Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Čtec

No já nevím. Jako že mám obecně filmy s Jackem Blackem rád, tak tohle mi přišlo dementní. A nebo, to je druhá možnost, jsem byl naopak já zrovna v dementním rozpoložení :-) ()

Soweek

Tak tohle je doopravdy třída. Jack Black, Rock, muzikál a komedie??? Ano, jde to, dokonce to do sebe perfektně zapadá. Kluci nám ukázali, že jejich seriál nepatří do starého železa a udělali rovnou film, který je maximálně ujetý, plný ujetých gagů, ujetých písní s ujetými texty, plný ujetých herců a ujetého děje a ujetého létajícího Yettiho plavoucí v jahodové řece! ()

ethos

Musim sa priznat, ze som bol s toho dost sklamany. Cakal som super srandu na styl School of Rock, ale ani hudba ani pribeh sa tomu zdaleka nevyrovnal. ()

bloodvomit

Naprostá pecka! Jack Black zase řádí, hudební téma mu dokonale sedí a ten finální souboj se Satanem?... No to prostě mí KOULE! ()

Mr.Jackass

Ideální pohodový film u kterého jsem se fakt bavil...jedna z nejlepsich roli Jacka Blacka....čekal jsem, že to bude další blábol, ale skutečně milé překvapení... ()

Rousse

Co čekat od zaryté fanynky poctivého hard rocku a metallu? Rozhodně ne nezaujatý komentář k téhle skrznaskrz rock-metallové komedii z pera Jacka Blacka! Proto: bijte mě, mučte mě, zabte mě - vím, že to na 5 hvězd není, ale já nemůžu jinak!!! Už jen úvodní scény s malym JB mě dostaly - úžasný opening song a skvělej Ronnie James Dio (byl stejně dobrej jako živě ve Vídni:-). No ale pak přišel famózní Jack Black (zvláště jeho představa ideálního vystoupení mě opravdu okouzlila:-) a já byla v čarovným kruhu démonickýho rocku, který ani nemusel být hraný POD:-) Musím také ocenit animované sekvence a dokonalý soundtrack, který už mi tu také vyhrává. Sice musím uznat, že mi to notně připomínalo Školu ro(c)ku, ale tohle je podle mě zdařilejší kósek. Chtěla bych si někdy pokecat s Jackem Blackem na lince rezervované only for rockers!!! ()

Lukoboss

Jack Black je prostě ujetej... v tom nejlepším slova smyslu. Tady prostě nepočítáte s ničím reálným a čím stupidnější scéna se objeví, tím víc vás film baví. Je to tak, tahle komedie si na nic nehraje a prostě a jednoduše divákovi servíruje šílenej humor vlastní již zmíněnému Jacku Blackovi. PS: závěrečná scéna se Satanem je výborná a dokonale podtrhla celou rockovou jízdu :) ()

slovan1

Jack Black je jistotou povedené komedie. Zde si spíše ale vystřihl roli šíleného rockéra než komedianta. Ikdyž sem tam... Film je hudebního žánru, což mi ani moc nevadilo protože songy co zde zazněly byly povedené. Celkově takový "nedodělaný" film. Nej zde byly vedlejší postavy v podání Bena Stillera a Tima Robbinse. ()

The Viper

You can't kill the metal, the metal will live on. Určitě je tu i pár trapných momentů, ale rozhodně to vynahradí pecková hudba Menší role Tima Robbinse potěšila. I Ben Stiller mi dobře sedl, na to, že ho zrovna nemusím. ()

Angus

První minuty filmu jsou geniální ale potom se to prostě vleče... nakonec to zachránila alespoň trošku Rocková bitva. ()

srbak

Moja ''menšia'' úchylka čo sa celkovo týka Jacka Blacka a kapely Tenacious D (The Greatest and the best band ever!). ()

Mike93

Tenacious D doslova žeru. Muzikálové zpracování jejich druhého alba je parádní a duo KG & Jables se v tvorbě jednotlivých písní opravdu předvedli (bože ty texty). Osobně si myslím, že jsou oba perfektní hudebníci. Každý kdo někdy držel kytaru a zkusil vyhmátnout pár jejich akordů, tak mi dá za pravdu. Navíc když se Jack Black ukáže před kamerou, tak se většinou vždy pobavím. V tomto případě tomu tak bylo a proto hodnotím na výbornou. ()

uzzi

Tak úžasná hudební čísla, jsem v žádném filmu neviděl. Jack Black si rolí očividně vychutnává, epizodní roličky Bena Stillera a Tima Robbinse jsou parádní a i na nich je znát nadšení. Muzikál a vůbec zpěv ve filmu mám na osobním žebříčku až u dna, ovšem znovu opakuji - to co zde předvádí Black a Gass je PECKA. Směs úcty k tvrdé rockové hudbě a shazování všeho co se v ní objevilo. O ději se nemá moc cenu zmiňovat. Celkem je to tak za 4*. ale ta hudba .... ()

Red Meat

Vyrostl jsem na metalu, mám rád Jacka Blacka a jeho "Škola Ro(c)ku" se mi VELICE líbila. Logicky jsem tedy od "Králů ro(c)ku" čekal podobně kvalitní resp. ještě lepší zábavu. Ne ne, opak je pravdou. Králové nejsou zdaleka tak vtipní, navíc "vtip" je tu mnohdy křečovitě ždímán pomocí nejhrubšího záchodového humoru. Nic proti němu, když je vtipný, to ale není případ tohoto snímku. Je pravda, že pár zábavných scén se najde (začátek, houbičkový trip apod.) a je také pravda, že hudba je mnohdy opravdu dobrá, nicméně jako celek film nefunguje a to především kvůli mizernému scénáři, jehož autor si zřejmě myslel, že k dobré komedii stačí pár hlasitých prdů. Možná jsem ke sledování tohoto filmu neměl tu správnou náladu (vzhledem k veskrze pozitivním hodnocením), nicméně zjišťovat to opětovným sledováním opravdu nehodlám. ()

chmíří

Totalní rocková opera, která nemá obdoby! Nikdy mě nenapadlo, že má Jack Black takový "dar", ale je fakt dost dobrej! Příběh nečekejte o ten tu ani moc nejde, ale každá píseň která tu zazní vás dostane a k tomu ještě musím připočíst naprosto perfektní texty, které dělají s každého songu "masterpiece"!! ()

Spike23

Tak toto dílo, tento masterpiece, považuji asi za něco takového, jako je Avatar pro 91% lidí, kteří ho viděli (věřím, že to jedno procento budou lidé, kteří po skončení odcházeli z kina přinejmenším s vykloubenou čelistí ignorujíce naštvaný řev, že ty téměř přilepené 3D brýle na očích musí sundat a ihned vrátit.) Většina lidí mohou Tenacious D považovat za blbost. Příběh sám o sobě není nic extra luxusního. Ale o to tady vůbec nejde. Hlavní roli u mě ve filmech hraje zábava a to Tenacious D splňuje naprosto dokonale. Celý film je doprovázený scénami s perfektními songy, které opravdu jinde asi neuvidíte a neuslyšíte. Pokud hrajete na kytaru a zajímáte se o hudbu, rychle si na Tenacious D můžete vybudovat závislost. Na mně to mělo opravdu neblahý dopad, ale po naučení všech textů a riffů už jsem více než spokojený :). Omlouvám se, ale viděl jsem to už tolikrát, že prostě nevím co tomu vytknout. A komu se to nelíbí, zasloužil by si následek prvního Jackovo pokusu o powerslide a utopení v jahodové řece :). ()

Losik

Parádní komedie s prádní hudbou. Výborný hlášky a super sranda. Jack Black to pěkně rozjel, škoda že jen jeho partner nehrál líp. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf