Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

HonzaMag

Vizuální zpracování není špatné. Když tedy člověk vypne mozek a přenese se do dětských let - tehdy by z takového filmu skákal nadšením. Jasně, příběh je předvídatelný, dialogy nenesou kvality shakespearovských opusů, "davové hrdinské scény" pro Amíky jsou také nutností a herci nejsou nikterak světoborní, ale o to tu zas tak nejde. Také tak trochu natruc většině negativních hodnocení dávám za 4 hvězdy. No tak teď konečně prasklo, kdo že postavil ty pyramidy ... :-) ()

Respex

No nic jsem nečekal a opravdu jsem nedostal. Tohle bylo hodně nepovedené. Za triky a výpravu dávám jednu hvězdu. Jsou to tedy necelé 2*. ()

waska

Mňo, po grafické a vizuální stránce - docela povedené dílko ( povedená scénka s přerostlými pštrosy Emu a záverečný úprk mamutů - tahačů ). Hubda - hodně podmanivá. Podle histrorického hlediska - úplná kravina ( prehistorická zvířata, nájezdníci na koních, oděv na lidech z černošské vesnice kdesi v Africe...). Podle geografického hlediska - snad ještě větší kravina ( Tropický prales na úpatí zasněžených hor, z Evropy přes Asii a centrální Afriku na Saharu za jednu zimu...) Příběh naprosto tuctový ( outsider z vesnice se stane nejlepším válečníkem ovládajícím kung - fu, unesou mu milou, vydá se jí hledat, všechny zabije ( taky skoro Boha ), jeho milá dostane šípem do zad, umře a najednou zase obživne a všichni žijou šťastně až do konce....). Třetí hvězdu dávam za úžasné pštrosa Emu. ()

Ceberus

Je to sice šílený mix všech možných kultur - divák by raději o realističnosti neměl moc přemýšlet - ale je to... hezké. Film evidentně stojí zejména na vizuální stránce. Pravda, děj neoplývá žádnou hlubokou myšlénkou, ale na druhou stranu vizuální aspekt filmu způsobí, že si jej budu pamatovat - a to je pro mě známka kvality. ()

simplejack

A je to tu zas, megamostrozně monumentální film, protože Emmerich nic jineho neumí, tohle hodnocení nebude zrovna objektivní, protože ja emmericha opravdu nemám rád a jeho filmy už vůbec ne. Prostě další velkolepé nic, tady aspoň nemohl vpasovat americkou vlajku, ale aspoň pyramidku, která je na dolarech (fakt netuším na kterém) si tu protlačil, samozřejmě věřím že to má cilovou skupinu, která takové filmy zbožnuje, např kluci 8-10 let jejichž největším snem je stát se strážcem vesmíru, spidermanem či jiným hrdinou. Veřím tomu byl jsem stejný a tenhle film bych miloval, stejně Emmerich točí jen pro ně:)) ()

Hejsa

Bob Marley si jde přes hory, doly, pouště, džungli až k pyramidě pro svoji milou. Na pomoc si bere spoustu kamarádů, který po cestě naverbuje a bílej oštěp, který kdyby uměl mluvit, tak by možná byl ochoten vést lepší dialogy , než které tu musíme vytrpět, ale radši mlčí a dobře dělá! Sem tam na nás vybafne pěkné digitální zvířátko, ale ochočit si ho nesmíme, takže pokračujeme až k bodu, kdy Emmerich vykrádá sám sebe alá reálie Hvězdně brány... nic z toho by mi nevadilo, kdyby to nebylo tak strašně nudný, sem tam chaotický ( akce v džungli ) a já bych fandil alespoň jedné postavě v celém filmu, leč to se nestalo. Nicméně zapomeňte všechno, co vás kdy v dějepisu učili, zahoďte učebnice, jelikož tohle všechno se stalo přesně 10 000 př. n. l !!!! + - 1 rok :-) ()

kwaicheng odpad!

Nejdřív mně vadilo, že "pralidi" jsou sice jakžtakž voháklí jako pralidi, ale v ksichtu vypadají jako současní lidi. To mi neříkejte, že takhle opravdu vypadali před 12.000 lety. Určitě je mohli pořádně namaskovat no né? No a pak ten hloupej příběh, klasický scény už ticíckrát viděný navíc v pitomým kontextu doby 10.000 let před naším letopočtem....hrůza. Taky by mě zajímalo, jestli byli všichni pralidi takhle přecitlivělí..myslím že ne:) To jen potrvzuje, že se nepodařil skloubit velmi dobrý nápad na prostředí a dobu filmu s nafoukanci a neurotiky dneška, není se co divit, holt to nejde dohromady. Kdyby lidi před 12.000 lety byli jako tihle ve filmu, tak planetu Zemi dneska obývají výhradně králíci. ()

Acrobat odpad!

ani modre oci to nezachrania. Vyzeraju dobre, ale mozno niekde inde, v civile, alebo pri romatnickej drame, ale nie v hrdlorezovom praveku, spnavych ludoch, nulovej civilizacie. Najvacsi Emmerichov gyc, na ktory sa zle pozera. ()

mvukotic odpad!

Nechapem ako moze niekto dat viac ako dve hviezdy, ale budiz. Este som nevidel 2012, ale toto je zatial najstupidnejsi emmerichov 'film' a to godzilla bola doooost velka kravina. Nefunguje to ani ako rozpravka, ani ako prehistoricky epos, ani ako komixovka, je to skratka odpad! Absolutne tupy dej, debilne dialogy, otrasna vyprava, otrasne kostymy (nevedel som, ze praclovek nosil dredy a daval si bielit a brusit zuby) a tie filmove triky... Taky Jursky Park bol natoceny pred cca 15 rokmi, ale efekty z tohto pafilmu by mu mohli nohy bozkavat. OTRAS!!! ()

RajAthen

Po všech stránkách zbytečný film. S realitou nemá pranic společného, ani by nebylo poznat, že má jít o předchůdce člověka modenrího, dějová linka je směšná, stejně jako celá pseudocivilizace využívající mamuty v poušti.... Pořádný šlápanec vedle. ()

Oonika

Jo, asi to nebylo dobrý. Ale mně se to líbilo! Nedá se tomu věřit, rozhodně by podle toho nikdo neměl dělat obrázek o pravěku ani historii, protože většina věcí moc neodpovída, ale nenudila jsem se, byla jsem napnutá a klidně se na to podívám znovu. ()

Kroup4

V kině jsem to tak nějak přežill a snažil se přesvědčit o tom , že to nebyla až taková cipovina.Ale po druhém shlédnutí tohoto filmu na DVD v teple svého domova jsem se přesvědčil o tom , že ten film je fakt špatnej.Ano zvuk,efekty dobrý ale nenahradí to vše špatné okolo co v tom filmu je! ()

Candid

Je to slušný výplach mozku a pro děti školou povinné vyloženě nevhodné. Docela mě překvapuje, že čsfd je v hodnocení štědřejší než imdb, čekala bych opak. ()

Karmin

Tak nějak mi přijde, že by bylo lepší, kdyby v tom filmu nikdo nemluvil srozumitelně, nýbrž by i hlavní hrdinové místo angličtiny (češtiny) vydávali pračlověčí skřeky nebo africké brebentění. Pochybuji, že by diváci měli problémy s pochopením děje a ty jazyky jsou jedna z mála věcí, kvůli kterým stojí za to ohodnotit tuhle ptákovinu alespoň nějakou tou hvězdičkou. Jo a taky je tam jedna hvzdička za Atlantiďana. ()

Shakaar odpad!

Normálně odpady nedávám, ale tento film si svým zpracováním o to vyloženě koledoval. I přes to že to od začátku bylo nazváno jako legendou, či bájí nelogičnosti se tam jen kupili. Film by měl být určen pro děti do 10 let, ikdyž i desetiletí dnes jsou dostatečně inteligencí na výši aby pochopili že Emmerich zase šlápl vedle. On totiž od Stargate z roku 1994 nevyprodukoval nic čím byl zaujal diváka a zřejmě nepochopil že divák je náročný živočišný druh. ()

Varney

Stále ten istý Emmerich, stále tie isté kraviny. Ten chlap má snaď niekde napísaný univerzálny scenár, v ktorom pred každým novým filmom zmení len miesto deja a hlavné postavy. Ten scenár je neskutočne deravý a Emmerich sa to snaží vynahradiť "pompéznymi" scénami, za pomoci digitálnych efektov. Bohužiaľ, mu to maximálne nevyšlo. A keď k tomu prirátam výkony hercov, mám chuť strhnúť aj tú 1*, čo som dal. ()

E lan

Mohu jenom potvrdit, že scénář tento film opravdu nemá a kdyby náhodou ano, tak přímo strašný. Celá podívaná se potom točí kolem prehistorických zvířat, triků a rádoby monumentální filmové hudby. To moc nevychází. Když k tomu přidám ještě vysloveně směšný český dabing, není moc o co stát. No ale co by člověk čekal od Emmericha, ne?:-) ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický