Strážci Dračí brány

• Hongkong Long hu men (více)

Příběh vypráví o třech mladících, kteří bezmezně věří v pravdu a spravedlnost. Dostane se jim do rukou medaile, která v sobě skrývá neuvěřitelnou sílu. Je majetkem jedné z největších zločineckých organizací. Tři bojovníci proti bezpráví se tak nedobrovolně stanou součástí napínavého souboje mezi dobrem a zlem a aby uspěli, musí předvést to nejlepší ze svých bojových schopností. (ČSFD)

MM_Ramone

Podivný fantasy príbeh o nejakej tigrej hlave, gangoch a dračej bráne ma ako Európana, čo má rád hokej a pivo vôbec nezaujal. Napriek tomu sa mi tento film celkom páčil. Vizuálne veľmi pekne natočený snímok, plný bojových choreogarafií so šikmookými týpkami, ktorí sa mi javili ako oživlé postavičky z play station hry Tekken. Tiger-Turbo-Drak *** ()

petero

Sračka v ligotavom pozlátku. Báchorka o dvoch bratoch Tigra, Draka a majstra v ovládaní nunchakov Turba, nejakej ich priateľke ktorá zdá sa hrá na dve strany, tých najdrsnejších gangov, nejakej bráne, plakete a záverečným megasilnýmbosom. O naivite (je to podľa komixu) svedčia už samotné názvy postáv. Akčné scénky nie sú až tak úžasné (koľkokrát sme už takéto mláťačky videli?), keby ich bolo viac tiež by som nebol proti. Absolútne nezvládnutý scenár je neprehľadný s kopou zbytočných flashbackov naťahujúcich dej ktorý sa snaží peknými zábermi zúfale niečo povedať sa dopotáca k biednemu záverečnému súboju. Nepomôže tomu ani pekná vizuálna stránka ani dobrá kamera. Nicolas Tse má už za sebou pár lepších filmov takže moje sklamanie i keď som nič nečakal bolo dosť veľké. Radšej si pustím Mortal Kombat. ()

Divočák

Donnie Yen a Wilson Yip se znovu sešli u filmové kamery a po "Sha po lang" natočili další zásadní metu současné asijské martial arts renesance. Pokud ale čekáte další potemělou gangsterku, budete asi hodně překvapeni. Na této adaptaci populární hongkonkské mangy totiž stejnou měrou jako kaskadéři a choreografové spolupracovali i módní navrháři a kadeřníci a už jen z toho vám může být jasné, kterým směrem asi tentokrát vítr fouká. Donnie Yen se po dospělejší "SPL" nejspíš rozhodnul znovu ukázat mladým, globalizací a politickou propagandou vygumovaným, Číňanům, jaké národní bohatství ve svém tradičním kung-fu mají, a vybral pro tuto cílovou diváckou skupinu tu nejatraktivnější možnou formu. Úžasná bojová choreografie tak na nás pomrkává z vystylovaného pokulturního obalu a musím upřímně uznat, že je to naprosto boží! Akční rádius nám oproti dost chudokrevnému předchozímu Donnieho filmu vydatně zhoustnul a nakopávání prdelí už naštěstí nenese na svých bedrech jenom on, ale přizval si na pomoc i nadějné mladíky Nicolase Tse a Shawna "vůbec v tom blond přelivu nevypadám jako buzna;)" Yue, kteří svému téměř o generaci staršímu vzoru rozhodně nedělají ostudu a v mnoha situacích si je zamilujete dokonce víc než samotného Donnieho. Výrazného posunu dostala od minula taky Yipova režie, na níž je nádherně vidět, jak pevný obraz o svém filmu už dopředu režisér měl a jak mistrně se mu podařilo všechny náročné bojové scény ukočírovat (kamerové nálety během bitky v čajovně mu může závidět třeba i Michael Bay). Na ději je sice trochu cítit, že pokud stejně jako já nemáte načtenou komiksovou předlohu, bude vám spousta souvislostí unikat a možná vás bude i trochu nudit, ale ten je u tohoto žánru stejně až na posledním místě a tak jak tak se budete u "LFM" královsky bavit. ()

Paldini

Hongkongský metrosexuál číslo 1 Donnie Yen má neustálou potřebu předvádět bojová umění a nabývající muskulaturu (fakt mi připadá, že za chvíli bude vypadat jak nějaký wrestler). A v jeho případě je to jen dobře a chválím to, teda až na ty sáhodlouhé záběry na něj, protože Yen doopravdy umí a připravuje, samozřejmě hlavně pro sebe, ale i trochu pro své herecké kolegy, vynikající choreografii akčních scén, které jsou v tomto případě podporované velkou dávkou digitálních triků, což není na škodu, když to působí dobře. Takže nečekejte žádné zběsilé střihy, protože tihle hongkongští chlapci se nám rádi předvedou v sáhodlouhých záběrech a pěkně si navzájem porozbíjejí ... (děvčata a někteří chlapci neplačte, jejich pěkné tvářičky porozbíjeny nebudou). Škoda jen té vaty mezi jednotlivými souboji. Je jí opravdu hodně. 4 hvězdy s odřenýma ušima. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +jednoznačně kamera, dále grafický styl, souboje, akce, hudba -děj!!!, nepřehledný, zmatený, prázdný/// Opravdu zajímavý výlet do Hong Kongské tvorby. Stále se rozhoduji mezi 3 a 4*. Přestože dějově je to dost velký úlet a s přibývající stopáží je to čím dál tím víc zmatenější a zhaluzenější, tak i přesto se mi to líbilo. V postavách jsem se vyznal (teda občas), jen v jejich jednání jsem se ztrácel. Jo a odkud se vzal ten záporák s tou maskou? WTF? Tohle a další věci dokáže pochopit jen ten co má iq nad 130 a nebo ten co má šikmé oči :-) Pro ostatní tohle moc není. Každopádně originální a nevýdaná podívaná./// Celkem 69%/// ()

HAL

Mortal Kombat made in Hong Kong - debilní (=nemálo směšný) děj, debilní (=nemálo směšné) postavy, šílená stylisace, boží akční scény, überefektní předigitalisované vizuálno. Komiks potkává arkádové videohry a odkopává všechny pokusy o přemýšlení za obzor - tohle je nutno si užít, nebo u toho zemřít. 7/10 ()

Idaho

Asi budu ve svém názoru ojedinělý, ale budiž. Tento film je neuvěřitelně nudný a pitomý. Ani když film skončil, nevěděl jsem vůbec oč tam pořádně šlo, což považuji za problém, protože i ty nejhloupější HK kung-fu filmy mají alespoň řádně rozdané karty. Protože o dějovost a tempo jde v akčních filmech především. A tak si tedy vysoké hodnocení některých zde vysvětluji faktem, že umí kantonsky/mandarínsky a proto pochopili z děje více než já z odporných chinglishových titulků, kterým jak se zdá ani v roce 2006 neodzvonilo. Souboje stojí (až na jednu nebo dvě vyjímky) za starou bačkoru. Tak špatně udělané „dráty“ jsou fakt ostuda a interiéry, z nichž při poškození lítají evidentně kusy polystyrenu, jakbysmet. Jakožto fanda bojových umění musím říct, tohle vážně NE! ()

Vavča

Tohle je hodně libový filmík plný úžasných scén bojového umění, Donnie Yen, Nicholas Tse , Shawn Yue rovnají do latě své protivníky a učí se zlepšovat ze svých porážek. Můžete se těšit na pořádnou dávku napětí, akce, zpomalovačky, zrychlovačky, nájezdy kamer. Hromadné bojové scény také stojí za to, do toho skvělá hudba, kterou složil Kenji Kawai. Příběh je klasické klišé bratrů, com usí držet pospolu. Je zde hodně památných momentů bitka v hospodě, závěrečný souboj 2 na 1 a 1 na 1. Donnie Yen rulez! ()

strougy

Asi tak úvodních 20 minut jsem jenom s otevřenou pusou zíral, co se to vlastně děje a nehorázně se u výtečných a nesmírně nadupaných akčních scén bavil. Pak se to bohužel zaseklo a zbytek času se film snažil nastínit jakési "složité" vztahy mezi postavami, aby je na konci vrhnul do pseudomystického zámku řezat se se záporákem, připomínajícím parodii na Trhače. Kdyby film vypadal po celou dobu jako na začátku, bylo by to za jasných 5*, takhle dávám "pouhý" 3*. ()

teutates

Komiksové prevedenie Dragon Tiger Gate!Príbehovo veľmi chaotické,možno nezvládnute(vzhľadom na komix to chápem),avšak digitálne nabušené dielo..!Atmosfericko-vizuálna zvrátenosť,ktorej nechýba myšlienka.Moja prvotina od Wilsona Yipa,ktorá ma dostala!"Nahltal"som sa digitálnej techniky a umenia kung fu... ()

predators

Nevím, jestli se mi to zdálo nebo to je fakt, ale všeho se mi zdálo až moc, kromě soubojů samozřejmě. Počínaje příběhem, přes postavy, triky a konče dojemnými scénami, to vše působí strašně uměle, někdy až k smíchu. Na druhou stranu po dlouhé době klasická oddechová bojovka s fakt brutálními efekty.60% ()

klerik

SHAOLIN FOTBAL+ONG-BAK Na rovinu povedané - bez scenára. Krásne akcie, zaujimavý mix mýtu a moderného sveta. Tak trochu klišé blablablablablablablablablablablablabla Takže, nádherné súboje... ()

Chrustyn

Ze začátku slušně rozjetá blbina, se skupinou metrosexuálů a předimenzovanými bitkami, která se v druhé půlce zvrtne v ještě větší blbost plnou nepopsatelných fantasy úkazů. Donne Yen umí, ale raději se na něj podívám v nějakém reálnějším akčňáku. ()

honajz

Také v Číně, resp. provincii Hong Kong, se pustili do adaptací komiksů. Samozřejmě po svém - žádná monstra, ale akční scény. V poměrně zamotaném ději, jak bývá u čínských filmů zvykem, se proti místním mafiánům postaví jeden mladík, který je čirou okolností utajeným bratrem nejlepšího bijce mafiánské kliky. Poté, co se rozhoří boj o plaketu Tygří hlavy, která dává majiteli moc nad místními obchody, už jde o skutečně vyhlášenou válku - a samozřejmě množství bojových scén. Některé jsou však příliš přeplácané a zmatené. ()

Lacike

Dejovo to je hovadina bez nejakej väčšej logiky a je jedno, že to je fantasy, ktoré ako žáner nemusím. Sklamaním sú ale aj akčné scény, ktoré sú plné trikov. Zrýchlovačiek, spomalovačiek, drátov, proste všetky tie otravné neduhy, ktorá ničia bitky a zakrývajú nielen neschopnosť niektorých hercov ale aj schopnosti nadaných borcov. A že sa ich to niekoľko zišlo. Ale vo výsledku predvedú veľký prd. Hlavne, že sú všetci dokonale vystailovaný s účesom: rok som sa nestrihal a preto vyzerám cool. Hm, ale ja by som radšej prijal prehliadku skvelých čistých bitiek ako účesov. 3/10. ()

M.Macho

Jak popsat tento film? Jako barevný, patetický a nesmyslný. Velkoformátové romance o přátelství, síle kung fu, cti, lásce a pomstě jsou tematicky poměrně dobře zastoupeny v tomto legračním kousku. Z toho vyplývá, že mohou být velkoformátové - nicméně kvalitou zpracování i všeho ostatního spíše velkofosfátové - nepožuivatelné. Drak a Tygr Wongovi stojí na jiné palisádě - pak se zde ještě zjeví Turbo Leopard - podivné, že? Je to velmi asijské, exotické, ale vůbec ne nářezové, jak bych očekával... ()

DDT

Komiksově laděná bojovka, která vám (hlavně díky neuvěřitelně patetickým průpovídkám) dokáže během deseti minut vykopnout mozek z hlavy. Ovšem viděná na zimním stadiónu v Uherském Hradišti, kde byla atmosféra jako při hokeji. Diváci hlasitě fandili, smáli se a tleskali po každém průletu zdí některým z hrdinů. Ideální prostředí pro takovou ptákovinu. Za což dávám hvězdičku navíc. ()

ConanVJ

Pěkný akční fantasy, kterému spíš než příběh kralují pěkné a choreograficky zvládnuté souboje. Yen a Tse si to dávají fakt parádně, jen by mohli mít normální háro a ne tu emo přehazovačku přes oko :-) Efekty a hudba ujdou příběh je jednoduchý a docela předvídatelný. Za mě 70% :) ()

kikuka

Trojkombo Yen, Yue, Tse nielenže hádže drsné pózy a postoje, ale dosť slušne vyzerá aj v pohybe. A to je to, čo sa ráta. Aj keď peripetia dosť šialená a tak trochu neustrážené a následne utrhnuto pôsobiace miešanie fantasy a tak. Ale minimálne jeden užívateľ tu pochopí moje innuendo :-). ()