Birter

Velmi podařený film s originálním scénářem, blýskavou chemií a zdařilými rozuzleními jak už u Nolana známe. U Christophera ovšem také známe, že je kolem jeho filmů přehnaná reputace, což se projevilo i zde. Ačkoliv jsem se u The Prestige vůbec nenudil a na konci byl i dost napjatý, umělý patos a za vlasy přitažené sci-fi mi zážitek hrozně podráželi. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

KajlQ

Dokonalý trik je výsostné drama o rivalitě dvou kouzelníků, kteří to svou posedlostí, být lepší jak ten druhý nechají zajít příliš daleko. Dokonalý trik je jednoduše dokonalý. Bratři Nolanovi se se scénářem opravdu předvedli a Christopher ještě i s režií. Brilantní herecké hvězdné obsazení nemohlo zklamat a Jackman a Bale byli prostě úžasní. Tento film bych nazval takovou vstupenkou do Nolanových filmů, protože s jeho zamotaností si nemusíte lámat hlavu (taky jeden z mála filmů kde se Nolan neprcá s časovými paradoxy). Dokonalý trik lze nazvat „poctivým řemeslem ". 95% ()

Cringy_Tommy

Jednoduše super podívaná. Bratři Nolanovi napsali geniální a pochopitelný scénář což je na Nolana v poslední době neobvyklé. Režie jako vždy úžasná. Christian Bale a Hugh Jackman podávají skvělý výkon a je radost se na tuhle dvojici koukat 9/10 ()

Velislav

„Dívate sa pozorne?“ Keď dvoch partnerov rozdelí tragédia. Keď sa z dvoch partnerov stanú doživotní rivali. Keď podriadenie sa umeniu je viac ako život sám. Keď nenávisť a posadnutosť poháňa. Vizionár sci-fi a jeho podstaty 21. storočia priniesol pohľad na iluzionistov v nezmieriteľnom opojení v predstavení neskôr oskarového Christiana Bala a Hugha Jackmana. Nad nimi ale čnie naozajstný génius, ten "pravý čarodej", ktorý síce vystupuje ako reálna postava v podaní naliehavého Bowieho, ale práve on prináša to science fiction. S paralelou na jeho skutočnú rivalitu s nenávistným plagiátorom Edisonom. Sú dni, keď je pravda pravdou a keď slová "milujem ťa" sú úprimné. Dokonalý trik? Dokonalý film. (aj keď... prestíž, a trik nie). A nezabudnite na klobúk. 10/10 ()

RNDr.Strom

Dávám tři hvězdy ne protože by se mi to nějak zvlášť líbilo, ale protože mě to alespoň neuráželo jako mnoho jiných filmů. "Narativně" možná nabité, ale vnitřně vyprazdněné, mozek to zaměstnalo, ale asi jako luštění nedělní křížovky. Ostatně jako každý Nolanův film, který hlavně potřebuje dokázat, jak je hrozně chytrý a napřed před divákem, a o tom to celé je. Ale když už i tak tupý člověk, jako jsem já, v první třetině uhádl pointy filmu, tak asi zas tak chytrý nebude ! ()

PTuranyi

Slušný kúzelnícky thriller o smrtiacej rivalite dvoch iluzionistov posadnutých dokonalým trikom. Každý má svoje tajomstvá a trápenia, ktoré sa postupne odhaľujú až po finálne odhalenie. Skvelé herecké obsadenie a výborný scenár. ()

Mendax

Cakal som od toho trochu viacej, povodne ukazky asi spred pol roka sa mi velmi pacili. Nakoniec to nie je nic prevratne, ale ani ziadny plytky hollywoodsky pribeh. Zo zapletky sa urcite dalo vytazit viacej, ale herecke vykony su dobre, nudit sa pri filme clovek nenudi, a celkovo to je prijemna zabava na piatkovy vecer, ale na Oskara to podla mna nebude... ()

KalifX

Musím říct, že jsem od tohoto filmu hodně očekával...... a také hodně dostal. Skvělá atmosféra, zajimavá zápletka a velmi slušné herecké výkony. Mezi ně počítám i Davida Bowieho, který po předešlé epizodní roličce v Posledním pokušení Krista ani tady jako N. Tesla nezklamal. Musím říct, že jsem byl nadšen. Pro mě asi nejlepší Nolanův film. Možná i proto, že jsem nemusel věnovat tolik pozornosti sledování dějové linie a konsekvencí jako v Mementu a mohl se tak víc bavit. ()

zaack

Parádní záležitost. I přes pomalé tempo není šance se u The Prestige nudit a to především díky výborným hercům (i ve vedlejších rolích) a výtečné atmosféře. Nejlepší film o kouzelnících co jsem dosud viděl. ()

mess

Od tohto filmu som čakal oveľa viac a preto som asi nebol uspokojený. čakal som vyvrcholenie hodné oscara, ale koniec tohto filmu ma nijako nepresvedčilo. Dali do toho priveľa sci-fi prvkov ktoré som jednoducho nestrávil a hlavne neočakával. Ale konečne si niekto spomenul na nedoceného Nikolaja Teslu a vykreslil ho takého aký bol, aspoň z časti. Osobne sa mi viacej páčil film Iluzionista, kde som záveru uveril a vôbec ho neočakával. ()

Joee

No není to špatný, ale hrozně zmatený pro mě bylo přeskakování dopředu, dozadu v ději... a konec mi svým způsobem přípomněl nejednu českou komedii s neustálým prohlubováním dějových zvratů, nebo jak to nazvat :) Celkově to bylo dobrý. ()

Kvico

Dokonalý trik! pri filme si uz možno v polovici myslíte že viete ako to celé skončí a pomaly sa uchyľujete k zamýšľaniu sa nad 130 minutovou dĺžkou, no práve vtedy vás vývoj deja absolútne ohromí. to čo ste hľadali v Iluzionistovi tu nájdete v plnej kráse. atmosféraú, napatie, zvraty a prostredie kúzelníkov do ktorých tajov by zaiste prenikol každý rád, spolu s výbornými herckými výkonmi(dnes som mal moznosť vidieť aj The Fountain a hoci Jackman v nej bol presvedčivejší aj tu dokazuje svoje veľké kvality, no zatieňuje ho Bale ktorého tu raz milujete a inokedy nenávidíte) nám Nolan servíruje ako jedno veľké kúzlo ktorému nechýba ani jedna z troch častí ()

Mr.Dark

Po Iluzionistovi,film s podobnou tématikou a stejně vydařený...Par maličkostí mi sice vadilo...čekal jsem trochu více opravdovosti(viz.onen stroj)..ale herci,příběh, zvláště konec,si zaslouží čtyři.. ()

kennyzero

Tak tenhle film je opravdu nářez...skvělé herecké výkony, scénář, režie...Absolutně mě to vtáhlo do děje. Na konci bylo tolik zvratů, přitom bravurně scénaristicky zvládnutejch, že jsem nestíhal. No a ten konec. Fakt bomba! ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel