kluk z Na

velmi dobře!!! přestože snímek má jisté nedostatky(nic významného), nezlepšoval bych na něm nic... jelikož toto je naprosto fungující... předčil mé očekávání ()

raky5

Pred týmto filmom som si nedokázal Adama Sandlera predstaviť v dramatickej úlohe, preto som nevedel čo mám od tohto filmu čakať. Bol som však unesený a je to jeden z naozaj mála filmov, pri ktorom som sa rozplakal. ()

Phillo

Neuveriteľne silné, uchopiteľnejšie lepšie ako žánrovo podobný CRASH (Cheadle má parádny vkus a ešte lepšie herecké vlohy) a neamericky nepatetické. Na malom priestore rozohraná emocionálna dávka s množstvom kladných stránok. Sandler dokázal to, že najlepší "mierne narušení" herci sú komici (Atkinson, Carrey...) a spolu s tak isto vynikajúcim Cheadlom nám podávajú výpoveď, ktorá sa dotýka aj našich životov. Zo začiatku síce mierne pomalšie ale v závere emocionálne nadupané až sa chce plakať. Malá dráma, ktorá si svojou veľkosťou koleduje o Oscary. ()

houseofwax

Volání o pomoc je jeden z emocionálně nejsilnějších snímků, co jsem kdy viděla. Příběh muže, který 11.9.2001 přijde o celou svou rodinu, tj. manželku a tři dcery, a všechnu svou bolest dusí v sobě. O tom co se stalo, nechce (nebo spíše není schopen) mluvit s nikým, ani s bývalým nejlepším přítelem, ani s rodiči jeho manželky. Že je Adam Sandler skvělý komik, vím už dávno, ale že se zhostit role muže truchlícího po své rodině tak bravurně, a skutečně, jsem opravdu nečekala. Škoda, že ho nevídám více ve filmech, jako je právě Volání o pomoc, v poslední době se objevuje v opravdu hodně bídných a tuctových rodinných komediich. Tak snad někdy příště...Pokud si chcete pobrečet, vřele doporučuji, já měla oči zalité slzami už od půlky filmu ;) ()

jerenymo

Tak tohle je moje druhý drama za dva dny, kterému dám 5 * bez většího rozmýšlení. Zalekl jsem se dlouhé stopáže, ale příběh je tak silný, že člověka nenudí. Nejdříve jsem se zarazil obsazení Adama Sandlera do role mírně vyšinutého pozůstalého po 11. září 2001, ale k mému milému překvapení mu role sedla jak na míru, po těch spoustě komedií předvedl svůj talent. A Don Cheadle si nevedl o nic hůř, ale ten už o tom přesvědčil v mnozích jiných snímcích:) Takže filmeček vřele doporučuji. ()

RomanHyde

Mám z toho filmu trošku rozporuplné pocity. Bylo fajn vidět Sandlera v jiné roli než komické, já jsem mu však jeho dramatické podání příliš neuvěřil, jako jsem uvěřil stoprocentně Careymu ve Věčném svitu neposkvrněné mysli. A právě tohle je snímek se kterým srovnávám. Srovnávám zejména můj zážitek , mou touhu vidět film znovu a znovu, kterou však u tohodle snímku postrádám. Nechytl mne za srdce. Přišel mi až příliš "americký", v momentech kdyby se mohl hlouběji zanořit zůstával příliš u hladiny a břehu tak, aby neztratil americkou diváckou "masu" ke které byl snímek směřován s "vděčným" tématem 11.září, a taky s oblíbeným komikem, jenž měl šokovat diváckou veřejnost v opačné roli. Mám pocit, že Hollywood držel pevně otěže v rukou a jednoduše nedovolil udělat z tohoto atraktivního námětu hluboký snímek kdy by se diváci trošku více potrápili a museli protočit své mozkové závity. Škoda. Pokus to však byl dobrý a náboj rozhodně nebyl vystřelen naslepo, každopádně by to chtělo více NEZÁVISLOSTI, kterou si nenechal vzít Sean Pean se svým vynikajícím Útěkem do divočiny. Jsem možná až zbytečně přísný, ale pro tentokrát půl hvězdičky ubírám a kloním se k nižšímu hodnocení. ()

laFei

Sandler není jen tou karikaturou nekonečného komediálního herce, ale dokáže i v roli smutného neurotika ukázat plně své herecké kvality které bych do něj opravdu nikdy neřekl. Ve spolupráci s Donem Cheadlem se zde pro mě odvíjel příběh, který mě nutil se smát absurdnosti života a melancholicky sledovat, jak jediná událost dokáže změnit člověka k nepoznání. Jednoznačně za 5 ()

Atheas

To bylo tak pěkné a Adam Sandler je v dramatech snad ještě lepší než v komediích. Je to všecko o pomoci v nouzi a neutuchajícím přátelství a to se mě moc zamlouvá. ()

Nekgro

Jak jen se život může v jediné sekundě změnit a z člověka s rodinou, zázemím a pohodovou prací se stane jen někdo, který se snaží pouze přežít a zapomenout. Ale přátelství je mocná zbraň a dokáže nemožné. Adam Sandler mě nadchl, jak bravurně se zhostil role a už to u mě není jen komediant. A navíc ten hudební podtext, samozřejmě vede Bruce a jeho Drive all night. ()

nikoletkaa

To, že hlavní roli zde hraje Adam Sandler, mně docela překvapilo. Ne že bych Adamovi nevěřila, ale vždy jsem ho měla zaškatulkovaného do kategorie "milých vtipných bláznů". Každopádně svou úlohu zde zahrál bravurně. Dokonale jsem se s jeho postavou sžila, jeho emoce byly najednou i mými emocemi, fandila jsem mu do poslední vteřinky a s napětím čekala, jak to celé dopadne. Co se námětu týče, chtěla bych vyzdvihnout, že téma 11. září, ačkoli díky němu asi film vznikl, zde nebylo tolik propírané, ale stálo spíše v pozadí. btw. Charlie, i když to srovnání může být pro někoho nepochopitelné, mně chvilkami připomínal Rain Mana. btw2. Pomalu si začínám zvykat, že je v Americe naprosto normální oslovovat svoje přátelé příjmeními :) ()

Ole92

Nevim jestli je to tím že jsem citlivej asi jako pařez nebo jestli jenom na mě neudělal dojem. Bohužel jsem se nudil od začátku do konce. ()

in nomine

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec dávám pět. Adam Sandler byl ve své roli naprosto dokonalý, skvělí byli i jeho herečtí kolegové, navíc film pěkně plyne a v žádné fázi nenudí.Taky to oko nezůstalo suché a to mám rád. ()

Olczyk

Říkal jsem si, zdali komik může hrát v dramatu - už o tom nepochybuji. Výkon Adama Sandlera mě naprosto uchvátil a přesvědčil. ()

Florfila

Snad nejlepší Sandlerova role. Silný příběh, který jste museli prožívat s ním. Celé plátno prostupovalo utrpení ze ztráty a snaha se té příšerné bolesti zbavit... ()