Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

dandislav1991

Když jsem si to pustil, tak jsem v půlce usnul a stálo mě hodně sil to dokoukat, dle mě je tam plno historických paradoxů nejen podle názvu filmu, ale i co se týče fauny ... ()

Viky.05

Ačkoli prakticky neexistuji herecke vykony a neni komu fandit(teda je, ale proč, když si mě postavy neziskaly), tak po vizualni strance mamuti vypadaji skvěle, zvlašt v Egyptě(budoucim). A nechapu některe komentaře, že vše časově nesedi. Ti Forusrakosi(velci ptaci) a šavlozubi tygři žili ojediněle jěště před 5000lety. Tak proč na ně nenarazit 10000BC, no ne!? :) ()

AxelWers

Roland Emmerich je často pod paľbou kritiky, napriek tomu jeho filmy mám rád. Celkovo by sa z "emmerichovského" pohľadu nedalo tomuto filmu nič vyčítať, efekty tradične na úrovni, ale v tomto filme mi niečo veľmi chýbalo... Asi je to len môj osobný pocit, ale absolútne ma tento film nevtiahol do deja, a to je to čo mi zrejme najviac prekážalo, tá neuveriteľná povrchnosť. To že, 10000 rokov pred Kristom nič nebolo také ako v tomto filme, netreba ani spomínať, možno Emmerich chcel dať niečo do súvislosti s bájnou Atlantídou alebo zo starovekých Egypťanov vytvoriť akýchsi polobohov. V každom prípade tento film mohol ponúknuť oveľa viac ako ponúkol. Vlažné 3*. ()

Ziggy Zagg

Pračlověčí prablábol. Věčně omílaná šablona o utlačováném lidu, se dá jak vidno použít i na story 10 000 př.n.l. Korunu tomu nasadil český dabing, kde hlasy pralovců nadabovali asi chlapci ze šesté třídy ZŠ. Jinak samozřejmě hodně dobrá výprava a prahistorická zvířata na jedničku. ()

Alice02

U některých filmů mám ráda styl "všechno je možné" , ale tady mi to nějak nesedlo. Přehnané, chvílemi nudné, ale na druhou stranu se mi líbilo technické zpracování - počítačová zvířata byla téměř k nerozeznání od živých. ()

Drom

Naprosto mě uneslo, jakej měli lidi v pravěku zdravej a zářící chrup. Asi zubní pasta Perlička nebo co... Vizuálně samozřejmě super, počítač má dneska každej, ale jinak nic moc, taková idealizovaná pohádka o pravěkým princi a jeho kámoších, co musí zachránit unesenou princeznu a poprat se se zlem, aby mohli žít šťastně až do smrti. Myslím, že život 12 tisíc let zpátky byl drsnější a tlupa nesestávala z manekýnů navlečených do hadrů. Rád jsem si ale zas po dlouhé době přečetl Lovce mamutů, k čemuž mě film inspiroval. ()

rainman93

Tak tohle byl šílený zážitek. Pochybná omluva všem původním obyvatelům vybitých bílými muži? Příběh lásky až za hrob? Já ten film prostě nepochopil. ()

hribisko

Nepatrný je rozdíl mezi historií a hysterií. Staré hysterky nechť zvolí český dabing, kde metroalternativci mají hlásky jak parta poškoláků z osmičky, to je totiž ta správná prehysterie. ()

Kingjiri

Jeden ze slabších Emmerichových kousků. Dokáže sice upoutat skvělou výpravou, kostýmama nebo velice koukatelnejma digi efektama, ale příběh moc nenabídne. Záživnější spád biják chytne až když Deleh vyrazí na záchrannou misi a spoléhá se dost na náhody a se spoustou zásadnějších věcí si vůbec neláme hlavu. Nenadchla mě ani anglická mluva Jagalů, kdy v angličtině měly zkrátka zůstat jenom voiceovery a jinak měl každej národ mluvit nějakou svojí řečí. A taky by mě zajímalo, kde v týhle době mohly jednotlivý postavy vzít svojí vystajlovanou vizáž (pěkný bílý zuby nebo hladká pleť). Těhlech dvou věcí je asi největší škoda, protože dost kazily jinak povedenou dobovou atmosféru. Nakonec ale za výpravu, efekty, hudbu, akci a finále u pyramid přihodim třetí hodně slabou hvězdu. ()

Tamten

Než se zde budeme rozčilovat nad motáním několika milionů let dohromady, možná stojí za to kouknout se na pár faktů - ptáci rozměrů, které jsou ve filmu, vyhynuli na Madagaskaru teprve v 17 st., mamuti se např. na Sibiři vyskytovali až do konce doby ledové a s šavlozubými tygry to nebylo o mnoho jinak. Na druhé straně v Mezopotámii byla značně rozvinutá civilizace pěkných pár tisíc let př.n.l. (nestavěli zrovna pyramidy, ale jiné velké stavby zvládali), přičemž v té samé době lidi u nás začínali se zemědělstvím a vrtáním kamene. Ve filmu tedy není kombinováno takové časové rozpětí, spíše tu je přitažené lokační rozmístění. Dějově to sice nění žádné intelektuálno, ale kdo by to od tohoto filmu čekal (nehledě na to, že u primitivnějších národů bývalo na proroctví, věštění atp. založeno vzkutku hodně věcí). A že jsou herci upravení, mají bílé rovné zuby ...? Realistické to sice není, ale zase se na ně pěkně kouká. Kdo chce vidět hnus, ať si raději zajde na nějaké surrealistické drama. ()

Brady

Film typu nenadchne ani neurazí (tedy pokud nejste historik). Ideální film na večer, kdy se vám opravdu ale opravdu nechce přemýšlet. Musím přiznat, že nebýt toho nádherného šavlozubého tygra, dal bych hvězdy dvě. ()

sonoluca

Kašlu na historickou věrnost, u filmu tohohle typu se chci bavit. Jenže, Rolande, to bys tentokrát nesměl natočit něco tak neuvěřitelně nudnýho a nezáživnýho, s pár minutami maximálně rutinní akce a nevýraznejma hercema - Sharifův voiceover mě regulérně uspával. Bez diskuze nejslabší Emmerich ()

ecis

Emmerichove filmu som nikdy nemusel (vynimku tvori Stargate), ale to co dokazal vytvorit resp. nevytvorit v 10,000 B.C uz hranici so zdravym rozumom. Doslova nezmyselne vytvorena rozpravka, ktora bohuzial nezaujme ani deti. "Najkrajsie" okamihy - praveki ludia spikujuci anglicky :) ()

Luckyman

Pred tým ako som si pozrel tento film, pozrel som si hodnotenia a z toho čo som čítal som myslel, že to bude fakt slabé, ale nakoniec musím dať tomu 4*, lebo je to pre mňa skvelý film. Hudba bola strhujúca, dej tiež dobrý a aj romantika sa najde. Niektoré scény ma dosť zobrali. Podľa mňa slušný film a ako tu napísal jeden uživateľ, zaslúži si oveľa viac. ()

Veseldaa.!

Rolande, Rolande.. až na pár hezkých scén přírody a zvířat tento film nemá co nabídnout. Zápletka je svou jednoduchostí až k smíchu. Snad se mistrovy katastrofických filmů povede jeho očekávaná 2012tka. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický