raru

Skvelý film s výborným scenárom a hudbou a keby bol v hlavnej úlohe Michael Fassbender namiesto Adama Sandlera(ktorý tu podal životný výkon),bolo by to na plný počet. ()

elEStet

Preco americania musia z kazdej veci urobit komediu, dokonca aj z 11.9., preco herci ako Liv Tyler sa vobec da do takejto roly ktoru ona hrala s nasadenim akoze vazne a pritom to bola len blba komedia?! ()

Thug_Leo

Podobnou situaci jsem zažil, v tom jak je film krásný si podráží nohy na uvěřitelnosti. Umřela ti rodina a dostaneš miliony? Kdepak, cca 6let po soudech a formulářích pro pár desítek tisíc. Nemáš s kým mluvit? To máš blbý, buď se socializuješ s cizinci nebo jediná osoba s kterou mluvíš je právě terapeut. Nemáš přátele nebo jednoho? Jakmile se budeš chovat jako Charlie, tak přijdeš v realitě i o posledního přítele. Ženy? Zájem ostatních lidí o tvé dobro? Nikoliv v realitě. Reign Over Me je tedy zkreslená pohádka "rádoby" ze života. PS: Realistický scénář k filmu: Charliemu umře rodina, propadne alkoholu/drogám, přijde o byt i zázemí. Stává se z něho bezdomovec bez chuti k životu. Charlie spáchá sebevraždu v lepenkovém přístřešku pod mostem. KONEC ()

Neel

11.9.2001 z jiného úhlu pohledu, až se divím, že se tomu pohledu pozůstalých dosud nikdo až tak moc nevěnoval. Při první scéně Adama na koloběžce jsem se chtěla začít smát, ale jeho mono v čekárně a závěrečný projev emocí u soudu mi totálně vyrazilo dech. Komici, kteří se převážně objevují v lepších či horších komediích v poslední době daleko lépe zvládají dramatické role, aniž by u toho vypadali směšně. Budiž příkladem Jim Carrey, Vince Vaughn nebo Owen Wilson a tady naprosto excelující Sandler. Chci ho vidět v takové roli znovu. ()

kodwin

Na hodinky jsem se podíval několikrát, i přes výborné herecké výkony je to poměrně nuda. Proč? Protože se v tom filmu vlastně nic nestane. Příběh je jasný, ničím nepřekvapí a táhne se a táhne. Přestože mě filmy tohoto typu většinou dojímají, Binder ze mě slzu nevymáčkl. Hvězda navíc hlavně za Dona Cheadla, který hraje hrozně přirozeně. ()

Bogrant

Jediný film, v ktorom Sandler dokázal, že zrejme to asi naozaj bude herec. Tak silný výkon v tak silnom filme by som od neho nikdy nečakal. A zrejme nie som sám. Prekvapenie na všetky strany. Tá na prvý pohľad "obyčajnosť" osobných problémov je tu podtrhnutá udalosťami z 11. septembra a tým pádom vytváraná jeden veľmi pravdivý film, ktorého sila sa ukrýva v každodennom utužovaní priateľstva. ()

Janoss98

Milé překvapení od Adama Sandlera, takovou roli jsem od něj opravdu nečekal. Bohužel jsem mu to úplně nevěřil. Byly tam náznaky toho, že je to stále ,,ten’’ Adam i kdyz hraje vážnou roli. Bohužel to bylo mínus, které mi na filmu vadilo, ale jak jsem říkal, tak jsem byl mile překvapen hereckým výkonem Adama a také samotným příběhem, který vůbec nebyl špatný. 70% ()

davidh76

Štěstí na dosah byla pro mě hranice mezi dobrým filmem a "sladkým klišé". Volání o pomoc tuto hranici překročilo a v závěru se snad přiklonilo k "slaďárnám." Rodiče zemřelé Sandlerovy manželky byly ke konci naprosto nesnesitelní... A chudák vodec po obětech 11. září... No, mohli vymyslet něco méně přímočarého... Začátek sliboval mnoho, konec přinesl definitivní rozčarování. Mike Binder výborně zpracoval film na nedělní odpoledne na Nově... Škoda, škoda. ()

St@B

Film nezobrazuje tragédii samotnou, ale její dlouhodobé dopady na blízké těch, kteří zahynuli v letadlech 11. září. Zobrazuje i velkou sílu přátelství dvou bývalých spolužáků. Vynikající výkony herců, silný poutavě vyprávěný příběh a místy velice humorná odlehčení. Pět hvězd je málo. ()

Drzy_orel

Představte si ten pocit když na ulici někoho potkáte. Někoho koho jste už dlouho neviděli, ale bývali jste možná i nejlepšími kamarády. A ten dotyčný vás nevidí. Nebo dělá že vás nevidí? Každopadně vy s ním chcete kontakt navázat. Pak se tak náhodou stane a postupně zjistíte že stará přátelství stojí za to obnovit i když to bude možná něco stát. Působivě natočený příběh, korunovaný výkonem obou herců v hlavních rolích. ()

Tares

Přiznám se, že mám pro Sandlera slabost. V tomto filmu navíc ukázal, že je to skutečně pan Herec a že když má co hrát, tak to stojí za to. Je to skvěle napsaný a natočený příběh a zřejmě také jediný film o 11. září, který toto datum dokázal uctít. ()

fojťan

skvělý Cheadle, a ještě lepší Sandler. Fakt, že Sandler hraje obvykle ne příliš vážné role, dává charakteru Charlieho Finemana zcela novou dimenzi, než kdyby místo něj hrál někdo "typičtější" pro podobné scénáře. Při sledování filmu v něm člověk nutně vidí toho vtipálka z minule, ovšem najednou zvážnělého, smutného, převálcovaného životem... Podobné charaktery jsou jedny z nejsilnějších, jaké si divák může přát. V případě obsazení někoho jiného, než Sandlera, by film zratil značně na svém "kouzlu". Takhle je to velmi zvláštní a nadmíru zajímavý příběh.. ()

Druss11

Skvělý film, i když jsem měl z počátku obavy z obsazení, tak mě velice mile překvapil jak Don Cheadle tak Adam Sandler v hlavní roli... ()

Pattrick

Don Cheadle, jo, tak to je herec, jak má být. Adam Sandler, ehm, je jasné, že po tom všem co hrál, je todle jeho velká šance ukázat, že neumí hrát jen komediální postavy, ale bohužel, nepřišel jsem mu na chuť. Zvláštní příběh o přátelství, které se upevní díky nešťastné události. Chtělo to více propracovat po dramatické stránce, která byla hodně mizerná, pár scén, bylo výtečných, ale celkově to bylo nudné, klišé, které bylo zakončené mizerným koncem, bez gradace. Škoda, rozhodně se z toho dalo vytřískat víc.. Alespoň Liv jsem po dlouhé době zase viděl :) ()

2060

Podle mě první Sandlerův film ve kterém ukázal svůj herecký talent. A já skutečně netušil že by mohl něco takhle báječně zahrát , ale k němu je tu ještě výborný Don Cheadle a máme tu velmi silný příběh dvou starých přátel , které od pomoci druhému neodradí opravdu nic. Opravdu klobouk dolů. ()