phoebe.h2

1. snímek bří. Nolanů, který jsem viděla a určitě ve mě zanechal nějakou vzpomínku a tím pádem na ten film určitě nezapomenu ()

smrt.ka

Christian Bale se mi zalíbil víc jako rozporuplný kouzelník, než Batman. Herecké výkony skvělé, vkusná hudba a děj, který mě nepřestal bavit ani na chvilku. Mimoto jsem se v tomhle "učesaném" filmu dočkala i na pár minut charismatického Bowieho, krásných "triků" a také jen tak mimo řeč vyřčených filosofických otázek a - co víc - odpovědí. ()

3n3my

Ale prečo nie? Takmer dokonalá záležitosť, v ktorej mi v tomto prípade nevadili prvky fantasy a sci-fi. Miestami mi prišiel dej trochu prekombinovaný, ale v únosnej miere. Film núti premýšľať, baví, obaja hlavní herci a aj ozdoba Scarlett Johansson odviedli dobrú prácu, a vlastne všetko čo sa týka tohto filmu "šlape", tak nemám väčšie výhrady a bez nejakého väčšieho váhania dávam 5*. ()

reky

Super! Opravdu povedený film s pro mě neotřelým a originálním námětem a scénářem, před začátkem jsem se i přes vysoké hodnocení trochu bál, jestli mě snímek z tohoto prostředí nebude nudit. Opak je však pravdou, napětí mě provázelo celé více než dvě hodiny a ve spojení se specifickou atmosférou, která na mě z obrazovky dýchla, se rozhodně jednalo o dobře strávený čas. Kromě scénáře i režie je hlavním kladem filmu obsazení, a to jak hlavních, tak i vedlejších rolí (Michael Caine). Přiznávám, že Bowieho jsem teda vůbec nepoznal. Dalším pozitivem pro mě bylo, že i přesto, že jsem tak trochu celou dobu i vzhledem k událostem ze začátku filmu "fandil" Hugh Jackmanovi, hlavní postavy nebyly nalajnovány jednoznačně. Závěr je přesně takový, jaký mám u filmů tohoto typu rád, vše do sebe krásně zapadne a divák jen uznale pokyvuje hlavou. Až bude zase možnost, rád se podivám znovu. P.S. viděno podruhé a stejně působivé ()

Splasher

Překonat Memento? Nemožné! Tak počkat, přece jen se to Christopherovi povedlo. Nezbývá než zatleskat (ano, ve stoje). ()

MJMilan

Hodně originální, avšak i hodně zamotaný příběh o dvou kouzelnících působících ke konci 19 - tého století, kteří se se bou navzájem soupeří. Jeden talent, druhý dříč ochotný prodat i svoji duši za úspěch, který z nich je lepší? ()

danliofer

Tento Nolanův film mě sice nedostal tak jako jeho Memento, ani jako černobílé Sledování z počátku jeho režisérské kariéry, a přesto mu nemohu upřít opět onu dávku napětí a originality - tak charakteristické pro Nolanovu tvorbu. Předlohu k tomuto filmu jsem nečetla, možná i proto jsem byla více napjatá, i když se v tomto filmu dalo předem tušit více, kam děj spěje, než právě v Mementu či Sledování. Dokonalý trik trochu sází na známé tváře hlavních představitelů Hugh Jackmana a Christiana Balea, jejichž výkon je v tomto snímku standardní. Hugh Jackman měl možnost vybočit ze své přihrádky hlavně v dvojroli opilého dubléra, kterou ovšem vystřihl na výbornou. Myslím, že by měl hrát méně aristokratické typy, kam ho mnozí režiséři stále díky jeho rysům tváře škatulkují. Jinak nelze než souhlasit s tvrzením uživatele s nickem Lima: "moc pěkná role Michaela Cainea, až nelidsky charismatický David "Tesla" Bowie". Zpět k Nolanovi - teď už mě zajímá, čím mě dostane jeho Počátek. ()

panMartin

Excelentní mysteriózní film s parádním Balem a ještě lepších Jackmanem výbornou zápletkou. Musel jsem se na tenhle film kouknout tři krát než jsem ho pořádně pochopil fakt dílo. Viděl jsem to mnohokrát a mohu si to stále a stále pouštět stále mě baví!! ()

Noviik

Zatraceně napínavé, zajímavé a jiné. Film, který překvapí, pobaví i okouzlí. Navíc má tak dokonalé obsazení. Hugh Jackman vs. Christian Bale je mnohem víc než souboje x-manů a podobných stvoření. Do toho krásná Scarlett Johansson... tohle se Nolanovi (jako vždy) povedlo. ()

mr.filo

Je zajímavé sledovat, jak chvíli fandím jedné záporné postavě a pak druhé. Geniálně natočené a zahrané. ()

Radiq

No kdyby se do toho nemíchalo to mysteriózno, tak by se mi to teda libilo vic. Ale mnohem horší byla jiná věc - že jsem nikdy nevěděl, co se kdy odehrává - to taky kvůli těm jejich převlekům, ale taky kvůli přeskakování v čase... no a když se začly množit cylindry, tak už to bylo uplně mimo. Škoda. Jinak Nolan je můj oblíbenec už od dob Mementa, tak chtěl tu časovou zmatenost provázat asi aji sem, ale fakt uplně zbytečně. Bale a Jackman uplně standartní, nic enormního. Zajímavý bylo, že člověk celou dobu nevěděl, kdo je klaďas a kdo záporák, ale asi to byli oba. PS: největší borec je stejně pan Tesla, jehož nápady a pokusy jsou pro vědce a vynálezce inspirací dodnes... akorát že všechny tyhle patenty pak blokují nadnárodní ropné a energetické korporace a jiný svině. A Bowie ho zahrál skvěle! A jinak se mi to dodnes plete s Iluzionistou ze stejného roku. ()

vesper001

Kouzelnická šaráda, která se pátráním po podstatě dokonalého triku snaží odvést divákovu pozornost od hry Kdo je kdo. Podtext praví, že posedlost je nejen chytlavá, ale i fatální nemoc ve chvíli, kdy člověk začne tancovat v jejím rytmu, a že s blesky nejsou žerty. Že multiplikace může být kromě zázraku i pořádný průšvih mi sice došlo rychle, že mám pointu bezpečně v kapse, jsem si ale myslela jen do závěrečné scény. A stejně jako publikum eskamotérské show jsem na konci musela říct „jo, aha...“ (angl. "oops – wow!" :). ()

CinemaRanger

4 naprosto úžasní herci a režie od Christophera Nolana. No, tak to jsem si nemohl nechat ujít. Po dlouhém odkládání jsem se k tomu konečně dostal a jsem překvapen. Čekal jsem hodně, ale dostal jsem víc. Naprosto parádní herecký výkony, režie a zajímavý děj. DOKONALÝ... ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel