Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

Weider

Průměrný animák, kde opět všechno pokazil český dabing. Vypravění ve verších atd. to byla hrůza. Nevim jak je to v originale, ale je to určitě lepší než česky. Dávám ** kvůli českému dabingu. ()

Alf

výtvarně místy až surrealistické (Kdovíkov), moralizující v rámci současné doby ("i malí lidé jsou lidé" se ale v praxi často mění na "i zlí lidé jsou lidé"), s podivným nápadem veršovaného komentáře, ale celkově příjemně stravitelné. ()

sona123

Animované filmy kvůli synovi holt sleduji docela pravidelně. Takže se mi pod ruce dostal i Horton. Původně nadšení, moc pěkná animace, ale to nadšení hrozně rychle přešlo. Dlouhé, nesrozumitelné dialogy, zbytečná role vypravěče, a hlavně tomu chybí jakýkoliv vtip. Dvě hvězdičky až až. ()

Martin_W

Pohodový animák, který mi přišel nějak moc dětský (hlavně tím vypravěčem). Jinak tam skoro nic nechybělo. Docelá dobrý děj, výborná animace a občas nějaká ta zábavná scéna. 54% ()

sweeta666

Pro mě je tohle nejkrásnější animovaná pohádka! Je to vtipné, nápadité, dojemné a přeci vše dobře dopadne, jak tomu má být ve správné pohádce. Viděla jsem film až v postpubertálním věku a tak mě fascinovalo, jak jednoduše lze vyjádřit myšlenku mikrosvětů! Film provázející poetickým vyprávěním pana Svěráka tomu vše dodává ještě více pohádkovější a fantastičtější atmosféru. Mám tento film fakt moc ráda. ()

Sochorisko

Většina, ke které nepatřím, tomuto filmu přisuzuje samé negativní vlastnosti, ale proč vlastně ? Je to naprostá blbost založená na výmyslu? No ano, i snímek Alien Vs. Predator mi přijde reálnější, ale víte co? Na animák se nekouká za účelem reálných poučných scén ze života, jde o klasickou oddechovku a když už se někdo odváží vymyslet a stvořit takovouhle blbost, tak to alespoň ukazuje možný potenciál-vždyť taky knižní předloha vypovídá o zájmech autora .. Takže až jednou přijdete z flámu a bude vám extrémně blivno, tak tento film vás rozhodně nepotopí a vy se náramně pobavíte. ()

Terezinka198

Nechápu, proč je tady tolik nenávisti proti Hortonovi - je to jenom slon, proboha! (Fajn, přeháním ,protože tenhle animák právem patří mezi mé nejoblíbenější) A starosta je taky jenom člověk! (Teď nevím - mohu ho nazvat člověkem, nebo postavičkou? To je ale dilema, že?) Příběh byl poučný, nádherné prostředí, hlasy v češtině i v angličtině naprosto dokonalé, vložené anime mě pobavilo, Vlad byl jako záporák k nezaplacení - kvůli němu jsem tehdy zatoužila učit se rusky už jako děcko. A klokanice? Tak příšernou babu jsem si oblíbila ihned! Takže jestli hodláte kritizovat, jen do toho, ale Hortona nechte na pokoji! Nebo na Vás pořádně zaútočí svým humorem a už Vás nepustí. ()

Aldanar

Co se týče animovaných filmů, za každý rok se vyvrbí jeden nebo dva, které stojí za shlédnutí, a několik dalších, na které se člověk koukne a následně lituje času co nad nimi strávil. Horton bohužel patří právě do té druhé škatulky. Zhruba od 30. minuty jsem doufal, že se Horton trochu rozjede, že nebude tak stupidní, ale brzy jsem poznal, že tento film postrádá šťávu, kterou mívají filmy z produkce Pixaru. Horton Hears a Who je prostě nuda, nuda, nuda... co víc dodat? Snad jen těšme se na WALL-E a doufejme, že bude stat za to! ()

