poster

Čas lásky a naděje

Drama / Historický

Československo, 1976, 108 min

 • Radek99
  odpad!

  Taková pěkná socialisticky růžovoučká propagandička... Synové a dcery dělnického spolku Malostranská beseda... Ti socialisti jsou prý buřiči, slušelo by se natočit nějaký historický velkofilm...a ona je to takováhle nudná selanka...skoro až telenovela... V budování beztřídní společnosti šlo vždycky až na prvním místě o lásku! No fuj! :-)(24.5.2009)

 • jerrik7
  ****

  Při hodnocení filmů často trpím. Jako novopečený řidič dětského kočárku mojí prvorozené ratolesti jsem v létě roku 1975 asistoval v roli čumila natáčení mnoha scén tohoto filmu, včetně těch davových. Mnoho mých známých a spoluobčanů se ve filmu vyskytuje v roli statistů. Když se teď, po čtyřiceti létech na film dívám, těžko se ubránit vzpomínkám. Navíc příběh filmu není nudný. Jenomže na druhé straně: Normalizace v tom roce zuřila už svým pátým rokem a film je do značné míry jejím produktem. Z každé třetí věty je cítit, jak zoufale soudruzi tlačili na pilu. A teď tomu filmu udělte málo, nebo naopak hodně hvězdiček.(3.2.2016)

 • argenson
  *

  Je to pech, že ve své jediné hlavní roli musela Eva Hudečková hrát zrovna babičku Antonína Zápotockýho.(10.11.2012)

 • Master19
  *

  Film, který po právu zapadl do propadliště dějin. Bohužel pro Evu Hudečkovou, pro kterou to mohla být životní fimová role. Má zde obrovské množství prostoru, který ovšem ona, ani nikdo jiný nevyužívá. Celý film je fádní a vede k demagogickému závěru, že je lepší mít vrabce (tedy Jaroslava Moučku) v hrsti než husara holuba (tedy Pavla Trávníčka) na střeše, obzvlášť, když máme dělnické hnutí... Prostě, ačkoliv je barevný, je tento film až příliš černobílý na to, aby sebou nesl alespoň historickou hodnotu.(5.6.2006)

 • Peabody
  *

  Inu STanislav Strnad se chopil šance a v normalizaci natočil kus vzpomínek dělnického presidenta. Strnad nikdy neuměl, ale to tehdy nevadilo, pokud se točilo co třeba obsazoval ti správní herci (Moučka, Teplý, Satoranský, Pohan, Šmída, ) i neherci (Zounar, Schneider, Hanus, Prokoš). Obykle Strnad obsadil i nějakou pěknou holku a tu a tam mu tam vnikl i někdo z jiné party (tady pan Brodský a F Husák). Režijní vedení je zoufalé, střihy jsou řazení, nikoho to zjevně nebavilo. ŠSpatný produkt smutné doby.(5.8.2018)

 • - Podle románu Antonína Zápoteckého "Rozbřesk". (M.B)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v Prahe, Tábore, Roztokách, Hoříne a v Ounuze pri Jistebniciach. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace