Čas

Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (oficiální text distributora)

Snorlax

Kdyby Ki-duk Kim sestříhal první dvě třetiny do dvacetiminutového prologu, byl by z toho fantastický film. Ale takhle nechápu, jak se takovému režisérovi mohl přihodit takový cajdák. ()

sochoking

Veľmi záhadný film! Je nablízku, nie je na blízku, je to on, nie je to on? Fakticky až paranoja ! Uff... Nechápem, čo tu každý trepe o nejakom čase a citlivosti... ()

Tsuki

Nevzalo mě to tak jako 3-iron (protože ten film byl skutečně kouzelný), ale přece jen to mělo něco do sebe. Kim Ki-duk dokázal dobře znázornit, jak nás láska může učinit posedlými, až bláznivými lidmi a jak naše rozhodnutí nakonec může všechno zničit. Konec zůstal otevřený, z čehož sice nebylo všechno jasné, ale vnímavému divákovi nemohlo nedojít, že to byl konec tragický. ~(4,0)~ ()

stilgar1

Docela velké zklamání po "Jaro, léto...". Těšil jsem se, že se opět dočkám něčeho skvělého, avšak nic takového se nekonalo. Ústřední téma bylo sice zajímavé, ale nezdálo se mi nutné to všechno tak moc protahovat. Některé scény (nebo spíše události) se zbytečně mockrát opakovaly, čímž se stal film nudným a zdlouhavým. Skutečně jsem si oddechnul, když film skončil. Také si myslím, že bylo ve filmu až zbytečně mnoho "uřvaných" scén, což rozhodně nepůsobilo dobře a film byl tímto skutkem uvržen do protikladu filmu Jaro, léto..., neboť tento snímek má atmosféru naprosto opačnou. I přes tuto odlišnost se mi nelíbilo, že chtěl Kim v podstatě tímto snímkem říci lidem totéž, co snímkem předchozím. Naprosto nechápu, proč se rozhodnul takto opakovat, avšak pokládám to za další z chyb tohoto filmu. Hodnocení 5/10 je podle mě naprosto zasloužilé... ()

nascendi

Nevedel som, že plastické operácie sú v Kórei národným športom. Z môjho hľadiska úplne nezmyselným, pretože rozoznám maximálne ženu od muža, aj to iba keď sa sústredím. Na viac nemám, a preto film, v ktorom zmena tváre hrá významnú úlohu, je pre mňa a priori nepochopiteľný. Sú mi cudzie nielen problémy týchto ľudí, ale aj miera hystérie zapájanej do ich vysvetľovania a riešenia. Keby nebolo toľko obdivných komentárov, pokladal by som film za výhradne určený pre domáce publikum. Napriek tomu môžem konštatovať, že som sa nenudil a neobsadená socha na konci filmu ma v kontexte predchádzajúceho nadchla. ()

Slarque

Kim Ki-duk mě znovu pozitivně překvapil. Čas vypráví podivuhodnou romanci za pomoci plastické chirurgie a byť je z děje patrné, že to nemůže skončit happy-endem, má to celkem solidně nakročeno ke komedii. Rozhodně nejvtipnější Kim Ki-dukův film. ()

Tomco

sledovat dukove filmy je uzasne. kazdy jeho dalsi pribeh sa mi tak vryva do srdce, ze to az neskutocne. po hereckej stranke vynikajuce, rezisersky dokonale, napisane je to bez chybicky, ma to stavu, rozum a desi to, desi tou skutocnostou, ze nieco taketo sa fakt deje. nadherny zazitok. ()

Happens

Klasika Kim Ki-duk; nezklamal. Nevím, jestli se spíš snažil poukázat na nebezpečí: lásky, ochození lásky a nebo plastických operací (?). Každopádně se tyto tři pojmy roztančí v nebezpečné hře po taktovkou jednoho z nejlepších režisérů současnosti. 98% ()

bassator

41st KVIFF 2006 - OFFICIAL SELECTION - OUT OF COMPETITION - Hlavní program - Mimo soutěž (Shi Gan / TIME / Čas) - 2009 - 90% ()

Chrustyn

Korejský provokatér Ki-duk Kim má zvláštní styl filmování a jeho snímky jsou opravdu těžce přístupné širšímu spektru diváků a i když je jeho snímek "Čas" "jednoduší" a mírnější než jeho předchozí filmy, nejedná se o film pro každého. Nápad se změnou obličeje, kvůli stereotypu ve vztahu je opravdu zajímavý a herci své role zvládli velice dobře a díky tomu, že nejsou dokonalí se jim dá věřit ale hlavní problém, který mi nedovolil dát vyšší hodnocení je v tom, že je film dost jednotvárný a po první půlce se vleče jak důchodce v obchoďáku. I přes standardní filmovou stopáž jsem konec filmu vyhlížel jak námořníci pevninu a ten se zdál být víc a víc vzdálený. Zajímavý nápad nezajímavé zpracování. ()

Jirka_Šč

Fascinuje mě šílený zakrvácený úsměv ze závěru filmu. Před dvěma lety jsem tomuto filmu dal čtyři hvězdičky a dnes je potvrzuji. "Získala jsem, co jsem chtěla. Vypadám šťastně?" ()

Stanislaus

Po úžasném 3-iron jsem měl možnost zhlédnout Čas a musím říct, že mé pocity jsou více než rozporuplné. Kim Ki-Duk opět přichází s netradičním zpracováním nejsilnějšího pouta mezi lidmi - láskou - a já si nejsem zcela jistý, jestli jsem pochopil poselství, které se pan režisér snažil vyslat ven mezi diváky. Práce s kamerou je opravdu skvělá, to musím uznat. Sochařský park nepostrádá originalitu a jistou míru kontroverze. Avšak pro mě bylo největším kamenem úrazu sledovat nepříjemně běsnící hlavní představitelku, která měla být trochu mimo, avšak spíše některé její výstupy byly úplně mimo mísu. Zkrátka film, který není pro každého, a u kterého chápu vysoké hodnocení, protože námětově to není až zase tak špatné. Na mě však film zapůsobil průměrným dojmem. ()

Natascha

Možná trochu slabší než jiné Kim Ki-Dukovy snímky, hlavně asi kvůli hlavní hysterické hrdince, jejíž chování mi někdy lezlo krkem a kterou jsem naprosto nechápala. A taky asi nejsem zvyklá, že se u něj tolik mluví:-) Ale pořád je to dobrý film a závěr je smutný, ale výborný... ()

Flego

Problémom tohto snímku je jeho jasná nalinkovanosť. Chýba mu spád, je bez prekvapení. Podľa mňa sa mal divák neskôr dozvedieť rozhodnutie hlavnej predstaviteľky. Inak sa na azda "najzhovorčivejší" film Kim Ki-Duka dobre pozerá, je provokatívny vo svojom námete a profesionálne natočený. ()

poz3n

Úžasnej, chvílema až děsivej příběh a všeumocňující konec, kterej mě pořádně posadil na prdel. Momentálně moje číslo jedna v Ki-dukovo tvorbě. ()

Xeelee

Čas, zrcadlo korejské plastik chtivé společnosti, je v podstatě docela přímočarý konverzační tah na branku, kde Kim diváka připravuje pomocí pro něho typických atmosférotvorných prostředků na nevyhnutelný závěr. Seh-hee si připadá pořád stejná, okoukaná svým milovaným partnerem, a protože se jí obličej po plastice zahojí až po několika měsících, rozehrává hru na ducha a sleduje svou drahou deprimovanou polovičku. Dokáže se ale See-hee vypořádat se svou novou totožností, zahrnující nové jméno, byt a zaměstnání, nebo ji to nenávratně změní? Nebude See-hee žárlit na Seh-hee? Dokáže se Ji-woo vyrovnat s tak výraznou změnou vzhledu partnerky, kterou pořád miluje? Je z téhle schizofrenní hry vůbec nějaké východisko, když se ti dva ani nepoznají? Je možné vrátit minulost, kterou si člověk vymazal? Pomalu si začínají uvědomovat, že se čas nedá zastavit ani vrátit zpět a budou se muset se svými rozhodnutími nějak vypořádat. ()

claudel

U Ostrova a 3-iron jsem byl šokován a nadšen, u Samaritánky jsem byl zklamán a u Času je to někde mezi. Začínám mít pocit, že ty nejlepší Kim Ki-dukovi filmy jsem viděl jako první a pak už to jde jen kvalitou dolů. Snad se mýlím...Anebo jsem třeba u Času dostatečně nehloubal nad hlavní myšlenkou a posláním filmu. ()

mm13

Doslovné a divácky atraktívne (v rámci Kim Ki-dukovej tvorby, samozrejme)... a čo? Mám kvôli tomu uberať? ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí