Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

E..

Tak tenhle animák mě opravdu mile překvapil. Myšlenka života v nevyjádřitelných velikostech celkem zajímavá, i když malinko přitažená za vlasy. Celkově mě dost bavil a stáhnul do svého příběhu. Co bych vytkla, jsou chvilky ve stylu POKEMON: nečekané a zbytečné! Závěr ve stylu reklamy na Ikeu, kdy člověk už ani nemůže být tak dlouho napjatý, bych taky kapánek sestříhala. Co bych naopak vyzdvihla, je úžasná animace, v podobě malebného bezproblémového Kdovíkova..nádherná fantazie! Na Divoký vlny to nemá, ale určitě povedený film. Každopádně po tomhle filmu se moje sympatie ke klokanům velmi snížily:) ()

mysiak

Neviem ako ostatní...ale ja som sa parádne zabával na Hortonovi...skvelý originál - Jim Carrey, proste konečne fajnová rozprávka...len škoda trošku tých rýmov...ktoré boli v knižke...trošku zavadzali..ale celkovo nadpriemerne vtipná rozprávka ()

Pierre

Hortona jsem měl rád už v dětství, ale možná teprve s odstupem  i teď zjištuji, jak je to strašně nedoceněná roztomilá pohádka, navíc se zřetelnou myšlenkou a  opravdu vzácný případ, kde mi nevadí ani anime (:D) Svět zvířátek možná může působit trochu klišovité, ale Horton je v podstatě sympaťák a i odporná klokanice má skryté dobré hlody (Tenhle Horton učí děti používat fantazii) a ve světě Kdovíků se to jen hemží roztomilý detaily (nasazování a sundávání slunečních brylí), vtipnými postavičkami (doktorka Lekává), drobnými i výraznými gagy (scéna se zubařem je teda pro určitou část mého já fakt nářez.:D Ta ruka mě dostává.:D Netřeba slov.:D) a závěrečná gradace s touhou o prežití dokáže zapůsobit i na emoce. Takže vtipné, roztomilé, s myšlenkou i trochou těch emocí? Pohádka dle mého gusta. Takže k tomu slabému hodnocení mohu jenom dodat: Poučení, jste si z toho doufám vzali: Že člověk je člověk, i když tuze malý.  ()

gogos

Perfektní animace, výborný hudební doprovod. Solidní dětský scénář, místy velice povedené vtípky a vše završuje povedený český dabing. Na druhou stranu si řeknete, že jste to už asi někde viděli a že tento animák nepřichází s ničím novým... Máte pravdu! Přesto se jedná o nadprůměrnou rodinnou zábavu. ()

SarumanKo

Konečne som sa dočkal kvalitného animovaného filmu, ktorý je v plnej miere zameraný na detského diváka, nie je infantilný a je bez zbytočného dospelého presahu. Pretože v poslednom období sa animovaná scéna hýrila samými vekovo nešpecifikovanými hybridmi, ktoré boli väčšinou vynikajúce, ale chýbal im onen punc číreho detského dobrodružstva. A Horton má všetko, čo by som v detstve potreboval na to, aby som si ho bezpodmienečne zamiloval. V prvom rade originálny a nápaditý príbeh, ďalej nádhernú animáciu a veselý Powellov soundtrack. A dokonca aj v mojom veku mi všetky tie zábavné postavičky okamžite prirástli k srdcu, čomu film vďačí dabérom s takým ojedinelým hlasovým prejavom ako sú Carrey, Carell či Rogen. Avšak absolútne, ale absolútne vládne supí čistič Vlad s východoeurópskym prízvukom. (7/10) ()

kaylin

Když vám sedne to, jak Dr. Seuss svoje příběhy zaměřoval, že v sobě měli dost z ekologie, i když se pořád jednalo o příběhy pro děti, sedne vám i tenhle film. Ty příběhy v sobě mají nádhernou fantazii, jedinečnou, kdy se zde střetávají jak nápady v oblasti zápletky, tak i nápady vizuální, protože Dr. Seuss sám dělal i ilustrace ke svým knihám. Do filmu se to podařilo promítnout příjemně. Trochu jiný animák, ale ne zase tolik. ()

Kreeki

Co naplat špičková animace, jež je s dnešním technikou již standartem, když máte scénář na dvě věci. Marně se snažím hledat nějaká pozitiva - konec znáte asi třech minutách filmu, záporák Klokanice tak neuvěřitelně stupidně napsaná et cetera. Pixarovci vše dokáží skloubit do perfektní harmonie, do které má Horton minimálně sto sloních mil daleko. ()

FilmFan24

Jako Kdovíci jsme jenom smítkem v nekonečném vesmíru a někdo je (možná nebo asi) nad námi...Celé toto metaforické poselství natočené podle knižní předlohy Dr. Seusse (také třeba Grinch) se vleče v celém filmu. Roztomilá zvířatka a malincí Kdovíci se dětem líbit dozajista budou, dospělému (možná) přijdou otravná. Kde nestačí řídký děj, tam si tvůrci pomohou veselými eskapadámi, kde především zaujme Hortonovo koupání s čepicí z vlastních uší. Ústřední dvojice Jim Carrey a Steve Carrell si dabing hlavních postaviček náležitě užívá a k tomu výtečná Powellova hudba. To je (bohužel) vše, čím mě "Horton" zaujal. ()

dawe04

Vzhledem k nudnému traileru, podivné animace a nezajímavě vypadajícím postavám jsem se rozhod, že Hortona z jeho filmového smítka neuslyším ani kdyby na mě použil Rammsteiny a zpěv Paris Hilton. Ale je to pohádka a v těch všecko dopadá dobře, tak jsem přece jen Hortona uslyšel...a uviděl. A nebylo to vůbec zlé. Ty ochranářské pocity však zas tak mimo nebyly. Opravdu je to podivně vymodelované a postavy byly na animák dost nevýrazné. Ne, ani to chlupaté vzdychající cosi jménem Katie nebylo sympatické. Zápletka byla ale hodně originální a vypravěčsky na vysoké úrovni, pár skvělých scén se tu také najde, zvláště ta anime vložka, že se těm kladným ohlasům ani nedivím. Vtipné to místy bylo hodně, ale ta oscilace mezi infantilními a chytrými gagy byla až moc patrná. Celkově však milé překvapení. ()

Vědma

Nečekaně svěží, vtipné a zábavné, Asi to není animák pro všechny, ale mě opravdu pobavil. Kdosice a Kdovíky miluju už z Grinche. Ruský mafián Vlad a jeho jmenovec malý králíček co peče perníčky, to žluté cosi, prostě super postavy. "Hora Tůdle je támdle." ()

Nach

Myšlenky to mělo, ale podané tak nudnou a nezáživnou metodou, že jsem se už obával, jestli do cíle vydržím. 45% ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella