Terva

Toto je vyprávění o muži jménem Harold a jeho hodinkách. Úvodní vyprávění o životě Harolda je úsměvné a možná i trochu smutné. CITÁT - To vše samozřejmě až do středy - ve středu Haroldovi hodinky všechno změnily......... Ono to nejsou hodinky, jako spíše hlas, který uslyšel. Musí to být psycho, slyšet hlas, který komentuje to co děláte, nebo si myslíte. CITÁT - Nechci vypadat jako ohraná deska, ale je to schizofrenie........... Scéna, kde Harold sedí v kloubové části autobusu a baví se z Anou Pascalovou, je zajímavá. Harold se v pátrání po divném hlase dostává až k muži, který se vyzná v literatuře a tam se doví dvě věci. Buď se ocitl v komedii nebo tragédii. Vše se vyhrotí v době, kdy Haroldův hlas poví : Sotva mohl tušit, že umře.......... Od té chvíle se Harlod ocitá na pokraji strachu a očekávání smrti. Dokonce už existuje i seznam spisovatelů, kterým by mohl patřit Haroldův hlas. Nakonec se vše řítí do finále a telefon zazvonil, zazvonil podruhé............. zazvonil potřetí.......... Dobrý den jsem Harlod Crick. Nejsem odborník na literaturu, ale tohle je jasné. To je život. Jednoduché, ironické a dojemné. CITÁT - Já nemohu umřít, teď se to vůbec nehodí....... Jo a nezapomeňte na hodinky, ještě budou mít svůj čas. ()

moviesfan

Zajímavý film. Určitě pro náročnějšího diváka. Nejsem si ale jist, jestli v tomto případě jím jsem. Asi ano. Příběh je kvalitní a nekopíruje. Ničeho takovýho jsem si nevšiml. Jen mě mrzí, že ve snímek výsledku vyzněl tak nějak obyčejně, ,,nezáživně". Hodnocení: 70% ()

joehot

Velice milý film se zajímavou zápletkou, skvělým Dustinem Hoffmanem, jehož výkon je však zastíněn ještě lepší Emmou Thompson, sympatickou Maggie Gyllenhaal, trochu nesedícím Willem Ferrellem a jaksi nešťavnatým koncem.. ()

F.man

Tak napoprvé musím říct, nic moc. Teda nic moc na to že je to zde tak vychvalované... Přesto originální, vtipné, zábavné. Jsem zase mezi 3 a 4 (opět), ovšem dám přecijen přednost nižšímu hodnecení. Důvod? Nevím, neznám - řekl mi ho jen nějaký hlas v hlavě. This may sound like gibberish to you, but I think I'm in a tragedy. ()

PauloZ

Will Ferrell v jeho nejlepší roli a zde dokazuje, že bezproblémů zvládá i jiné než magoristické role. Marc Forster je velmi kvalitní režisér a tohle je velmi kvalitní podívaná. ()

Marsik

Ferrell umí hrát i smutné a vážné role a Maggie Gyllenhaal si mě získala. O Dustinovi a Emmě Thompson není třeba pochybovat - oba jsou velmi kvalitní herci. Do filmu se divák pořádně ponoří až po úvodních 30. minutách, takže pokud tomu dáte šanci, čeká vás příjemné překvapení a zároveň povedená spíše dramatická komedie. 80% ()

Kryton

Hodně moc zajímavý a místy originální film. Od začátku do konce jsem dýchal pro hlavního hrdinu a tu Maggie G. mu závidím. ()

kikuka

..blbé je, že som pointu a vôbec veľa vecí vedela dopredu..dobré je, že aj napriek tomu som si film užívala..naozaj kúzelne vypiplané rozprávanie..príjemné na pohľad i na posluch..lahké, jemné, trošku okorenené iróniou, posypané škoricou..yummy.. ()

ladko

Will Ferrell dokazuje, že vie zahrať aj "normálneho" človeka...Inovatívny film s príbehom, ktorý zaujme a budete chcieť vedieť ako to dopadne. Keby bolo viac takýchto filmov, nehneval by som sa... ()

Zayl

Komedie se zajímavým námětem avšak místy nedotažená, lehce nelogická. Co mě ale nejvíce pobouřilo byla nečekaná podobnost knize Sofiin svět za kterou film značně pokulhává. Dále je zde kolíbání mezi tragédií nebo komedií což možná byl záměr, ale mě to neoslovilo. Čekal jsem tedy alespoň vypointovaný závěr, ale ten se nekonal ba naopak skončilo to snad nejhůře jak mohlo. I přes spoustu dobrých herců to však na více jak 50% nemá. ()

Rosana

Tak to byl moc pěkný film, zahřeje u srdíčka, potěší, pobaví a hlavně je to super nápad, který jsem zatím v žádném jiném filmu neviděla. ()

Ozo

Neuvěřitelně geniálně natočený film. Opravdu. A opět se mi potvrdilo, že je úplně nejlepší, když si film pustím s tím, že od něj absolutně nic nečekám, ani netuším, proč jsem ho tenkrát vlastně "koupil" a proč ho tedy doma mám. Co se týče nějakých detailů, tak o tom se tady rozepisovat nebudu, to prostě musíte vidět sami, navíc když tu už toho je v ostatních komentářích napsáno dost, vezmu to tedy pouze v kostce. Takže, proč tedy hodnotím plnou palbou? První hvězdu dávám za příběh, který byl originální (opravdu, s tímhle nápadem jsem se zatím ještě nesetkal) a vtáhl mne do děje. Druhá hvězda je za pocity, které ve mně film vyvolal - chvíli jsem se smál, chvíli zase kroutil hlavou a ke konci jsem si i trošku poplakal. Třetí hvězda je za úžasného Willa Ferrella, přiznám se, že jsem s ním zase tak moc snímků neviděl, ale tady mi prostě opravdu seděl. Čtvrtá je... ano, tušíte správně, čtvrtá hvězda je za Maggie Gyllenhaal, která u mne pomalu, ale jistě stoupá v podvědomí a vážně uvažuji o jejím zařazení mezi mé oblíbené herečky. Po pravdě tam zatím není jen proto, že nevím, za kterou herečku jí vyměnit. Ani vlastně nevím, proč se tady zrovna o tomhle tolik rozepisuju, protože už třeba zítra můžu udělat šmik, a vy, kteří si přečtete tyto řádky, se budete divit, proč o tom píšu, když ji mezi oblíbenými herečkami přece mám. Ale dost už o Maggie, i když bych o ní mohl vyprávět celé hodiny, protože mi v tomto snímku neuvěřitelně sedla a připadala mi nesmírně krásná. No a poslední, pátá hvězda? O tu se podělí jako vždy skvělý Dustin Hoffman s Emmou Thompson, jejíž nervózní spisovatelka, která věčně típe půlku cigára do kapesníčku, do kterého předtím plivla, je naprosto neuvěřitelná. Šestou hvězdičku, kdyby byla k dispozici, bych dal za hudbu a ty vychytávky v obraze, které počítají, měří, tedy podkreslují to, o čem se právě mluví. Co bych dodal závěrem? Snad jen: neváhejte a koukněte na to, snad si to užijete minimálně stejně dobře, jako já. Tak, a teď bych si dal bavorskou cukrovou sušenku. ()

SaNcHeZ_cz

Trochu přeslazenější a nucenější závěr protentokrát přehlédnu. Horší už to nebude je totiž originální, zábavná story, která nepostrádá ani na ploše dvou hodin sympatické charaktery, scenáristický i režijní důvtip ale hlavně baví v celé své délce. Nedůležité věci jednoduše vypouští a je to jen a jen dobře. ()

cielnyl

Už jen to, že je to příběh"muže jménem Harold Crick... a jeho hodinek", tak trochu vypovídá o tom, jakou úroveň film bude mít. Ale na konci, kdy je naprosto zřetelné propojení mezi literárním a skutečným světem a jde do tuhého, je to už lepší. Ten začátek s tím hlasem, který popisoval vše co se aktuálně děje byl ale fakt špatnej. ()

ivishka

Skvěle natočený,parádně vymyšlený a skvěle sehraný film s prvky dramatu,komedie,fantasy a romantiky.Líbilo se mi na tomhle filmu úplně všechno. Trochu protivná ale na závěr romantická duše Maggie Gyllenhaal,nudný ale přesto zajímavý Harold Crick v podání famózního Willa Ferrella a na závěr můj oblíbený Dustin Hoffman a jeho stále neutuchající charizma spolu se skvělým hereckým výkonem :-).Tenhle film je takzvaná "hudba pro moje uši". ()

ArsenalEagle

Perfektní Ferrell v relativně vážné roli (výkonem mi malinko připomněl Carreyho v Trumanovi, i když Jim byl naprosto famózní a srovnat to úplně nejde). Výborně vygradovaná zápletka, jejíž kousíčky do sebe jeden po druhém postupně zapadají, až tvoří ucelený a logický celek. Samotný Ferrell je doplněn o děsně roztomilou Maggie, přičemž je zaštiťují dva ostřílení profesionálové Hoffman s Thompsonovou. Příjemně originální se spoustou geniálních nápadů a hračiček. Překonalo očekávání. ()

Ridick

romantika, kt. pohladi na srdiecku. marc foster je cudak a toci cudne filmy, ale tie stoja za to, aby sme si ich pozreli, aj ked ich vobec nepochopime. stranger than fiction som velmi nechapal, ale to je jedno, pretoze z celeho filmu som mal len vynikajuce dojmy, herci boli uzasni a hudba taktiez. urcite si skuste pozriet. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou