joker.george

Geniální filmová lahůdka, na které si vždy moje filmové buňky smlsnou. Takhle si se mnou už dlouho někdo nepohrál, aby se náklonnost k hrdinům měnila s takovou intenzitou a pravidelností, a to i v případě, že se před filmem zapřu, že budu ,,nadržovat" konkrétní postavě. Přesto je můj větší oblíbenec kouzelník Hugha Jackmana. Dále musím vyzdvihnout perfektní atmosféru, všechny herecké výkony, a přestože se Prestige mohl stát nepřehlédnutelnou čmáranicí, zůstává naprosto srozumitelný, tohle zkrátka Nolan dokonale zvládá. Konečný Angierův proslov dokonale vystihuje to, čeho chce Nolan u diváka dosáhnout... ()

Streeper

Zajímavý příběh, komplikovaná zápletka, překvapující konec, tři úžasní herci, tak proč je to pro mě průměrný film a nebyl to takový filmový zážitek, jaký jsem čekala? Sama nevím. Něco mi tam chybělo, místy mi to přišlo trošku zdlouhavé, navíc jsem za celý film nevěděla na jakou stranu se mám přiklonit. Velice mě ale potěšila přítomnost Davida Bowieho, pro něho role na tělo. Z filmu jsem měla stejný pocit, jako když jsem dokoukala Počátek, na jednu stranu jsem byla nadšená, ale na tu druhou jsem viděla daleko lepší filmy, které mě bavili více. ()

Ondatra

Od tohoto filmu jsem čekal hodně, ale až tak? Naprosto skvělý film o dvou kouzelnících, kteří soupeří mezi sebou a každou chvíli jsem si říkal, co přijde teď a jak to vlastně celé skončí. Konec jsem nečekal a o to víc jsem rád. Skvělý Christian Bale i Hugh Jackman v hlavních rolích. Skvěle je také doplňují jejich asistentky Scarlett Johansson a Piper Perabo. Nesmí samozřejmě chybět i Michael Caine. To už je u Nolana taková klasika. Rozhodně tenhle film patří k mým nejoblíbenějším, protože neznám jiný, který by byl tomu aspoň trochu podobný. 10/10 ()

Crawler-D

Nevšední filmový zážitek, který nestaví ani tak na ždímání emocí, jako na chytrém scénáři, perfektní režii a tom, že se divák po dlouhé době může filmu účastnit aktivně. Nelíbil-li se vám Iluzionista, Dokonalý trik si nenechte ujít. ()

ad

Lidé jsou svině a tihle dva si to navzájem pořádně osolili... navíc Nolanova nenápadně "staromódní" režie jim nedělá žádné překážky a slušně ilustruje...3,5 za film a půl speciálně pro Davida Bowieho :) ()

Desgenais

Začínám rozumět Royovi z IT Crowdu, který se div nezblázní poté, co mu kamarád oznámí, že v tom Korejském zombie hororu je na konci nečekaný zvrat. K Dokonalému triku jsem se dostal dost pozdě, takže jsem si mohl v x recenzích přečíst o skvělém scénáři korunovaném úžasným zvratem nakonec. Nějak jsem tuto informaci nedokázal při sledování filmu vypnout, takže jsem ten zvrat hledal a poměrně brzy (respektive dříve, než bratři Nolanové plánovali) prokoukl. Čímž pro mě (bohužel) film přišel o část kouzla. Ani ten Bowie mě tak nevzal, nevím proč. Navíc přestože Radiohead patří k mým nejoblíbenějším, pod závěrečné titulky se mi ani trochu nehodili. Shrnutí: nečíst recenze ;) 3,5 hvězdičky ***** Napodruhé přidávám jednu hvězdu na 4,5, v podstatě mi už jen vadilo vysvětlování všeho na konci. ()

zuzinka2

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5*, nakonec mě pro 5* donutila hlasovat skvělá atmosféra filmu. Zajímavý příběh pomsty a hlavně vzájemné rivality. Moje sympatie od začátku postupně měnily a občas jsem nevěděla komu mám teda vlastně fandit (tak půl hodiny před koncem to vyhrál Bale). Herecké kvality hlavních představitelů jsou bezsporné stejně tak jako režijní schopnosti Christophera Nolana. Velmi mě ale také potěšil výborný Michael Caine a zajímavá byla také role Davida Bowieho. 90% ()

DruidKarel

679. hodnocený film: Asi jsem blázen, ale začal jsem, podobně jako se sháněním všech filmů s Owenem Wilsonem, tak jsem začal shánět a koukat na filmy se Scarlett Johansson. Jsem jí naprosto okouzlen a fascinován. Je naprosto nádherná a půvabně roztomilá. Říct o ní, že je krásná, jenom bych úmyslně zmírnil její vizuální přitažlivost. Navíc její herecké nadání a výkon ve filmu Ztraceno v překladu (Lost in Transtlation - 2003), to byl prostě koncert upřímnosti a věrohodnosti. Dobrá, k tomuto filmu... Těšil jsem se jako malé dítě na další snímek se Scarlett z kouzelnického prostředí staré Anglie. Navíc se zde objevil i Charistian Bale, který mě fakt nepřestává udivovat. Hugh Jackman je charismatický jako vždy a podává standartně to, co se od něj vyžaduje - parádní herecký výkon. Celý film mě naprosto pohltil svou starou atmosférou a dokonalým pocitem toho, že jsem součástí toho velkého kouzla. Hodně filmů hodnotím 5*, protože mě něčím zvláštním ohromí. Tenhle film ale na mě působil naprosto kompaktně a celistvě, jako málokterý film. Vynikající herecké výkony, překvapení v podobě Davida Bowieho, nádherná Scarlett, úžasné kostýmy, skvělé kulisy a krásná hudba. Takhle si nějak představuji film, na který bych pozval svou dívku do kina. 5* je snad i málo a jsem si, po shlédnutí Dokonalého triku, jist, že má spanilá jízda v koukání na filmy se Scarlett Johansson jen tak brzy nezkončí. Bravo a děkuji za vynikající zážitek. 5* ()

starbrejkr

Dokonalý trik je i dokonalý film. Je tam taková sbírka silných motivů, přičemž na každém z nich by šel postavit samostatný film - rivalita na život a na smrt, náhled do kouzelnického prostředí, traumata, vědecko-fantastické objevy, problémy vztahů....Nolan to všechno spojil do dechberoucího filmu z velice neobvyklého kouzelnického prostředí, kde sledujeme kterak se osudy dvou začínajících kozelníků rozešly, a následná rivalita mezi nimi stoupala do zatraceně vyhrocených mezí, aby jejich střetávání vyvrcholilo až fatálním twisted endem, jak to máme všichni rádi. Musím přiznat, že podstata Jackmanova triku mi byla jasná už ve chvíli, kdy se ve filmu podruhé objevila hromada cylindrů. Baleův trik mě naopak dostal se vším všudy, především, když si uvědomil, jak fatální důsledky to mělo. Co se týče herců, film stojí přibližně na pěti lidech - kromě hlavního dua, z kterého jsem chtě nechtě už od začátku poněkud fandil Baleovi je to i "Vicky Cristina" duo, kdy jsem se jen přesvědčil, že Rebeccy Hall si budu muset hodně začít všímat. Poslední do party je Michael Caine, který čím je starší, tím je elegantnější. Opravdu na filmu nenacházím slabinku a můžu každému jen doporučit - už jen kvůli mistrovské gradaci. Velká poklona Nolanovi a já budu jen doufat, že ty Batmany bude co nejvíc flákat a točit hlavně filmy jako tento:-) ()

nithiel

Zápletka, pointa a vlastně celý scénář byli, jak už je u Nolana zvykem, naprosto úchvatné, režisérské ani herecké práci taky nemám co vytknout. Co dodat, dokonalý film o dokonalém triku. A vůbec nevadí, že vše skončilo úplně jinak, než jsem chtěl a očekával. ()

Wladi.mir

Wau!! No musím říct, že se nestačím divit. Dokonalý trik je opravdu dokonalý od herců po děj, triky a režii. Dokonalost sama. Christian Bale mě už dlohou dobu vrtá v hlavě vždyť on je velký herec a zde to dokazuje na 135%. Děj neuvěřitelný, ta nenávist, to prostředí, souboje a to vše v podání režiséra Nolana, který si tu hraje s diváky. Nevíte s kým sympatizovat a o to nejspíše jde. Nerad vidím Hugha Jackmana nebo Christiana Balea jako ''záporňáky''. Vydařené, už dlouho jsem nezažil takový filmový zážitek. Tleskám panu Nolanovi a hercům, jedno z jejich vrcholných děl je právě Dokonalý trik. ()

Amroth666

5.7. 2010 - kdy jindy než v noci si pustit tento film. Přesně to jsem udělal. Výsledek? Jsem naprosto očarován dokonalostí Dokonalého triku. Ten Bale!! Kdyby tam nebyl, asi bych moc nedoufal. Ten Nolan!! Kdyby on tady nebyl, asi bych byl už dávno mrtví. Proč on umí člověka zaujmout a umí to udělat tak suveréně, že každý skoro každý jeho film je tolik úspěšný? Umí lidi dokonale začarovat svými extra nápady. Suverén moderního filmu a král moderní doby. Líbivé akce: Experiment s kočkou a blesky a hry s kouzly, uzly a vodou. Riskování! Na filmu jsem si uměl najít další pozitivum a to byla přesnost a milimetrová vypočítavost v každém okamžiku. Upřímná kouzla umí najít své neupřímné pány kouzelníky. Konec mi vyrazil dech! Takový konec, to už nepamatuji dlouho. Nejdojemnější věta : "Obětování se, to je cena za dobrý trik". Dialogy na potlesk a celé dílo na aplauz. Edit: po druhém shlédnutí můj názor přetrval. Vychutnal jsem si to znovu. ()

Yorkcz

Film který vás dovede do světa kouzelníkům a magie. Když se nedíváte pozorně tak nepoznáte co je trik a co je skutečné. Nolan zase ukázal že umění ve filmech umí pořádně a že pořád má co nového nabízet. ()

Pitam

The Prestige osobně považuji za jeden z nejlepších filmů vůbec. Geniálně promyšlený scénář s opravdu velmi originální a zcela nečekanou pointou mi jednoduše jednou provždy učaroval. Pamatuji si, že po prvním shlédnutí (kdysi dávno v kině) jsem zůstal sedět s otevřenou pusou a začal přemýšlet, zda jsem v nějakém momentě u filmu neusnul, když jsem nebyl schopen v jeho průběhu odhalit či postřehnout tak důležitý detail... A přitom tam bylo TOLIK indicií... A vzhledem k tomu, že u tohoto díla se rozhodně usnout nedá, nezbylo mi než smeknout a uznat, že režisér Christopher Nolan společně s dvojicí Christian Bale a Hugh Jackman předvedli vskutku "Dokonalý trik" a naprosto mě, a věřím, že i mnoho jiných, oblafli... Od té doby jsem film viděl mnohokrát a zas a znovu musím obdivovat skvěle vybudovanou ponurou atmosféru Londýna konce 19. století, ve které se odehrává chladný a nelítostný souboj mezi dvěma hlavními protagonisty - kouzelníky, jež jsou schopni zajít při honbě za pomstou a tajemstvím toho druhého daleko za hranice, kterými bychom mohli vymezit běžný či přípustný konkurenční boj. Pro ně totiž už existuje hranice pouze jedna, a tou je smrt. Vedle bravurnich hlavních hereckých výkonů příjemně potěšilo i obsazení Davida Bowieho, který je ve své "malé velké" roli téměř k nepoznání. Já prostě tleskám... ()

C0r0ner

Často mě mrzí, jak se tu lidi holedbají: "To jsem věděl dlouho dopředu". Já takovým kecům prostě nevěřím. Ne u Nolana. I když už dobře vím co čekat, čeho si všímat, na co si dávat pozor, tak jsem prostě bez šance. Absolutně. Dokonalý trik mám v rozšířené TOP 10 nejen proto, že je neskutečně dobře obsazen a zahrán, ale především díky režii a scénáři. Po shlédnutí tohohle filmu už to můžu říct s jistotou - Nolan je jediný režisér na světě, který mě v !každém! svém filmu dokáže přikovat k obrazovce takovým způsobem, že se nehýbu, nedýchám, vaří se mi mozek a stejně mě závěrečná pointa totálně zničí. Genialita, která snese jenom zřídkavé srovnání. Díky pane režisére, bez Vás by pro mě svět filmu nebyl takový, jaký je. 100% ()

Cheeter

Několik let jsem Dokonalý trik neviděl až letos jsem se podíval znova. A je to opravdu snímek, ke kterému neuškodí se čas od času vrátit. Mám rád snad všechny Nolanovy filmy. Po shlédnutí tohoto doufám, že by se někdy mohl znovu vypravit do historie, buď do podobné doby nebo i hlouběji proti běhu času. Čím dřívější doba, tím větší fabulaci si může dovolit, to je Nolanova specialita. Herecké výkony byly skvělé, jak Jackman, které tolik nemusím, tak Bale, kterého ho mám naopak rád. Cain je pak stálice. A občas člověka i trochu z příběhu zamrazí. ()

Dannysek4U

Mno, prave jsem se vratil z projekce a jsem docela na rozpacích. Dvojice Bale a Jakcman je naprosto perfetkni, Michael Caine super, Bowie coby Nicola Tesla taky, Scarlett k nakousnuti. Skvěle se na to kouká, ačkoli vlastně nejde o žádnou trikovou podívanou, děj je zvratový a napínavý. Ale celku, tomu neco chybí. Je to celé takové chladné, citově minimalistické, odosobněné. Pohádkovej Iluzionista byl sice dějově lichej, ale měl vnitřní kouzlo. Tohle je po všech stránkách skvělý, ale zvláštně cizí. a nenapraví to ani pěkná pointa, navíc bohužel okecaná, jako by byl divák malé dítě. ()

Flynn

Dle mého názoru svkělý filmový zážitek, dobrý příběh, skvělé dvě hlavní postavy, kdy si můžete vybrat kterému z nich budete fandit, a závěr ikdyž jsem ho předem odhadl tak byl příjemný a nezdálo se mi, že by byl nějak moc násilně vysvětlený jako např. u Lucky Number Slevin. Osobně se mi tento film velmi líbil, jen jsem nechápal to prázdné kino, ale asi se nejedná o medii propíraný blockbuster, který plní sály kin. ()

BUD-SFIS

Chtel jsem dat za tri ale po prozkoumani vsech faktu a prehrani si filmu znova jen tak v pameti. Nemuzu nijak nez za 4. Uz jen kvuli tomu, ze bych ostatnim filmum strasne nadrzoval. Tento film at uz se mi tak jevil, neni prumer uz jen hereckymi vykony. Opravdu se podarilo hlavni hrdiny stvarnit do takove podoby, ze ani jeden neni hodny ani zly. A teke je dobe si vsimat detailu, ktere opravdu jsou skryte a hraji velkou roli. Kde je pravda, to nikdo nevi. Klidne vam reknu sve tajemstvi, protze jste kouzelnik. Vam nikdo verit nebude. ()

asinus

Batman, Wolverine, Smeágol, Ziggy Stardust, Jordan Two-Delta(no dobře, teď už trochu vařím z vody ;), ti všichni v jednom dokoknale napsaném a snad ještě lépe zrežírovaném filmu o síle riavality. jou. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel