Hitlerova kariéra

• Česko Adolf Hitler - Vzestup a pád vůdce zla (více)
všechny plakáty

Portrét muže, který před 70 lety rozpoutal II. světovou válku.  Když byl tento film poprvé promítán, vyvolal řadu protichůdných názorů. Smyslem tohoto filmu není popisovat dějiny Třetí říše. Pojednává o vztahu Adolfa Hitlera k německému národu, o okolnostech, které Hitlera formovaly a umožnily mu vzestup - i o jeho přívržencích. Kolik lidí jej vlastně podporovalo? K činům, které neměly obdoby, bral Hitler odvahu z pocitu shody s vlastním národem. Proč zakrývat, že většina Němců dávala Hitlerovi za pravdu a že se s ním ztotožňovala? Film chce ukázat, jakými prostředky se toto soužití realizovalo a kolik zaslepenosti v něm bylo obsaženo. Cena, kterou si to vyžádalo, je všeobecně známa. (oficiální text distributora)

winetach

Výborný podľa môjho názoru nezaujatý dokument o vzostupe charizmatického človeka.K tomu veľké množstvo archívnych záberov.Dúfam, že ľudia v budúcnosti, ak príde opäť taký človek, nedajú sa tak ľahko ovplyvniť ako to bolo pekne vyobrazené v dokumente. 10/10 ()

THE_Joko

Vynikajúci vojnový dokument o Hitlerovi a jeho ceste od pouličného povaľača až po jeho neslávny koniec. Inak ťažko zohnatelné filmové zábery sú zostrihane tak, že človek má akú-takú predstavu ako to vypadalo v týchto pochmúrnych časoch. Dokument nijako nenudí „odbornými výkladmi“ historikov alebo obdobných. Vrelo doporučujem každému, kto ma rad dokumenty z 2 vojny. ()

Richie24

Čekal jsem trošku víc, ale můj dojem je ovlivněn tím, že mi film za dvě a půl hodiny délky nenabídl snad vůbec nic, co bych už nevěděl. Přesto - jeho vypovídající hodnota, stavba pouze na autentických záběrech a dokumentech, spousta původních projevů a opravdová "skutečnost" příběhu, jej ve světle mnohých dalších rekonstruovaných dokumentů řadí mezi ty nejlepší. 4 ****. ()

agassi68

V skratke natočená história vzletu a pádu hitlerovského Nemecka. Kladom sú dobové zábery aj zo súkromia vodcu, záporom nezáživnosť. Ale odporúčam pre žiakov namiesto hodín Dejepisu o 2.sv.vojne. ()

Gwin

Nejlepší dokument o Adolfu Hitlerovi, co jsem viděl. Film rozebírá Hitlerovu kariéru od začátku až do konce, obsahuje spoustu dobových záznamů, které nebyly jinde publikovány. ()

Hightower

Jelikož některé komentáře (Matty+jeho odkazy) vystihují přesně to, co bych asi o tomto snímku napsal, nebudu psáti komentář o dokumentu. Napíši jen své dojmy o Hitlerovi z toho dokumentu.. Předně musím napsat, že samotné projevy na mě působili bezobsažně; zkátka prázdné fráze. Žádné pádné argumenty. Spíše jsme měl strach z jeho fanatisujícíh řečí. Nejspíše bych byl mezi prvními, kdo by ze země utíkali, jen co by se Hitler stal říšským kancléřem. A to proto, abych se potom mohl postavit Hitlerovi na odpor. Nevěřím v mystično (neboť téměř vše se dá vysvětlit vědecky; co neumíme vysvětlit, příští generace jasně osvětlí). A pak já žiji teď, a ne v minulosti nebo minulostí. Tím, že jsem kdysi byl v říši, mě nijak nepovznáší. Proto si myslím, že působil na záměrně na nevzdělaná nebo polovzdělané masy. Ony se neptají, chtějí jen jednoduše ukazovat, kam se mají vydat. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Veľmi zaujímavý dokument o Hitlerovej Kariére. Dokument sa snaží ísť do podrobností. Čo je len dobre ale mohli to spraviť aspoň ako dvojdielny dokument. Pri dĺžke 151 min málo vydrží pozerať 100% sústredený od začiatku do konca. Sú tu veľmi zaujímavé zábery na Hitlera a jeho vystúpenia. Dokument môžem len odporučiť. Je tu veľmi veľa info o tom ako sa to celé začalo a ako sa to skončilo. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Odporúčam ľuďom ktorí sa zaujímajú o druhú svetovú vojnu ale hlavne o Hitlerov príbeh. ()

MindTuber

Dokument plný autentických záběrů a až uctivačného tónu doprovodného komentáře. Tenhle dokumentární počin dobře ukazuje proč lidé Hitlera následovali a v čem skvěla ona hypnotičnost jeho vystupování. V žádném jiném dokumentárním filmu na mě ještě takhle nepromlouvaly projevy Vůdce. Tečka. ()

Brano

Výborný dokumentárny film, ktorý opisuje život jedného z najväčších diktátorov všetkých čias. Mnoho dosiaľ nezverejnených autentických scén, pri ktorých až mrazí. Dokument takisto obsahuje niekoľko Hitlerových príhovorov, čo je iba veľké plus. Akurát mi vadila dĺžka a titulky v českej edícii, ktoré pri niektorých záberoch išli príliš rýchlo. Inak je to jeden z tých zaujímavejších dokumentov, ktorý sa oplatí vidieť. Od začiatku do konca dosť pútavé. ()

jkpj22

Je opravdu těžké najít nezaujatý a nestranný dokument o Adolfu Hitlerovi. V tomto případě se to však povedlo. Bez jakýchkoliv předsudků převypráví všeobecně známá i méně známá fakta o jedné z nejdůležitějších postav 20.století. Respekt tvůrcům. ()

Horác

Dokumenty o Hitlerovi už mi lezou na nervy. I pro svou kvantitu a nekvalitu. Na "kariéru" jsem se proto ani nechtěl dívat, ale nakonec jsem přepnul a víceméně vydržel. Mohou za to především tuny dobových záběrů, které opravdu nakopávají tenhle film do výšin. Máme tu co dělat spíše s psychologizujícím pohledem na Hitlera, logicky se proto nedočkáme tolika historických dat a bitevních vřav. Ostatně, kdyby tam chtěli tvůrci narvat všechno, vznikl by splácaný dort pejska a kočičky. ()

Branicky

Zajímavý dokument věnovaný Hitlerově osobnosti. Komentář je poněkud psychologizující, ale zaujmou autentické ukázky z jednotlivých projevů. ()

Winster

Spatne to neni jen se zacina od prvni svetove valky, par minut mohli venovat jeho detstvi a pod. pak nasleduje XX minut jeho projevů, respe. vycucum z projevu. Poslednich 45 mit je asi nejlepsich. ()

J.Bourne89

Možná nejlepší dokument o největším zlu naší koule. Možná bych měl výhrady k delší stopáži, ovšem si můžete být jisti, že vám nic podstatného neunikne !!!! Znepokojující, mrazivé a zároveň s vysokou faktografickou hodnotou....... ()

watchtower

Nejucelenější přehled Hitlerova vzestupu jaký jsem viděl. Pádem se až tolik nezaobírali, resp. v poměru k délce života byl příliš rychlý a známý. ()