Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Během pohřbu Johanna von Wolfhausena se jeho vnukové Jan a Todd dozvědí, že podle rodinné tradice musí odvézt urnu s popelem do jeho rodného Německa. Do Mnichova dorazí právě v době Oktoberfestu a pan Schniedelwichsen, který jim měl pomoci, je zavede na tajný mezinárodní turnaj v pití piva, organizovaný baronem Wolfgangem von Wolfhausenem. Tady bratři zjistí nejen to, že jejich dědeček byl baronovým příbuzným, ale že kdysi jako kluk ukradl recept na nejlepší pivo na světě a se svou matkou, prostitutkou Gam Gam, utekl do Ameriky. Německý tým bratry hravě porazí a společně s publikem zneuctí památku jejich dědy. Bratři přísahají pomstu a vrátí se do Colorada, kde sestaví americký tým pro příští ročník turnaje. Zjistí, že dědeček recept neukradl. Baron ho před smrtí ukryl do panenky a tu dal chlapci krátce předtím, než ho Gam Gam vzala do Ameriky. Právě on byl totiž jeho prvorozeným synem, a tedy dědicem rodinného pivovaru v Bavorsku. Mladíci podle receptu uvaří po více než padesáti letech legendární pivo a jednu lahev pošlou německým soupeřům. Ti se okamžitě vydají do Ameriky, aby se receptu zmocnili... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

peetriss odpad!

všechny recenze uživatele

Od Oktoberfestu jsem opravdu neočekával nic světoborného, ale že místo do pivního festivalu budu vtažen osobně do souteže, jejímž cílem je dosledovat tento film až do konce jsem opravdu netušil! Mimochodem jsem prohrál, nevydržel jsem ani hodinu, a jak se těm idiotům pivní odveta povedla mi je opravdu naprosto volné. Na letní zahrádce zapomenuté zvětralé, sluncem vařené, hmyzem kontaminované pivo je chutnější než tento paskvil, který ani nenazývám filmem. ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

J. Prochnow parodujicí " Das Boot ", nařachaný R. Moeller jako těžký pivař a poslední vtipné video s D. Sutherlandem. Do toho všeho hodně, ale opravdu hodně piva. Holky co ukazují svoje vnady. Tuto komedii, bych nejspíš nikomu nedoporučil, na druhou stranu jsem se u ní nenudil a občas se i zasmál. Pokud bych se, ale chtěl odreagovat, vypnout mozek a dát si u toho pivko, tak tahle komedie je k tomu ideální. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Fakt jsem se párkrát zasmál. Ale u tohoto filmu musí člověk asi vypít hodně piv, aby nezačal přemýšlet nad paradoxem, proč se snaží totálně vygumovaná partička amíků hrát na německou hospodskou kulturu a těžit dolary z chuti německého piva, ale zároveň dělat z Němců absolutní úchylácké idioty. Američané prostě nemají k pivu takový vztah, jako my. ()

frannyberry 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie, u které mi nevadila ani občas košilatý a obhroublý humor, naopak jsem se od srdce zasmála. Možná to citlivějším povahám nepřijde vtipné, ale pokud se chcete trochu nekorektně pobavit, mohlo by to s tímhle filmem vyjít. Nebudu rozebírat karikaturu Němců nebo nesmyslné popíjení na plný úvazek. Prostě se nad tím filmem příliš nezamýšlím, ale jako zábava na večer či odpoledne to celkem ujde ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

S kolegou dobytkem se zase jednou shodneme. Tohle je někde mezi "gut" a "sehr gut". Kdybych u toho chlastal pivo, zvažoval bych i 5 kousků. Kupodivu má tenhle film kromě chastání a prasáren i pár docela dobrých odkazů úplně jinam (minimálně Bloodsport a Das Boot, ve které hrál taky Jürgen Prochnow - tady jako baron von Wulfhausen). Nejlepší scéna filmu - brutální neshoda reálného dění (opilec s papírovou čepicí s nápisem "asshole" zvrací, obtěžuje lidi, otřesně tančí a ojede tlustou černošku) s představou hlavního, našrot opilého aktéra (král parketu si odvádí domů nejkrásnější ženu večera...). PS:.... jo, a když jsem kdysi hrál Ping-Pong v Ding-Dang..... ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • V Severnej Amerike bol film uvedený s dĺžkou 110 min. (vavrinec)

Reklama

Reklama