Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

salamandrr

Bohužel je to více pro děti než bych si přál, hvězdičku sklidí animátoři a ten kdo vymyslel závěrečnou scénu kde JOJO spustí svůj mechanismus ve hvězdárně. jediným přínosem pro animovaný svět jsou horotonovi uši, ze kterých je schopen udělat vše od koupací čepice až po normální sloní ucho 8).Doufám, že kung-fu panda bude lepší. ()

Dimo

Lehce stravitelné, rychle zapomenutelné. Klasické schéma vyprávění, včetně hory klišé a estrádové zpívačky na konci. Nutno ale podotknout, že samotný nápad na příběh je vážně fajn a je asi tím největším tahounem filmu. Pro špunty jak dělané. ()

Broxigar

Neucelený příběh bez pointy - asi největší chyba filmu. Aspoň, že dabovali Carrey s Carellem, jinak bych se přes toho emokluka nedokázal přenést. ()

Liduskaa

V dnešní době už asi nebude nejjednodušší vymyslet originální animák, který by všechny odrovnal...ale když se zamyslím¨nad Hortonem v detailech,tak z čeho sem fakt padala ze židle byla ta malá,chlupatá a nejspíš i pořádně zhulená žlutá koule zastupující nějaké zvířecí mládě-nevím,ale čeho:D ()

Pekisan

Film urceny pre ovela mladsie rocniky ako som ja. Na druhu stran mam pochybnosti ci su deti schopne strebat vsetky myslienky a ponaucenia, ktore sa nam tato rozpravaka snazi predat. Bohuzial sa ku mne tento film dostal v cestine co sa mozno tiez podpisalo pod hodnotenie. Ked raz budem mat deti tak im to urcite pustim. ()

PEZ

Necakal som, ze to bude tak mile a vtipne. Jim Carrey a Steve Carell lakali, ale trailer nevyzeral az tak dobre. O to lepsie som sa bavil. Niektore vtipy nadmieru dobre (opice a Vlad), animacia paradna, hudba John Powell-a vyrazna. Pri tej stopazi sa niet casu nudit a prekvapivo aj pribeh to ma slusny (jednoduchy, ale fungujuci). Nehovoriac o poriadne haluznej anime vsuvke - ta bola za sto bodov! :) ()

Miany

Horton! Takový potenciál, vykreslená příroda a lidičky ve smítku, které by mohlo být kupříkladu naší planetou Zemí. Taková krásná pohádka, ovšem někde.. někde pokulhala. Nevadí, stane se. Nemusí být vše perfektní a dokonalé, ale Horton má krásnou grafiku, srdce a námět a to se cení. ()

chrispe

Ze začátku jsem polykala hořkou pilulku zklamání co se animace týče (předtím jsem koukala na dokument o Disneyho dílně), a taky samotný Horton mě nijak zvlášť nezaujal. Nicméně mě překvapilo, jak moc se mi líbili Kdovíci /který znám jen z Grinche/. Jednoduchý příběh, který mě nedojal a vlastně ani moc nerozesmál, ale asi bych tomu filmu křivdila, kdybych tvrdila, že to nebylo fajn pokoukání. Nicméně žádná srdcová záležitost pro mě Horton prostě nebude. ()

kubal18

No jo, pohádka pro děti..ty nejmenší. Ale celkem záživný konec přerušil mé usínání, které se se mnou táhlo cca od poloviny filmu. ()

Martell47

Táto rozprávka ma príjemne potešila, samozrejme veľa spravil český dabing, ktorý sa mi v Hortonovi mimoriadne páčil. Aj napriek nízkym hodnoteniam si myslím, že je to kvalitný animák s dobrými nápadmi a milým humorom a pre mňa je to 90%;) ()

Black-star

Poprvé jsem ho viděla v angličtině a vůbec mě nazaujal, takže sem vydržela se dívat asi prvních 15 minut. Ale nedávno sem ho viděla v TV s českým dabingem a 1. co mě naprosto dostalo a okouzlilo a vlastně si mě i získalo bylo užasné a vtipné vyprávění v podání pana Svěráka který úžasně dokresluje celkový dojem z filmu. A to není jen vypravěčské tlachání ale má to i hloubku a úroveň. Znovu a znovu sem si uvědomila jak je ta čeština krásná... Celkově je film v rovnováze i příběh má hlavu a patu, ale bohužel v silné konkurenci kvalitních animáků se ztrácí. Za mě krásných 68%... Doporučuji českou verzi! Némá chybu ;-) ()

Oonika

Hodně velké překvapení! Neokoukaná animace mě naprosto dostala na kolena! Ve vtipech možná trochu slabší, ale ten neobyčejný nápad si zaslouží být oceněn. ()

Nocturno culto

jaj,byla to sranda..úplně jsem v těch Hortonových grimasách viděl Jima Carreyho:-),skvělá byla i ta banda opic,hlavně při soutěži o to kolik se narve do opičí tlamy banánů :-)nebo ten "ruský mafián"sup Vlad,ten neměl chybu...daly se přežít i Svěrákovy vypravěčské vložky...jediné co mi vadilo,byla ta Pokémonská vsuvka,to fakt nebylo nutné...proto ta * dolů!!!Z té klokanice bych hned nadělal steaky :-)))) ()

Rudyamon

Horton mi přišel jako docela průměrná pohádka a přitom zcela jistě měl na víc. Příběh je docela zajímavý i když se mi k němu nehodil hlas vypravěče, kterým byl Zdeněk Svěrák, kterého mám jinak moc rád. Možná bych řekl, že vyprávět to někdo jiný, mělo by to jaksi ucelenější tvar. Pan Svěrák v tomto případě šel docela pod svou cenu, jeho hlas se hodí k daleko kvalitnějším věcem. Co je na Hortonovi poměrně hezké jsou animace i když roku 2008 bych od animátorů čekal o hodně víc. Celkově byl dojem tak na 3 hvězdičky - 50%, nepochybuji ovšem, že dětský divák, pro kterého koneckonců je pohádka určená, by Hortona hodnotil podstatně výš ... ()

Skautka

Bláznivá a napínavá animovaná komedie. Možná, že na moje hodnocení má vliv i to, že mám pro slony velkou slabost. Kdybych mohla vezmu si Hortona domů. Jako snad v každé animované pohádce moderní doby, příběh končí happyendem. Mám jen jedinou otázku. Co sakra bylo za zvíře ta žlutá chlupatá kulatá potvůrka, která vyluzuje úsměv na tváři snad každému? :D ()

E lan

Určitě originální animák, rozhodně ne moc pro děti, ale nějak mě to nechytlo. Škoda, protože námět a příběh docela nadějný. Za zmínku stojí i český dabing včetně Zdeňka Svěráka! ()

Trauma

Skvělá myšlenka! (kdo nějak takhle někdy nepřemýšlel?) Děj jednodušší, ale v poslední době u animáků zjišťuju, že méně je někdy více. Zvířátka v lese ne moc povedená (některá nerozpoznatelná), ale kdovíci mě velmi bavili. ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella