Kdysi dávno žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý, usměvavý Nicholas, chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška. Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdor, a tak opustil rodinu. Zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z Freda je bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne. A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků. (TV Nova)

BaronX

Neobvyklý pohled na těžkou Santí práci :-) Nemá to chlapec vůbec jednoduché. Příjemné pokoukáníčko takhle před Vánoci. Vince hraje fajn, Spacey je parádní slizoun a Elizabeth je rozkošná v těch svých šatičkách ;-) Doufám, že mi něco Santa letos přinese, dám mu 4* a uvidíme! ()

casef

Ze začátku mě to moc nebralo, ale postupně se mi to líbilo víc a víc. Kdyby se mě někdo zeptal, jak vypadá severní pól, kde bydlí Santa, tak bych ho popsal asi nějak takhle a myslím, že v žádným filmu ještě nevypadal tak hezky jako tady. Výborně se povedla zvolit také písnička Silent Night od Sinead O'Connor, která mi navodila příjemnou vánoční atmosféru. ()

_aandyy_

Po ukázkách jsem měla pocit, že tohle bude otřesná kravina, která hraje na rekvizity, vánoční prostředí apod., ale v pozadí tohoto santovského filmu je i něco víc... jsou to spletité rodinné vztahy a problémy, ze kterých jak se prvně zdá, není možno vyjít jen tak, ale nakonec se všechno k dobrému obrátí... Víc než tři hvězdičky nemůžu dát proto, že filmy se 4* už řadím mezi ty, které se těžko zapomínají. O tomhle filmu to bohužel říct nemůžu, určitě budu vědět, že je to o Santovi a jeho protivném bráchovi, ale dál asi nic moc... přesto jsem se dobře bavila. ()

Ogrb

Koukatelná báchorka, který střílím tři hvězdy za sympatický herce a zajímavej námět. Na Vánoce potěšilo. 6/10 ()

ab.dul

Filmů o Santovi je už nespočetně, ale tento se mi vážně líbil. Vzbudil ve mě opravdovou vánoční atmosféru :-). On to je v celku ohraný příběh, který se až na pár věcí obmění a je jen na režisérovi, jak se s tím vypořádá. Myslel jsem, že to nebude nijak záživné, ale příjemně mě překvapil... Vince Vaughn zahrál na jedničku a dokázal, že je dobrý herec a dokáže stvárnit jakoukoliv roli. No prostě chlapec umí...:-). Čtyři hvězdičky zaslouženě, i když v půli filmu jsem o tom přesvědčený nebyl... ()

Kubi21

Dle obsazení to vypadalo skvostně. Díky hercům to aspoň trochu funguje, ale jsem už asi přesycen těmi vánočními moralitkami. Tenhle film jsem prostě jenom odkoukal. Žádný požitek, kladný ani záporný. Prostě sterilní vánoční příběh, který se liší jen tím obsazením. Sorry Santo, ale tady vítězí Ježíšek. ()

marek29

Z průměru to nevyčuhuje no, není to vánoční klasika, ale naopak trochu jiný pohled na stejné téma. Ode mě tři vánoční hvězdy ale mělo to na víc.. Kdybych se řezal většinu filmu nebo dost, tak neřeknu. Takhle opravdu jen půlku pro Freda Clause. ()

adamix

Určite jedna z najlepších amerických komédii o Vianociach. Santu opisuje ako dôchodcu so zdravotnými problémami a nadváhou, na ktorého tlačí nekompromisná inšpekcia (Spacey bol dobrá voľba). Vaughn svoju rolu problémového pesimistického brata hrá dokonale svojsky. Film má perfektný humor, má to dobrý príbeh, minimum klišé, nejaké to napätie a aj emotívny záver (Silent Night). Neviem, čo by som vytkol. Je jasné, že toto u divákov moc nepochodilo ale mne sa to náramne páčilo. Za mňa 5*. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 21%, Audience Score - 45% | FDb.cz - 61.6% | Prvních 15 minut bylo jednoduše HROZNÝCH! Ale my jsme stejně nic nečekali. Nicméně pak přišel velký zvrat. Děj se přesunul do roku 2007 a Vince Vaughn se stal pořádným machrem! Pak už to byla velmi vtipná (samozřejmě občas i trapná) vánoční jízda, kterou jsme si plně užili. 4* by byly opravdu moc, ale my jsme naprosto spokojeni a tuhle vánoční pohodku si dáme klidně znovu :-) 65% ()

Blazkowicz

A kruciš, úplně jsem to zapomněl včera ohodnotit. Docela dobrá vánoční komedie. Určitě ne jedna z nejlepších, ale dobrá. Fórků celá řada, dobří herci až na Santu. Ten nebyl zrovna povedený. A konečně skřítci vypadají normálně a ne jako malé děti. 3+* ()

Miloško

Vďaka skvelému hereckému obsadeniu veľmi zaujímavá vianočná komédia,ktorú trochu zabíja veľa zbytočných mudrovaní a postupne upadajúce tempo.Veľký mínus dávam aj za vytvorenie vianočnej výpravy,ktorá bola ozaj viditeľne umelá (DVD,16.11.2008) ()