Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

tomeek

Je to opravdu hodně pro děti, ale to se přece vědělo a ani si to na nic víc nehrálo. V češtině skvělý dabing (Přeučilův sup) a Zdeněk Svěrák v roli vypravěče se velice dobře poslouchal. ()

Kjůkíí

Možná jsem si na slona zasedl, ale poněvadž jsem zhýčkaný pixarovými animacemi jako Wall-E a další, které vynikají skvělým dějem a scénářem a já to evidentně nedoceňuji. Protože sice Horton v roztomilosti vede možná tak u malých diváků. Z tohoto pohledu to hodnotit nehodlám, ti skočí na špek každému kreslenému hrdinovy, který je na správné straně řeky. Je klasickým rytířem digitálního věku, je velký, s dobrým srdcem, hodný, milý, krásný a dobrotivý. A abych nezapomněl, je i paličatý a je odhodlaný dokázat svou pravdu. Sokrates by mu ukázal, zač je toho loket....Jsou zde 2 linie příběhu, které se zdánlivě nepromíchávají. Také fanatyčtí klokani nechybí. Ten pan Who je takové střeštěné nemehlo, které v animácích nesmí chybět, ale já s ním nesympatizuji. Výpravný příběh, který je trošku podobný Ice Age, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. Možná je to jen kopie, inspirace, nic víc. Zachránit smítko prachu se samozřejmě podaří, všichni jsou šťastní a může se jít spát. Musím dát pomálu hvězdiček. Měl bych být spravedlivý. Ani Jim Carrey to nezachrání. ()

filmmovier

Tenhle animák mě ale sakra překvapil... Jakto, že jsem ho neviděl dřív? Ano, jsou i lepší animáky, ano, zápletka není nikterak originální, ale já se sakra bavil... Líbil se mi příběh, líbily se mi postavy i animace, potěšil mě dabing (Jan Přeučil), bylo to zábavné a mělo to skvělé tempo. Ano, bylo jasné, jak to celé skončí, ale já se vážně kochal každým záběrem, každou minutou. Navíc to má v sobě i jakési poselství. Sice se to tady nikomu nelíbí, ale na mě Horton působil fakt nádherně. Za mě 100%. ()

ecceHOMMO

....milá rozprávočka...slon Horton tu je rozprávkovo detský a aj keď je hlavnou postavou, mňa skôr zaujalo mestečko Kdosice a jeho obyvateia....ktorý sa starali o to aby som sa na tomto animáku dobre a príjemne bavil.....spestrením nepochybne bol aj rozprávač-básnik a skvele nadabovaný sup......ale pravdou je že toto je animovaná rozprávka...rozprávka určená najmä deťom.....a tí starší diváci možno nedocenia všetky jej plusy.... ()

Ryuuhei

Sympatická pohádka o naivním slonovi, který jde za každou cenu za tím, čemu věří a za co ho ostatní odsuzují. Co mi bylo hodně blízké, je recyklované téma kdovíků a samozřejmě i Kdosic, které se sice jen vzdáleně přibližuje původní stejnojmenné civilizaci z Grinche (zde je to tedy smítko x sněhová vločka), ale je bráno se vší úctou k předloze, vč. rýmů taktéž přednášených nikým jiným, než Zdeňkem Svěrákem. Samozřejmě, protože jde o pohádku zejména pro malé děti, nedochází zde k nějaké příběhové hloubce a už vůbec ne povedenému humoru (slabý, místy trapný). Ale po celou dobu sledování jsem měl až takový příjemný, očisťující pocit, který zejména po řadě krváků a těžkých dramat neuškodil. Mým oblíbeným (a i méně oblíbeným) animákům to rozhodně nesahá ani po paty, ale nemám důvod už jen pro to odreagování neudělit zhruba průměr. ()

Redswif

Úplně perfekt animák. Jsem se řezal od začátku až do konce. Nechápu jak tohle může mít mín než Pan včelka. Jediný co tam nepasovalo byla ta parodie na anime, ale aspon byla kua vtipná;-) ()

oveckaoa odpad!

Neskutečný animák šílená pytlíkovina vtipy žádné děj skoro žádný. Ale i to by se dalo přežít ale to že vyprávěče dabuje ubohý Zdeněk Svěrák je moc a to že to rýmuje ještě víc. Český distributor to totálně z..... ()

Brandon

Docela vydařenej animák o extrapohyblivém slonovi a mikropidistvořeních. Do kvalit Aut má sice daleko, ale zas to není úplná tragedie. P.S. A kde nechal Horton kly? ()

Petr23

No, nevím, na můj vkus to bylo až moc americké, potěšil mě tady dabing Jima, ale to je asi jediné. Nic víc než další bezduchý animák. ()

hroubek

I přesto,že nedosahoval kvalitám prvních dvou Dob ledových tak to vůbec nebylo špatné.Animace je dobrá zvlášt město Kdovíků.U nás máme smůlu,že neznáme ve větčim autora toho příbehu,protože by mohl nadchnout více lidí než jen děti s rodiči.Horton není špatný film ale kuli neznalosti předlohy si ho moc nezamilujete. ()

Trustme

Dopřál jsem si jeden animační trip a doplnil mezeru v mém oblíbeném žánru. Ale nebylo to jednoduché... Záhy úvodu na mne vyskočil plasticky plastelínový slon a představil své kamarády, kteří se ničemu na světě nepodobali. Což mne nijak nezaskočilo, neboť jsem viděl jeden díl Pokémonů... Slon Horton po chvíli příběhu najde jakési "smítko" v kterém žijí bytosti. Lehce jsem zpozorněl. S tím drobkem se pak začne dorozumívat a oni s ním a celý příběh se zcela vážně točí kolem tohoto "problému". Asi po 20 minutách jsem si uvědomil, že tohle je fakt síla! Tohle přece nemůže někdo natočit i kdyby to bylo zamýšleno jako vstupní psychiatrický test! Nevzdával jsem se a pokusil film pokořit: snažil jsem se dívat na něj "dětskýma očima", pak rozebírat skryté náznaky a filozofické jinotaje. Najednou se mi začal otevírat báječný svět komických hrdinů bojujících za útlak a rovnoprávnost. A na konci filmu jsem dojatě křičel spolu se všemi Kdovíky: "Chceme žít!!! - Chceme žít!!! - Chceme žít!!!" ()

Mishqo

no nič moc...nulová zápletka, väčšina postáv nesympatických, pesnička na záver len zaklincovala nevydarenú rozprávku...pár hlášok sa však vydarilo ()

VanTom

Neotřelý námět Dr. Seusse i celý pestrobarevný svět (vlastně dva světy) s roztomilými pišišvory sice vyznívají zcela infantilně, ale zároveň tak nějak konzistentně, mile, a především docela vtipně. I přes určitou natahovanost se adaptace tenoučké knížečky ani o nic víc nepokoušela, pročež se mi líbila více než jakýkoliv nastavovaný vývar z Doby ledové od stejného studia. 7/10 ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella