Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Během pohřbu Johanna von Wolfhausena se jeho vnukové Jan a Todd dozvědí, že podle rodinné tradice musí odvézt urnu s popelem do jeho rodného Německa. Do Mnichova dorazí právě v době Oktoberfestu a pan Schniedelwichsen, který jim měl pomoci, je zavede na tajný mezinárodní turnaj v pití piva, organizovaný baronem Wolfgangem von Wolfhausenem. Tady bratři zjistí nejen to, že jejich dědeček byl baronovým příbuzným, ale že kdysi jako kluk ukradl recept na nejlepší pivo na světě a se svou matkou, prostitutkou Gam Gam, utekl do Ameriky. Německý tým bratry hravě porazí a společně s publikem zneuctí památku jejich dědy. Bratři přísahají pomstu a vrátí se do Colorada, kde sestaví americký tým pro příští ročník turnaje. Zjistí, že dědeček recept neukradl. Baron ho před smrtí ukryl do panenky a tu dal chlapci krátce předtím, než ho Gam Gam vzala do Ameriky. Právě on byl totiž jeho prvorozeným synem, a tedy dědicem rodinného pivovaru v Bavorsku. Mladíci podle receptu uvaří po více než padesáti letech legendární pivo a jednu lahev pošlou německým soupeřům. Ti se okamžitě vydají do Ameriky, aby se receptu zmocnili... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak trochu zvláštní komedie z prostředí piva a pivařů. Dva bratři, jejichž rodina pochází původem z Německa, chtějí dostát rodinné tradici a odvezou dědův popel do Německa. Tady se ale dozví, že jejich vzdálení příbuzní je nenávidí kvůli tomu, že jejich děda ukradl svému bratrovi recept na jedinečné pivo. Navíc kluci dostanou na frak i v pití piva na čas, a tak se vrací do Ameriky zcela frustrováni. Rozhodnou se však jen tak se nevzdat a sestaví pětičlenný pivní tým, se kterým hodlají rok trénovat, aby to těm "náckům" nandali. Komedie je to docela vtipná a dost zajímavá. Tedy alespoň já jsem se bavil a některé scénky a vtípky tam byly perfektní. Prostě na odreagování je to super záležitost, která sice vyloženě nepřekvapí, ale ani nezklame. Postavy jsou zde perfektně propracované a herci se s nimi perfektně ztotožnili. Pokud u tohoto filmu něco zamrzí, tak je to absence České republiky v soutěžním klání na pivních hrách. Češi mají největší spotřebu piva na světě v přepočtu na počet obyvatel, a tento fakt by tvůrci neměli ignorovat. Bohužel ho ignorovali, a tak to trochu zamrzí. Ale to je jen detail. Celkově jsem byl tedy jako divák spokojený, dostal jsem od této komedie přesně to, co jsem očekával, totiž porci zábavy a humoru. Takže uděluji tři hvězdičky. ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Kdysi se mi to líbilo víc. Možná jsem si u televize i něco vypil. Ano, toto je film, u kterého je vhodné si trochu přihnout. Je to film o pití - o pití piva. Takže pro člověka, který se v tom vyzná, je toto správná komedie na večerní odlehčení. Jo, Oktoberfest - to je jedna z věcí, kterou bych chtěl absolvovat než zemřu. ()

Reklama

boshke odpad!

všechny recenze uživatele

Objektivně je Beerfest hoden odpadu, leč byl jsem rozhodnut ocenit ho alespoň jednou hvězdou, a to za obsah - pivo a Německo (ač ne v zrovna příznivém světle, že). Oba zmínění patří k mým oblíbeným. Pro odpad jsem se rozhodl po zjištění, že soutěže v pití piva se neúčastní Češi, velmistři v požívání tohoto moku, a místo nich tam jsou kupříkladu Švédové či Kanaďané. Nic osobního, ale co tam kurva dělají místo nás? Tím u mne Beerfest ztratil úplně a výš na pomyslném žebříčku se prostě dostat nemohl... 0% ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Komédia, ktorá sa mi po dlhej dobe páčila. Keď jeden piatkový večer neviete, čo si pustiť, tak "Beerfest" je to pravé. Príjemným pozitívom tohto snímku je originálny námet - pivné slávnosti, aj keď trochu inak. Beerfest pojednáva o tajných pivných súťažiach (neoficiálnych), na ktorých sa zúčastňuje plno národov a bojujú o prvenstvo. Za mnohých divných okolností sa pridáva aj americký tím a ich rok dlhá príprava je sama o sebe zaujímavá, humorná až úchylná. Beerfest je humorná porcia zábavy, ktorá z väčšej časti pobaví a vyvolá chuť na ďalšieho "bíra". Má veľa skvelých hlášok a myslím si, že práve to každý hľadá. ()

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Démon alkoholu se zde projevil v plné míře. Jestli by to někdo chtěl zkoušet, tak by doopravdy měl usilovně trénovat. Je to sice film, ale zkoušet na nějaké chlastací akci tyhle hry je určitě větší zábava než se bezhlavě opíjet. Objevil jsem zde několik metod, které se v reálu dají skutečně znamenitě uplatnit. Co se týče střeštěností a nahotinek a děje s nic moc smyselm, je to celkem v pohodě a skousnutelné. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • V Severnej Amerike bol film uvedený s dĺžkou 110 min. (vavrinec)

Reklama

Reklama