Kdysi dávno žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý, usměvavý Nicholas, chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška. Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdor, a tak opustil rodinu. Zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z Freda je bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne. A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků. (TV Nova)

artemis2

Napriek všetkej gýčovosti mi tento filmík navodil veľmi príjemnú vianočnú atmosféru a Tichá noc v podaní Sinead O" Connor (spolu s danými scénami z filmu priliehajúcimi k tejto piesni) ma neskutočne dojala. Veľmi pekné, nešlo nedať 4 hviezdičky. ()

blackJag

Na vánoční efekt udělaná klišoidní nuda, která nepobaví ani co by se za nehet vešlo, i když svůj nekorektní potenciál to mělo. Nechce se mi vůbec věřit, že stejný režisér má na svědomí i NESVATBOVI nebo RYTÍŘE ZE ŠANGHAJE, protože tohle se fakt nepovedlo. S obsazením nemám nejmenší problém, ale rutina scénáře a režijního vedení je otřesná. "Pidihajzlíkovské" triky nejsou ničím novým a ať mi někdo vysvětlí, co na Severním pólu dělá kočka jako Elizabeth Banksová a proč jí i přes normální vzrůst považují všichni za skřítka? Normálně by to člověk neřešil, ale protože je všude kolem bílá nuda, není na výběr. Jasně, ultrakrátká santovská sukénka a nádherné nohy vybízí k přelomu přes postel a zadní souloži, ale opravdu mají rodinné vánoční komedie podobné choutky vyvolávat? A proč Rachel Weiszová přijala roli v tomto filmu, když scénář k třetí Mumii jí přišel sebe nehodný? Asi bych uvažoval o jediné *, ale díky scénce s terapií pro sourozence slavnějších příbuzných, kdy si ze sebe dokáží udělat srandu bráchové ve stínu Stalloneho (Frank), Baldwina (Stephen) a Clintona (Roger)... a té Banksové, která je fakt sexy, nakonec dávám 2*, ale zklamání to bylo výrazné. 40% ()

Jaro.Krafcik

Priemerna americká komédia ktorá nijako neohúri. Pozdvihnúť film môže hlavne nápad a ako tak herci. Aj tak na jedno pozretie cez vianočné sviatky to postačí. ()

P1tr

Klasický příběh o napravené povaze tentokrát zaobalený do vánočního prostředí. Vince Vaughn tradičně nezavře pusu a neustále něco mele. Tím se zvyšuje šance, že některá z jeho proceděných hlášek bude vtipná. Obsazení je celkově příjemné, ovšem nezakryje poněkud nevyrovnaný scénář. Pro Dobkina po Nesvatbových jistě krok zpět, ovšem stále se jedná o příjemnou vánoční jednohubku. ()

Soweek

Elizabeth Banks v erotice s trpaslíky Stephen Baldwin a Kevin Spacey tentokrát jako Superman :-))) No jo kravina, ale je to vánoční film, Rolničky kam se podíváš taky nebyly žádnej zázrak. ()

slovan1

S černé ovce rodiny se vyklube inovátor a člověk, který nakonec zaboduje na plné čáře. Pohodové, nenáročné, herecký solidní a nasákle vánoční atmosférou. Jen škoda, že nas zahlcují filmy o kultuře, která je nám nevlastní a oblbuje děcka... ()

Lencha

Říkala jsem si, co to zase bude za ptákovinu a kupodivu mě film docela bavil. Ne že bych se válela smíchy pod stolem, nebo v tom hledala nějakou hlubší myšlenku, ale Vince byl chvílema zábavnej. Působil jako rošťák a ve finále zachránil Vánoce. Sice nevím, jak bych se tvářila jako dítě, kdybych dostala obruč, ale tak když její výroba trvale nejméně času :-))) Holčičky dostaly obruče, chlapečci pálku, všichni byli spokojení (někdo více někdo méně), tradice Vánoc zůstala zachována a jede se dál:-))) ()

Rssa

No, vtipnou komedii si představuju úplně jinak. Vaughn zabíjí opět svůj talent a pokud se nedá znovu do kupy s podobně uvadajícím Ferrellem a Lukem Wilsonem a nenatočí Oldschool 2, tak pro něho budoucnost ve větších a hlavně úspěšnějších komediích nevidím. 50 % ()

Ondis

No, co si budeme povídat...je to pěkne trapná americká slátanina. Zachraňuje to tu skvělej Vince Vaughn a trošku humoru a nostalgie k dětským létům. Slabší 3* ()

J*A*M*A*L

Viděl jsem to zatím jen v televizi, ale o to nejde jde o to že jsem se skvěle bavil.Musím přiznat že rodinné filmy z Ameriky fakt žeru.Nebo to jsou spíše filmy o vánocích.Tak tedy fakt žeru Americké vánoční filmy.Opravdu perfektní rodinná zábava s duem Vince Vaughn a Paul Giamatti co lepšího v tomto filmu může být?Já se opravdu moc bavil a těším se až to zase uvidím.(nejlépe o vánocích).80% ()

filipvrbik

On ten nápad s tím, že ze Santy Clause je bývalý normální člověk a má bratra je docela fajn- bohužel samotné zpracování stojí za starou belu- je to nuda kliše až praští ani Vince Vaughn to nevytrhl (potěšilo jen cameo s bratry slavných)...40% ()

berry.77

Tenhle fimek si pustě před vánoci ať vám to nahodí pěkný úsněv do tváře. Rachel Weisz je moje oblíbená herečka a ten nádherný kukuč doplněna nádhernou mimiku ve tváři mě nesklame snad nikde. Vince Vaughn chlap,který se sničím ani snikým nemaže jako vždy exeluje i zde. ()

Sygauras

Není to žádná velká věc ale zase je to tak nějak "normální" komedie / film z USA která mě svojí vánoční atmosférou štvala o hodně míň než dalších asi 859 filmů z tématikou "Snta má problémy" Na druhou stranu, tolik zajímavých jmen a přitom taková pitomost. Vánoce jsou za dveřma, takže se tyhle vánoční filmy začnou sypat ze všech stran. Mezi těmi dalšími filmy, to asi zapadne bez většího problému. Vánoční filmy moc nemusím (vadí mi ta USA debilita) takže za 3 protože to není až tak špatné jako zbytek. ()

raky5

Príjemná vianočná oddychovka. Film, ktorý sa hodí do nádhernej atmosféry Vianoc a poobedňajšieho vysielania televízií v tomto období :) Výborný Kevin Spacey v role záporáka. Ešte aj v rodinnom filme hrá skvele. ()