Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

Fary

S Pixarama to jde od peti k ctyrem (resp. dvema - hvezdickam). Neni to spatny. Mozna se to bude libit detem, jen klokanice je na muj vkus az moc brutalni. Ovsem sup a kralicek se stejnym jmenem jsou dokonali. :) Jo a Sverak jako vypravec mi tam nesedl - stejne tak jsem misto Hortona porad videl Barta Simpsona a misto klokanice Paty a Selmu. ()

eagle-eye

Film bych rozdělil na dva... Hortonův v jungli je slaboučký (nejlepší je sup Vlad), Kdosice jsou fajn (starosta a jeho rodinka), celkově slabší průměr. ()

Ripley

Je tu další skvělý,vtipný,okouzlující 3D animák,který mě zpříjemnil ponuré podzimní odpoledne.Animace je nádherná,Svěrákův rýmovaný komentář je vtipný(stejně jako u Grinche),jen návrh a animace města Kdovíků mohla být lepší.V již zmiňovaném filmu Grinch se mi Kdovíkov(v Hortonovi Kdosice)líbil víc.Takový celovečerní 3D film jen o Kdovících a Kdovíkově by nebyl špatný. ()

1860

Rozhodně dobrý nápad, film držel nad hladinou Svět Who, kde si pustili tvůrci fantazii na špacír a místy to bylo opravdu zábavné.. ()

Holina

Bylo by i více hvězd nebýt příšerného Svěrákova dabingu. Já nevim mě to přišlo, že snad ani neumí číst... ()

cab

Pres puvodni skepsi z premise tohoto animaku jsem se dobre bavil se skopicin a hratek, ktere predvadi slon Horton. Spolecne s jeho neotresitelnym presvedcenim a virou, ze na smitku, ktere nasel, zije cela vesnice, se dej nevlece a kratka stopaz nastavuje tvar nevycerpaneho a sveziho pocinu. Deti budou skakat radosti a starsi se svezou na vlne dobreho rozmaru. 65% ()

rostlinka

A co když jsme jen na nějakém "smitku" a někdo větší se nás snaží chránit/zničit? Zajímavý námět, vtipné scénky, výborně namluvené postavy (viděno originální znění)... ()

dopita

Film má docela dobrou zápletku, bohužel dosti nevyužitou. Z tohohle námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Ale i tak je to docela zábavná blbina, ovšem určená především dětem. ()

Paity

Příběh o obtloustlém slonovi, který je absolutní hňup. A co je hlavním centrem příběhu? To se raději ani neptejte. Takovou ptákovinu musel někdo dlouho vymýšlet. ()

MadChick

Tento počin řadím jako průměr mezi animáky, něčekejte nic extra a nebudete zklamáni. Příběhově jednoduchý a milý film, který má pár čtyřhvězdičkových (např. intermezzo ala ANIME), ale také pár jednohvězdičkových momentů (např. když klokanice přesvědčuje dav, těžko uvěřit že po tak bezduchém proslovu by za ní někdo šel :D ). Po vizuální stránce naprosto v pořádku ( no možná až na přespříliž zbarvené obyvatele džungle), audio stránka absolutně bez výhrad. No a ten morálně pozitivní konec...holt je to film pro děcka :D ...60% ()

Káronoš

Ať už starý muž ve vaně, poníci papající duhu a kakající motýlky, pekařský králíček Vlado, ukrajinský přistěhovatel Vlado 2, Kdosice na smítku, spravedlivý klokánek s koženým pokojíčkem, zahořklá klokanice Marfuša, čiperný pankáč starosta se svojí početnou rodinou, či ultraopice se všestranými banáni, Horton prostě musí zaujmou každičkou různorodou dušičku na všech smítkách v galaxii. Snímek moralizuje, pobaví, polechtá bránice, svojí pestrobarevností pokochá oční důlky, srší originalitou (v mezích) a roztomilostí, ba vše z přehledem koučuje komik nevyčíslitelných kvalit pěkně ve sloním podáním. Nápadité skřížení dvou světů ani na chvíli nenudí (o anime vsuvce ani nemluvě) a vše vrcholí krásným do "neznáma" volajícím zpěvem v podání mikroorchestru. Prostě další letošní kouzelná pohádka plná ještě krásnějšího dětského humoru. Proč vlastně nedat 5 hvězdiček je mi skrytou záhadou, že by dabing?. Hodnocení: 8.9/10. ()

Crackonosc

Dlouho se mi Horton vyhýbal (nebo já jemu?), až jsem si ho jednou, když nebylo nic jinýho, pustil. Velice milé překvapení! Hezká animace podpořená zajímavym výtvarnym stylem a povedenými hláškami pro mě byla animovaným překvapením roku. Tyhle tři hvězdy hodně okusujou čtyřku. ()

vander19

Veľmi som sa tešil na túto rozprávku. Hlavne vďaka tomu, že je z produkcie mojej obľúbenej Doby Ľadovej. Zvieratká v roprávkach sú veľmi vďačná téma tak som bol fakt nadšený. Ale čo mi prebehlo na obrazovke v úvodných minútach bolo príšerné. Horton je jeden veľmi nudný, fádny a suchý slon bez štipky nápadu. Veľké sklamanie z mojej strany. Na tvorcov nemám ani slova uznanie za tento gýč....Fuj toto nechceme!!!! ()

orkadimenza

Celkem se mi líbila hlavní myšlenka, jak dva odpadlíci ve svých vlastních světech společně sdílejí jeden kontakt, a ne a ne ho přenést mezi ostatní. Také mě potěšil příjemný dabing Martina Dejdara a když jsem viděl starostu Kdosic, tak jsem nostalgicky zavzpomínal na Grinche. Vcelku slušný animák, ovšem nebudem si nalhávat, dnešní animovaná špička je o mnoho dál. ()

Jayem

Vidim to tak na 50%. Nato že obvykle rozpravky zožerem aj z navijakom tak pri tejto som len čakal kedy to skonči. Dosť nudné a ten pribeh tiež nieje nejako zvlašť zaujimaví. ()

KatRi

Z Hortona rozhodně nebude plyšák, na kterého narazíte v každém hračkářství, prostě se podle mě idolem nestane. Přesto má své kouzlo, je tak roztomile dobrotivý a umanutý zachránit ty lidičky, které vůbec nezná. Příběh je celkem klasický - kladný hrdina je pověřen plněním úkolu, v čemž mu má zabránit jakási zlá síla (v tomto případě klokanice - v džungli! - a sup). Horton tedy nese smítko na jetelu (je to opravdu jetel, Hortone? Nejde spíš o odkvétající pampelišku v barvě cukrové vaty?) A na smítku žijí Kdovíci, bezstarostní lidičkové s ulítlým starostou - nevýrazné postavičky existující v poměrně chaotickém chaosu. Ještě něco? Odreagujete se, ale brzy zapomenete...snad jen hudba stojí za opakované poslechnutí. ()

berry.77

Animák který s části nudný,ale jinak slušně sladěný po grafické stránce hezky spracováno hlavně voda jinak davám 3.5 * Pro děti to asi bude zabava. ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella