Kdysi dávno žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý, usměvavý Nicholas, chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška. Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdor, a tak opustil rodinu. Zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z Freda je bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne. A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků. (TV Nova)

Jard

Najlepšie na tomto filme hodnotím scenár, ktorý sa dobrým spôsobom vyhral s "históriou" Santu Clausa. Asi najväčším tŕňom v oku vo filme boli výkony niektorých hercov, ktorí boli až príliš afektované a nie profesionálne. 65% ()

KapitanKuraz

Čo viac si môže človek priať ,ako podobnú koninu, s pekelne dobrým obsadením, aj keď je už, ako tak pozerám, troch kráľov, ach ten čas letí, keď je človek nonstop opitý. ()

tetka betka

Keby som si na tejto stránke prečítala obsah filmu, tak by som si ho nikdy sama od seba nepozrela. Ale keďže v telke neišlo nič lepšie, tak som to videla a bola som milo prekvapená. Nie je to taký ten typický trápny komerčný americký vianočný film o santovi, kde sa márne snažia byť vtipní. Na tomto kúsku som sa celkom dobre pobavila. ()

dalia

Přistupovala jsem k tomuhle filmu s nedůvěrou, obvykle filmy se santaclausovskou tematikou nějak zvlášť nevyhledávám a Vánoce mám spojeny s trochu jinými tradicemi, navíc ten český distribuční název... Ale hraje tam můj oblíbený Vince Vaughn, takže jsem to zkusila, a ono to bylo docela příjemné překvapení. Není to trapné, je to milé, je to taková pohádka, je to nenáročné, pohodové, samozřejmě naprosto předvídatelné a nijak zvlášť komplikované, ale na pohodové zimní odpoledne či večer jako dělané. Herci byli sympatičtí, zvlášť Paul Giamatti hrál Santu výborně a ti skřítci se také povedli. No a Vince Vaughn je tam tak okouzlující, že snad člověk musí těm Američanům i odpustit, že si myslí, že Santa Claus nosí dárky ve všech zemích na světě... ()