Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Meiers

Weird...to Isherwood:-nechápu kdes viděl ten nesmlouvavě efektní (akce!) nášup...jediná akce tu probíhá když se rozběhne dvakrát za film mamut ()

darkreider

Keby v názve nebol ten rok, tak dám 4 za túto rozprávkovú výpravu do čias, ktoré nikdy neboli. Takto sú to slabšie 4, ale mnej nedám, vzhľadom na drsne negatívne hodnotenia niektorých ľudí. Herecké obsadenie za veľa nestojí. Dialógy rovnako. ALE tie mega scény sú monstrózne. Pohľad na svet z výšky nedostavanej pyramídy bol veľmi príjemný, ale mix kmeňov, mamutov, Egypta a dinosaurov je trochu drsné kombo aj na mňa. Ale vďaka stvárneniu to bolo ľahko stráviteľné. Na tie zafírovo modré oči by som sa dokázal pozerať ešte dlho. Napriek nedostatkom ma to nenudilo, aspoň som si užil krásne scenérie. Tie boli na jednotku. PS: dobrý komentár: Corey, Johnner. ()

cuneus

Poté co hlavní hrdina v roce 10000 před Kr. proběhl všemi hlavními biomy země, skončila doba ledová a přišel neolit. Už tam chyběla jen přednáška Václava Klause! Chtělo se mi zvracet... ()

jay.lee odpad!

Lovci mamutů podle Emmericha??? Parta dredařů co si hraje na pra-lidi v rádoby cool stylizované podívané!!! Útok přerostlých kuřat, kamarádíčkování s obřím tygrem šavlozubým a nakonec pyramidy!!!!!! Absolutní slátanina a Emmerich se asi úplně zbláznil!! U téhle šarády s mamuty se dobře pobavíte jedině tak, že se jí budete smát. ()

foundation

Efekty vyborne ale to je tak vsetko. Hlupost jako hrom ale som si na vine aj sam lebo som od toho cakal viac ako som mal aj napriek tomu ze som videl ktoze to bude rezirovat. Bohuzial uz to naspat nevezmem a tentoraz si moze Emmerich svojich dredatych, hladko oholenych resp. briadkovanych kromanoncov a praludi strcit do prdele. Tolko kravin vo filme pokope sa vazne vidi len malokedy. Alebo mam skor povedat ze v poslednej dobe bohuzial az moc casto? ()

Filmárik

Nemám poňatia kam Emmerich situoval tento film ale veľmi rád by som túto krajinu pred 12000 rokmi navštívil. Veď kde inde sa naskytne čarovná prechádzka po zasnežených horách ústiacich do tropického pralesu a následne do púštnatej savany s kopou pyramíd. Poteší aj fakt že šabľozubé tigre milujú ľudí, obrovské chlpaté mamuty sú na stavbu v rovníkových horúčavách ako stvorené ale pozor na mäsožravé pštrosy! Výskyt ľudí snáď všetkých rás na jednom mieste je úplná samozrejmosť hoci ich kostými a aj okolité kulisy podozrivo pripomínajú Stargate (zrejme o ne Emmerich zakopol keď hľadal inšpiráciu vo svojej doterajšej tvorbe). Bohužiaľ 10000 B.C. je napriek všetkým uvedeným kladom doteraz najhorší tohtoročný film aký som videl. 1* za slušé efekty. ()

illy.cz

No já nevím, prostě mám Emmericha rád a jeho naprosto pitomé, ale zábavné filmy jsou pro mě příjemný relax (kromě Patriota, ten je opravdu strašný). Nečekal jsem učebnici dějepisu, což jsem samozřejmě taky nedostal, ale megalomanský film, což se potvrdilo. Jen jsem trochu postrádal zničený Manhattan, ale snad to režisér napraví ve svém dalším filmu :-) ()

Skleni

Mna film nepresvedčil o svojich kvalitách a skôr presvedčil o (ne)kvalitách Emmericha. Bohužiaľ čo film to katastrofa ( v poslednej dobe). Kde sú tie časy ako independence day????? Som zvedavý ako zvládne 2012. Lebo toto mu nevyšlo. 20% ()

jofffo1

"Dobrý člověk kolem sebe nakreslí kruh a stará se o lidi v něm. O svou ženu a deti. Jiní lidé kreslí větší kruhy, které obsáhnou i jejich sourozence. Ale někteří lidé, jsou předurčni k tomu, aby kolem sebe nakreslili kruh, který obsáhne lidí mnohem mnohem víc." ()

gp_one odpad!

Velkofilm vystavěný na slátanině primitivního scénáře, který se ve filmech už mnohokrát opakoval, což je zde maskováno umístěním do netradiční doby. Emmerichu, Emmerichu, měl bys dostat nějakou cenu za vynález mlejnku na minulost, současnost i budoucnost, fakta a fikci. Je velká škoda, že zrovna ty dokážeš všechny semleté nesmysly tak krásně obalit. Kdyby to radši uměl někdo jiný, kdo přemýšlí i nad obsahem, ne jen nad formou. Film je koukatelný opravdu jen pro ten audiovizuál, jestli si z něj někdo odnese nějakou obohacující myšlenku, jeho škoda, já ale už odmítám dávat hvězdičky za pohled na našminkované lovce mamutů s zářivým úsměvem ála zubní pasta Perlička atd. ()

Pekisan

K vareniu alebo upratovaniu sa hodi vyborne. Zle je, ze napriek prehistorickym zvieratam mam pocit akoby som to uz vsetko niekde videl. A tym sa asi stratili vsetky trumfy tochto filmu. Cesky dabing len cely pruser zvacsuje. ()

jurca

Můj postoj k tomuto filmu je zřejmě ovlivněn českým dabingem. Nevím jestli se to zdálo jen mě, ale jednu mužskou postavu dabavala snad ženská a druhou i*iot. Film nemá v podstatě moc co nabídnout. Nebít solidních efektů a zvířátek, dal bych o * méně. ()

Ssoumess

Velice bezpohlavní, nevím co si o tom mám myslet. Pokud to porovnám s třicet let starým bojem o oheň (naivně jsem si podle názvu myslel, že by mohl mít podobné téma), tak odpad. Hvězdu za mamutí lov. 2/10 ()

cure

To krásne vytrhané obočie dvanásťtisíc rokov starej dievčiny ju robilo skutočne príťažlivou. 60% ()

ex.it

V prvních patnácti minutách jsem tvrdila, že se mi film docela líbí, že to nízké hodnocení nechápu. Jenže pak jsem musela změnit názor... vím, že to není dokument, který má vyprávět dějiny, ale proboha kdo může spatlat něco tak neobjektivního? Mám pocit, že ten scénář byl podle klasické šablony, jenom obalený omáčkou ze samých nesmyslů a mám pocit, že něco takového bych dokázala napsat i já. Kamera byla hezká, ale ta to prostě nezachrání :) Ať žijí mamuti na pyramidách. ()

cerbygerby

Tak u tohohle filmu jsem byl dost nadšený z ukázek, takže jsem se na něj moc těšil... nedostal jsem úplně to co bych chtěl, myslím že se tam toho dalo udělat víc, ale na druhou stranu špatné to také nebylo... Mamuti byly dost dobrý.. takže celkově to jsou 4* ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický