Koření života

Iba na objednávku

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Myslím, že pokud by tento film obsahoval ještě větší a výraznější špetku směsi nějakého koření, neváhala bych udělit plné čtyři hvězdičky. Takto se jedná o velmi příjemný, jídlem a kuchařskými specialitami provoněný snímek, nicméně nikterak vybočující ze žánru. Jako vždy krásná a noblesní Catherine Zeta-Jones je jako zásadová, nepřístupná a své práci zcela oddaná "paní šéfkuchařka" skvělá. A Aarona Eckarta mám ráda od doby, kdy zachraňoval naši planetu v "Jádru." Já jsem tímto "kulinářským výtvorem" docela velmi dobře zasycena, ale chtělo by to ještě vytříbenější "nášup.":)(3.12.2011)

Poněkud mdlé. Ale na 1 podívání,ok.(5.8.2019)

• markuc

Vetsi slataninu uz jsem dlouho nevidel. Jakykoliv z prizvisek drama/komedie nebo romanticky neni moc pravda u tohoto snimku a k tomu se jeste pridava jedno klise za druhym. 1* za jeden(!) vtip, kteremu jsem se zasmal a za hlavni zenskou roli.(15.4.2008)

• st.jim

Chtělo by to omastit a osolit, bylo to takové trošku bez chuti :-/(15.5.2010)

Film se mi moc líbil. Byla to komedie, romantika a drama v jenom. Moc mě to potěšilo a naplnilo má očekávání. Dost jsem si pobrečela, skvěle vypadající jídlo a skvělá hudba.(29.7.2014)

Mohl z toho být hraný Ratatouille s lidskými postavičkami, takto z toho vznikl nedopečený dort plný různých ingrediencí, které však jaksi nejdou dohromady. Už jen ten nápad stavět romantickou komedie na základech toho, že se hlavní hrdinka musí starat o neteř osiřelou po tragické smrti své maminky mi přijde přeci jen trochu utržený za vlasy. Jinak Zeta-Jones i Eckhart jsou sympaťáci, jen vůbec není mezi nimi chemie a oněm pár polibkům divák prostě nevěří. Přesto je to občas vtipné, občas dojemné, chvílemi poučné. Jen škoda, že film je sterilní až běda.(4.5.2008)

Podľa mňa celkom slušný romantický film..nebol zlí ale na Oscara...by ste ho tiež nenominovali...:)(7.5.2011)

Film neměl v podstatě žádnou zápletku, což dost uškodilo a ubralo na kvalitě, ale nevadí mi to natolik abych srazila ještě více počet hvězdiček. Byla to příjemná odpočinková romantika u které jsem se občas pousmála a v některých chvilkách mě až zamrazilo..Catherine Zeta-Jones zvládla roli kuchařky perfektně. 3* , pěkný film, který stojí za shlédnutí i když třeba jen jednou. PS: Mám chuť si něco uvařit..(28.4.2013)

Kate Armostfon (Catherine Zeta-Jones) je jedna s nejúznávanějších šéfkuchařek, a na její speciality se čekají dlouhé fronty. Takřka nemá osobní život, a její přátele nahrazuje pouze sůl, pepř a sójová omáčka. To všechno se ale změní, když se její sestře stane autonehoda, a po její smrti zde zůstane malá osamělá Zoe, které zbývá jedině teta Kate. Než se Kate plně vzpamatuje z nového přírůstku do rodiny, v restauraci ji zastupuje nový šéfkuchař Nick (Aaron Eckhart), což Kate docela nelibě nese, zvlášť když si ostatní kuchtíci Nicka okamžitě zamilují. A je to právě malá Zoe, která dokáže Nicka s Kate usmířit, a možná i něco víc .. ? ... Když jsem byl před dvěma lety v Paříži, reklama na tento film plnila veškeré volné plakátovací plochy, metra, autobusy - prostě všude. U nás se do kin dostal s více jak půl ročním zpožděním, a reakce na něj byly docela vlažné, takže jsem si v klidu počkal, až dorazí i do televize. A řekl bych že jsem udělal dobře - při těch všech pochoutkách, které se ve filmu vyskytují (a to nemyslím Catherine Zeta Jones - ta je naopak trochu "vyžilá"), se hodí mít po ruce ledničku a v ní něco k zakousnutí. Docela se mi líbila malá Abigail Breslin (kterou známe třeba z Malé miss Sunshine) a i Aaron Eckhart nebyl marný (jeho operně-kuchařská arie byla docela cool) ...(5.2.2009)

Příjemně lidský a uvěřitelný.(18.5.2010)

• Danny F.

Snad jen pro fanoušky tohoto žánru. 40%(27.12.2010)

Mám ráda filmy, zabývající se vařením a tento bych zařadila mezi ty lehce nadprůměrné. Námět ze života vorkoholičky posedlé kuchařským uměním není nikterak originální, herecké výkony jsou nevýrazné, vlažné, prostě mi tam chybělo to avizované koření života. Zaujaly mne moderní kuchařské kreace zážitkové gastronomie a sehranost kuchařského týmu v restauraci. Ráda bych si tam zašla na večeři. Na svém pracovišti v hotelové škole jsem nic takového nezažila, celý tým se vždy pohyboval tempem spíše hlemýždím.(3.7.2017)

• Cushing

Ta ženská je krásná, a nemá co hrát, ten chlap je najatej cowboy, co pamatuje nezvislejší roky... tak to na mě působilo. Klišovitej melodram namísto sexy-foody komedie. Začátek sliboval víc. Pak už jen rozpaky...(28.12.2008)

Zvláštní romantika.. Kuchařské prostředí v kterém vznikne láska, které je okořeněné přítomností ,,poděděné,, malé holčičky.. Scénář by šel shrnout do pár vět - Top kuchařka ,,podědědí,, holčičku a vezme si volno, na její místo dorazí jakýsi hezounek co k ní vzhlíží, ona ho nesnáší (bojí se o místo) nastává velká láska.. Teď z toho uděláme menší drama = zlý hoch dostane nabídku na můj flek => hádka.. A nakonec velké shledání a zakopání válečné sekery a dokonce vlastní restaurace.. Jak prosté.. až moc prosté... Kdyby byl scénář víc promyšlený a rozvinutý, tak bych klidně šel hodnocením nahoru (herci mi vyhovovali, prostředí též), ale takto zůstanu na průměru = 3z5(3.12.2011)

Jednohubka připravená z provařených ingrediencí, která je pro zběhlejší konzumenty objevná asi tak stejně jako gulášek z hospody. Neurazí, nenadchne.(10.1.2008)

• mandlova

a to jen za tu operu a jídlo...jinak to podle mne nefungovalo ani za mák(16.5.2010)

• after.rain

Autori tejto sračky zrejme zabudli na to, že jeme preto, aby sme žili... nežijeme preto, aby sme jedli. Keď sa už všetko má točiť okolo nóbl žrádla a aj sa tomu podriadiť, tak keby to malo aspoň nejaký stráviteľný príbeh alebo iskru... lenže ani len to nie... Záverom už len toľko, že Aaron Eckhart pre mňa ostáva najnesympatickejším hercom v celej galaxii.(2.1.2015)

• Looser

Nemastné, neslané a rozhodně ne romantické.(10.11.2007)

Zeta-Jones prestoze je krasna a neni ani spatna herecka jednoduse nedokaze utahnout ani polovinu filmu sama. Nikdy se ji to nedarilo a s vyjimkou filmu Traffic mne nikde do kolen rozhodne nedostala a ve filmu No reservations jede jeste navic na pul plynu (pripadala mi tak nejak podivne unavena a asi se na ni zacina podepisovat stari, prestoze je to porad kus). Nebyt prichodu Aarona Eckharta hodnoceni by bylo tak polovicni. Takhle film hodnotim tak na 65 procent, za jednoduchou prijemnou rekreacni komedii o vynikajici sefkucharce, ktera nema prakticky zadny jiny nez pracovni zivot a najednou se ocitne v situaci, ze se musi postarat o mladounkou dceru sve sestry, kterou hraje Abigail Breslin a ta je dalsim kladem tohoto filmu.(26.1.2008)

Prijemny romanticky pribeh o sefkucharce po kterem urcite dostanete hlad.(25.1.2010)

Slušný průměr. Takových 65%. Filmy o jídle mám prostě ráda.(21.10.2010)