Gore

Jeden z nejulítlejších animáků všech dob. Prošpikovanej humorem až na entou, skvělým scénářem a normální animací. Sice pár slabších míst tam k nalezení je, ale za ten ulítlej humor a gagy dávám plnej počet. Už mi všechny poslední animáky připadali na jedno brdo a tenhle hodil svěží vítr do plachet. ()

Phillo

Estráda Jima Carreyho, v ktorej si robí čo chce, pretože dej ani zápletka neexistujú. Pár zlepených morálnych posolstiev a trápnych vtipov v rýchlom a predvídateľnom slede. Steve Carell nič nezachráni. 25% ()

embecka

Tento film beriem ako počin určený pre deti. Nie ako Shrek alebo Doba ľadová, kde sa deti smejú len preto, aby sa smiali a dospelí chápu skryté pointy. Keby som bola dieťa, páči sa mi všetko do bodky. Milý príbeh, farebnosť farebná, chutné postavičky a najmilšia veta od najmilšej postavičky vôbec: "V mojom svete žijú samé poníky, ktoré papajú dúhu a kakajú motýle." ()

Betmän

Viděno v originále - na Carreyho sem se fakt těšil a co zase předved, to je peklo. Steve Carell mě mile překvapil, dobrá byla i myš Morton s hlubokým hlasem Setha Rogena. V dabingu ale asi bude vtipnější Vlad. A running joke s Vladem - ten králíček na konci mě úplně rozsekal. ()

Šmoula

Nebylo to vůbec tak špatný, ale ani né moc graficky propracovaný. Nejmenší publikum si ale tohoto detailu vůbec nevšimne, taky je to film dělaný na jejich míru, my dospělejší se už tolik nepobavíme. Navíc nevím proč byl použit motiv Kdovíků, když jsme se s ním už setkali u Grinche. Každopádně mě to trochu rušilo, když jsem pořád slyšel Kdoví... jelikož to mám pevně spojený právě s Grinchem, který se fakt povedl! Co se týče dabingu, tak se zase češi docela vyřádili... doporučuji si to poslechnout raději v originále, určitě to bude nesrovnale lepší. Ve výsledku je to dobrej filmeček an uvolnění a pobavení hlavně dětí..66% ()

ashtangi

Grafika je špičková, ale příběh pokulhává :-D Největším neštěstím je asi český dabing, kdy příběh komentuje nechutně mravný hlas Zdeňka Svěráka.... ()

KKain

neuvěřitelně positivní film, jehož tvůrci stoprocentně na něčem jeli, mě velice příjemně překvapil :) dokonce mi ani nevadily hudební vložky, které mě obyčejně přivádějí k šílenství. ()

TomasKotlant

Pěkná animace, zajímavej slon, super smítko a jinak docela velká nuda. Svět ve smítku je daleko lépe propracovaný, navíc s krásným poetickým komentářem (v českém dabingu se z poetičnosti udělala trapnost nejvyššího řádu se špatně přebásněným textem a přidělením vypravěče Svěrákovi, který to absolutně nezvládá, takže se pokud možno podívejte na anglickou verzi). Ke konci se naštěstí i "reálný" svět začíná hezky formovat až to vyústí v takový docela typický dojemný muzikálový konec. Pro děti určitě fajn, ostatní se budou místy nudit. *** Ve zkratce: Jsem Horton a tady na tý růžový kytce je moje rodina. Halooooo! ()

blazenka

Netradiční pojetí díky vtipným veršovačkám. Městečko pidilidí na smítku prachu, pidilidumilný slon, celkově 55%. ()

zdeny99

Představte si, že Vesmír je něčeho část a někde v něm je Země, kde žijí lidé. Tak tady je Země něco jako ten Vesmír a Zemí je malé smítko, v němž žijí malí Kdovíci. A na starosti je má dost poblázněný slon Horton. Ujetý, za to hodně dobrý animovaný film. [10988. hodnocení, 333. komentář, 62%] ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella