Brouk

Paranoia je nakažlivá. Servírka Agnes Whiteová (Ashley Juddová) žije po rozchodu s násilnickým manželem sama v levném motelovém pokoji. Nemůže se vyrovnat se ztrátou synka, který se jí před lety záhadně ztratil během obyčejného nákupu v samoobsluze. Jednoho dne se Agnes seznámí s bývalým vojákem Peterem Evansem (Michael Shannon). Z obou se brzy stanou milenci. Peter vzápětí zjistí, že v pokoji jsou drobní brouci, kteří jsou schopni dostat se lidem pod kůži. Pochopí, že hmyz k Agnes dovlekl on sám, protože po válce v Zálivu podstoupil u armády experimentální léčbu, ve které byl spolu s dalšími vojáky zneužit jako pokusný králík a ve které jej lékaři úmyslně nakazili. Několik lidí se snaží Petera přesvědčit, že žádní brouci neexistují a že vše se odehrává jen v jeho hlavě. Je však pozdě: zamilovaná Agnes totiž Peterovi ve všem věří a stejně jako on se pouští do předem prohrané války s neviditelným hmyzem… (Česká televize)

Ruut

Nedokážu obhájit a vysvětlit smysl exiastence tohoto filmu a ani se o to nebudu pokoušet, protože mi za to nestál. Zkuste raději Mechanika s vychrtlým Batmanem. ()

S.Quentin QUALE

Totálně podhodnocený film. Kvalitně obsazený a zahraný příběh totálního šílenství. Rozhodně si Brouka pustím ještě jednou a je dost možný, že ho překopnu dokonce na plnej. Doporučuju! ()

misterz

Anatómia ľudského šialenstva i s nepríjemnou myšlienkou nákazlivosti v plnej kráse. Len hrozná škoda toho vleklého rozjazdu a nezáživnej prvej polovice dejovej linky. No čo sa začalo diať v tej druhej, tak to klobúk dole, pred hercami, ktorí tú svoju paranoju naplno prežívali ako i pred samotnou pointou, ktorá je v závere neodbytnejšia ako ten chrobák. Friedkin vie ako zaujať. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Film mistra Williama Friedkina kterej dal světu jeden z nejkultovnějších hororů vůbec The Exorcist(1973). Jde o film kterej dlouhý roky odkládám. Ikdyž mám za to, že už jsem ho jednou rozkoukal ale vzdal jsem to. Asi jsem na něho ještě nebyl připravenej. Jde o film kterej se svýho času dal koupit na stáncích a v trafikách za pár šupů jako levné DVD i já ho vlastním. Film s hodně pomalým pro někoho asi až nudným a ubíjejícím tempem. To ale jen William Friedkin pozvolna buduje napětí a připravuje diváka na to co se bude dít v poslední třetině filmu. Ashley Judd a Michael Shannon kteří podali opravdu nepopsatelnej výkon rozpoutají totální psycho inferno nebo nevím jak to nazvat. Jakože PSYCHO par excellence. Je jasný, že film neosloví širší publikum a málokdo ho asi zkousne. S tím souvisí, že u tohoto snímku dokážu pochopit jakýkoliv hodnocení. Já mám v tomto případě asi brouka v hlavě ale asi nemůžu jinak než dát plnej počet. ()

liskam

Zdlouhavá nuda, kde se nic neděje, a když zrovna děje, tak neuvěřitelně pomalu. Přesto se během těch 102 minut změní jedna emocionálně zasažená ale přezto nornální žena v šílence. Psychologický triller ANO. Horor NE. Jestli to stojí za shlédnutí..? Těžko říct, ale pokud je divák vnímavý kvality v tomto snímku najde. Za mě 60% ()

k212

Jednoznačně pozornost zaslouživší si film. Obsahově ventiluje zajímavý poznatek o tom, jak snadno může být psychická nemoc "nakažlivá", pokud jí trpí dostatečně přesvědčivá a manipulativní osoba a příjemcem je senzitivní jedinec, rovněž předpoklad objektivizace vlastních -vnitřně probublávajích a vyčkávajících na ten správný impuls- problémů do brouků. Anebo je to o pokusných figurkách, které manipuluje systém - armáda, CIA, drogové kartely, anebo je to lásce, která peklo přináší? Tak trochu od všeho něco, možná, a interpretací může být mnoho, pokud nepřistoupíme k té nejracionálnější. Nedoslovnost příběhu je na téhle historce báječná. William Friedkin s kvalitní dramatickou předlohou za zády, se skvělým hereckým supportem a s brutálním mixem ruchů a zvuků, způsobuje divákovi husí kůži a depresi, a to s naprostou absencí litrů a cákanců krve. Jo, asi se v tom vyžívám. ()

dr.horrible

Nepríjemný, skoro až stiesňujúci, depresívny, výborný film. Životný výkon jak Shannona, tak Juddovej. Dokonca som chvíľu zvažoval najvyššie hodnotenie. 47% na ČSFD považujem iba za zlý vtip, resp. nechápavosť mainstreamového publika. ()

Jordan

william friedkin má svoje dva najlepšie filmy za sebou - a sú to také klasické kúsky, že si môže točiť čokoľvek, dokonca aj takúto pomerne nudnú a nevýraznú divadelnú psychotinku založenú na hereckých výkonoch, ktoré sú ľahko nadpriemerné a atmosféru paranoje, ktorá je síce budovaná poctivo, ale vo svojich najvrcholnejších momentoch nedosahuje kvalít iných filmov podobného razenia (komorné, interiérové, paranoidné); nič extra, ale ťažké srdce na to mať nemôžem; trhanie zubu si mohol pán režisér odpustiť, no dlhá záverečná scéna bola vo svojej nejednoznačnosti toho, čo je reálne a čo nie celkom vydarená; ()

Anderton

Totálne psycho. Psycho s myšlienkou. Ťažko k tomuto filmu viac písať,ako ho predstaviť potenciálnym divákom, pretože niečo podobného v mainstreame ťažko nájdete. Friedkin si spomenul na sugestívnosť svojej réžie z dôb dávno minulých. Connick hrá najodpornejšiu postavu kariéry a Judd vyzerá dobre aj bez make upu. Aj tých 8 miliónov v tržbách je pre mňa prekvapením. ()

AppleCore

Snad nejdivnější film co sem letos viděl, téměř hodinu se tam kecá a nic se tam neděje, pak se asi zabijou a je konec. Nevim o čem to bylo, nevim co v tom bylo pravdou a co lží a už vůbec nevim proč to natočil Friedkin. Za zmínku stojí snad jenom herecký výkony a dvě stresující scény, jinak nic. ()

Smok

Tri hviezdy za to, že tú paranojou nasiaknutú bezútešnú atmosféru psychickej choroby si budem pamätať ešte dlho. Ešte teraz ma striasa z toho, čo si človek dokáže (nielen sebe) vsugerovať. Svojim sposobom pozoruhodný film. ()

Campbell

Brouk je film od kterýho jsem čekal něco úplně jiného. Ne že by to bylo na škodu. Tohle psycho je sice dobré, ale až přehnaně zdlouhavé. Pravda však je že jsem čekal nějaké pro diváky viditelné brouky. No bohužel. Co na filmu musím ale pochválit je konec kterej ej vskutku geniální, a vlastně poslední půlhodinka je celá výborná. Jen ten začátek je takovej nic moc. Holt nemůžeme čekat dalšího Vymítače, že? ()

klerik

Film, ktorému nepasuje ani jeden prívlastok ako horor, triler či dráma. Vlastne to nie je ani psychologický film. Toto je totiž PSYCHOLOGICKÝ film... a je psycho... Neuveriteľná nakladačka paranoje, schizofrénie je skvelo zahraná - Ashley Judd je neskutočná a vďaka nej je to celé uveriteľné. Keby to nemalo obal ako béčkový horor, mohlo by sa to tváriť ako prepracovaná artovka... Takto je to len zaujímavý počin odohrávajúci sa takmer v jednej miestnosti. Keď si predstavým ako by to vyzeralo v divadle - to by bola bomba... ()

Nettrass

Už nikdy nebudu říkat: ,,Pojď ke mně brouku,,.a dlouho tenhle film nezapomenu. Prostě hloubková exkurze na psychiatrii v oddělení těžkých případů. Asi už mám brouky taky, pač jsem se celou druhou půlku prodrbal. Dokáže zapůsobit, ale znova vidět nemusím. Pořád mně všechno svědí. ()

SOLOM.

Příběh dvou ztroskotanců kupodivu moc nedoprovázela hudba, takže mi přišly některé pasáže dost suché a postupem času, kdy se řešily jen samé kraviny, mě film začal už nudit. Myslím, že kdyby se to zkrátilo o takových dvacet minut, bylo by to jen dobře. Další věcí jsou brouci. Celou dobu se o nich jen mluví a vlastně pomalu nic nevidíte. Na jednu stranu je to dobře, protože režisér nechal působit divákovu fantazii, ale chtělo to trochu akčnosti. Tu nám tam navodil hlavně bývalý manžel Agnes, který nešel pro facku daleko. Postavu Petera jsem si nejvíc oblíbil až při důkladné prohlídce jeho ústní dutiny a zubů, do té doby mi přišel jen jako tuctový psychouš, kterých máme možnost vidět spousty. ()

eraserhead666

"Já jsem z Bobra." "Z bobra jsme všichni, ne?" Fíha, tenhle konspiračně paranoidní psychologický thriller kolidující na hraně psychologického horroru je docela náklep. Člověk neví, co se z toho vyvrbí a pak nestačí jen koukat. Přemýšlí, zda je závěrečný herecký výkon obou hlavních představitelů k smíchu nebo skvělým vystižením role v gradujícím příběhu. Zvláštní. Čekal jsem prakticky cokoliv, ale z tohohle jsem docela vedle. ()