadupáno. Připadal jsem si, jak když je druhá hodina osmou řadou seriálu, kterému už došla šťáva, což je u dvouhodinového dílka dost průšvih. Ten film ztratí ve druhé půlce snad všechno, kvůli čemu byl ze začátku slibný víc než dost. Moc moc originální použití speciálních efektů, které se určitě co nevidět objeví v nějaké reklamě. Ferrell, jehož výstřední normálnost sice působí osvěživě, ale ta jinakost z jeho projevu tak nějak postupně vyprchá, jenže za to ani tak nemůže on, ale scénář, který se po příliš rychlém odhalení všeho podstatného (divákovi, ne postavám) začíná plácat, jak ryba na suchu, a neví kam dál. Hoffmanovo vědátorování taky nedokáže být zajímavé celou dobu, aspoň že ženské postavy se drží na své špici celou dobu. Vše by to jakžtakž mohl zachránit povedený konec, kdyby nenásledoval konec druhý. Škoda, přeškoda. ()

Jacob23

Zajimavy filmik ktery z prumeru taha opravdu vysperkovany scenar a vynikajici vykony vsech hercu!(Will Ferrell ukazal,ze je schopen hrat i ne-ciste komedialne role,Maggie Gyllenhall je skvela a tak sladka,Thompson sem nepoznal a Dustin Hoffmann sebejiste skvely,dokonce ani Latifah mi v tomhle filmu nevadila)Je to pohodove a mile-kazdopadne jako komedie mi to moc neprislo-spiz drama s cernym humorem(treba Thompson v nemocnici:) ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou