Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

jofffo1

"Prestaň hovoriť o láske. Každý debil na svete hovorí, že niekoho miluje. To nič neznamená. To čo cítiš znamená niečo len pre teba. Iba to čo urobíš pre ľudí ktorých hovoríš že miluješ. Na tom jedinom záleží .To jediné sa počíta." ()

charmin

Aj keď hniezdo filmu je Amerika, na americkú vždy"veľmi"pozitívnehodnotenú romantiku to nevyzerá. Asi len herci zachránili tento film, popr. dobrá hudba, a niektoré sexuchtivé scény, pretože inak je to téma otrepano otrepaná, veľmi veľmi otrepaná. Napočudovanie sa však film páčil, a možno niekomu vstúpil aj do duše, ale keďže ja nemám podvoduchtivé myšlienky, tak ja to asi nebudem ;)70% ()

Blaogranas

No říkal jsem si, že tenhle film musela natočit nějaká ženská. Je to dost silné házení špíny na mužské pohlaví. Ale zase na druhou stranu něco pravdy na tom asi bude, i když že by se všichni chlapi chovali jako těch několik tady se mi nějak nezdá. Přesto zajímavý, dobře zahraný filmový počin. ()

TMaR

Všechno vypadá tak ideálně... dokud člověku nezačne vrtat hlavou, jestli je to opravdu ten ideál, po kterém touží. A od těchto myšlenek pak není daleko k neuváženým činům. Na snímku oceňuji hlavně skutečnost, že se tvůrcům nějakým zázrakem podařilo vytvořit všechny postavy velice uvěřitelné a člověk prakticky nemůže nikomu stranit (protože jdou vidět jeho do očí bijící chyby) ani křivdit (protože moc dobře chápe veškeré impulzy pro špatná rozhodnutí). Vlastí chyby jsou mnohdy ty největší překážky, které nás potom nutí spát opuštěný před dveřmi, za kterými je uzamčený náš vysněný a do určité doby i naprosto samozřejmý a všední život... ()

horovska

Nějak jsem to do konce přežila, ale nabavilo mně to ani trochu. Nevyzrálí hrdinové se plácají v přechodu z nerozvážného a svobodomyslného mládí k odpovědnosti při zakládání rodin a stálých partnerských vztahů. Trochu seriálové a trochu kýčovitě povrchní... ()

truby

Osobně si myslím, že lidské vztahy nejsou tím co se dá poznat a nějak exaktně, rozškatulkovat....Nicméně tohle byl hezký pokus, snažíc se právě poukázat na to, že lidské vztahy nejsou tak přirozené, spontání, intuitivní, jak by si kdejaký idealista mohl myslet. A banda mladých herců tomu nasadila hezkou tvář a šmrnc. ()

VerenaLord

Hezky zpracovaný námět o běžných slastech i strastech každodenního života. Některé scény jsou lehce přitažené na vlasy - například ta, kdy Jenna na Michaela vytáhne nůž, když se dozví o jeho nevěře, nebo ta, kdy on několik dní a nocí sedí před jejich domem a čeká na smilování. Ale jinak celkem slušné herecké obsazení, bod navíc za skvělého Toma Wilkinsona, i když jeho role byla menší. Jediné, co se mi moc nepozdávalo, byl herec ztvárňující Michaela, nesedl mi do té role, ale v rámci možností slušné. ()

Eilean Donan

Takmer všetko, čo povedali mi trhalo ucho... napínalo mozog... a rozvracalo pokojný spánok (to som zistila až neskôr). Načrtli milión línií, nevenovali sa poriadne ani jednej. Bola by som za rodičov, ale... nemala som dokopy nič. ()

darkreider

Vypadá to, že aby romantická komédia bola na čsfd kladne hodnotená stačí vysoký fuck-rate a to jak slovný tak sexuálny. Ja som tu nenašiel ani kvalitnú romantiku ani komédiu. Postavy mi boli do jednej úplne ukradnuté a snáď okrem jednej aj nesympatické. No a Braff je absolútny tragéd, Michael Cera má vážnu konkurenciu. Čo motivovalo tú neznámu návštevníčku svadby, aby začala prudko útočiť estrogénom na túto osobu asi nikdy nepochopím. Hviezda za Coldplay, každopádne film je to treťotriedny brak, ktorý má scenár ako cez kopirák miliónov ďalších. ()

Razzor_82

Poslední polibek je film, z něhož si nevezmete víc, než už dávno víte. Jednoduchý životní příběh o zklamané důvěře, který je smutný a upřímný  ale pocitově čistý a pravdivý. S jedinou otázkou jsem připraven na tohle všechno? Sympatické herecké obsazení a opravdu chvilkami ostrá atmosféra. Nicméně je to takové povrchní a hlavní postava Michael je slabomyslný zoufalec, který se jen pořád omlouvá.  6/10 ()

AbelXavier

Posledni polibek je postaveny na jedne zasadni veci a zrovna ta mi nejak nehraje. Stale jsem cekal ze bude duvod, proc mlada bruneta tak tvrde vstoupila do ciziho vztahu, hlubsi. Proste neverim, ze slo o lasku na prvni pohled, ktera by byla tak silna. Cekal jsem zradu ta neprisla cehoz lituji. Je-li film postaven na jedine pointe mela by byt vice promyslena. A ocividne si tohoto faktu byli vedomi i autori a tak z duvodu odlakani pozornosti rozeseli kolem vice mensich pribehu. ()

Candyman

Až příliš realistické, ale to je dobře. Ukazuje se zde jak byste se měli skutečně zachovat ve vztahu, v životě. Bohužel v dnešní době se to už moc nenosí a tak děláme kraviny, podvádíme, lžeme,.... ()

arkie

Na prvé pozretie som sa slušne bavil, hovoril som si - krásna trpko-sladká komédia o vzťahových problémoch, strachu zo života bez prekvapení, problémy v komunikácii apod. Inteligentný film, pochvaloval som si. Na druhý deň ráno sa mi to ale rozležalo v hlave - je to vlastne film o dospelých, ktorí ostali deťmi. A to si myslím o hrdinoch na oboch stranách barikády - muži, ktorí sú "prekvapení" zodpovednosťou, ktorá sa na nich valí, neschopní sa o tom porozprávať s partnerkami, príliš slabí, aby si podržali svoju hrdosť. A ženy - hystericky jačiace už pri pomyslení na partnerovu neveru, bohyne pomsty, ktoré radšej "zničia hračku, než by nebola ich". Vo filme zaznelo mnoho múdrostí, ale prekvapivo tam chýbalo poznanie, že za neverou sa (niekedy) skrýva problém oboch partnerov. Je tam cítiť zjavná americká ženská dominancia, čo dráždilo moje európske "teritorialne" mužské ego. :) Ale na druhej strane, keby všetci jednali korektne, asi by ten film nemal byť o čom. (Garden State je ale lepší príbeh aj väčšia sranda) ()

Deftie

Predstavte si, že máte 30 a zrazu si to uvedomíte, mladosť sa už začína pomaly lúčiť, ešte Vám to síce nevraví, ale pomaly sa zberá a zistíte, že to, čo ste na nej milovali, jej búrlivosť, sny, lásky, to všetko bude o chvíľu preč. Tak presne takýto pocit zažíva v tomto filme Zach Braff. Márne sa domáha podpory u kamarátov, tí už zišli z tej tak krásne širokej strednej cesty. Musí aj on, sú však dve odbočky, pôjde s nespútanosťou alebo za láskou? Po tomto filme mi ostali zimomriavky. Čakala som príšerne málo (v požičovni zaradené medzi komédiami, bol to skôr zúfalý útek pred nudou) a dostala som niečo špeciálne. ()