Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Nšoči

Rovnýma nohama nás vtáhne film do děje, Costner svou roli na jedné straně milujícího otce a manžela a na druhé chladnokrevného zabijáka zvládá bravurně, William Hurt a jeho ďábelský smích je také skvělý, jen mi občas vadily akční scény s Demi Moore, které nebyly až tak propracované. Film má dobrou atmosféru a určitě stojí za víceré shlédnutí. ()

Barak

Docela povedený thriller a chytrý thriller se slušnou atmosférou a skvělým Costnerem, který roli chladného vraha suveréně zvládl. Naopak Demi Moore se potácela hluboko dole a to, že jí to sluší, ještě neznamená, že ví, co před kamerou dělat - drsná policajtka jí vůbec nesedla. Navíc ta vedlejší dějová větev s jejím manželem - zbytečnost. Mr. Brooks je film hodně pomalý, což dodává vyniknout atmosféře a vyvíjením se postav, ale neustále sklouzává do nudných vod - naštěstí se vždy udrží ;) Co mě štvalo asi nejvíc, byl William Hurt, jakožto Brooksovo druhá já, které jednou bylo v záběru, podruhé ne, jednou s ním mluvil, ostatní neslyšeli, pak zas si ho nevšímal.. no hrozně složité, kdo má vědět jestli si Brooks mluví jen tak do větru a nebo mluví se skutečnou osobou - ale přiznám se, že sám nevím, jak jinak bych to vymyslel lépe, takže radši skončím s kritikou v tomto směru.. :) Přestože je Brooks vrah, ve filmu moc lidí nesejme, což je škoda, nicméně film je to vcelku povedený.... (7.5/10) ()

Fulham

Je to rozhodne zajimavy film. Kevin Costner je opet perfektni a svym vykonem nezklame. No a Demi Moore? ta je porad stejne puvabna jako driv. Velice dobre obsazeny a natoceny krimi-thriller... Na postave Kevina Costnera jsem obdivoval jak je klidny... to bylo az neuveritelne, jak dokazal byt u temer jakekoliv situace klidny. Myslim si, ze se u tohoto filmu dobre pobavite a urcite se nebudete nudit. ()

JimiH

5/10. Naivní kopie Dextera, Demi přehrává, ale zbytek se ale opravdu snaží. Škoda slabého scénáře a monotónní režie. ()

Bobsenklár

Po dlouhé,dlouhé a dlouhé době, kdy jsem si myslel že K. Costner je synonymum kraviny, natočil překvapivě dobrý film. A jeho druhé já W. Hurt je setsakramensky dobrý. ()

smrtacik

Film nie je nijak geniálny ani témou, ani spracovaním, no napriek tomu je to jedno z toho lepšieho, čo som tento rok v tomto žánri zaznamenal. Kevin Costner sa vymanil z typicky akčného či romantického hrdinu a ponúka chladnokrvnú pokornosť. V kombinácii s Williamom Hurtom pôsobia ako balzam na dušu, spolu sú dokonalí herci. Ja som najviac ocenil rýchlo plynúci dej s dobrou atmosférou a s ,,milými“ prekvapeniami v deji. Záver možno vystraší a trochu šokuje, bohužiaľ ostáva akoby trošinku otvorený pre avizované pokračovania, tak uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Pri dĺžke 120 minút je Mr. Brooks dobrou investíciou na večer strávený v kine a aj napriek niektorým klišé, či počítačovým kúzlam Earla v policajnej databáze, to bol pre mňa kvalitný thriller s výbornou rozpoltenou osobnosťou a nepochybne si nenechám ujsť aj avizované pokračovanie. Hodnotenie: 80% ()

Torgal

Keby som nevidel Dextera, tak by som išiel s hodnotením asi vyššie. Mr. Brooks je ním totiž veľmi silne inšpirovaný, ale spracovaním za svojím seriálovým vzorom zaostáva. Línii príbehu je tu priveľa, pričom niektoré (rozvod Demi Moore) sú zbytočné a iné sú len načrtnuté (problém s dcérou). Tempo je kvôli tomu veľmi pomalé. Herci, hlavne Costner a Hurt, sú veľmi dobrý, Demi Moore tiež nesklamala. 6+/10 ()

Pekisan

OK takze takto. Mame tu dve roviny. Prva rovina: Demi Moore - dost slabe musim povedat a tentokrat to ani nie je kvoli hereckym kvalitam najslavnejsej stripterky na striebornom platne. Jej uloha policajtky mi tam pripadala zbytocna a natahovana a sposob akym sa dostavala k dokazom a voditkam mi jasne hovoril, ze bola do scenara pridan "5 minut po 12". !!!maly spoiler!!! Presne ako akcna scena, v ktorej po sebe strielaju 3 ludia zo vzdialenosti cirka 10 metrov bez toho, aby sa kryli. Hadajte co? Prezili vsetci:)) Druha rovina: Kevin Costner - krasa, skvele. Ako masovy vrah ma velmi potesil a aj so svojim alter egom William Hurt mi presne sadli do mojho Dexterovskeho obdobia. Ich dialogy plne cynizmu a cierneho humoru boli skvostom. A ich spolocny rehot na nekorektnych vtipoch mi len pripomina krasne chvile kedy som siroko daleko jediny co sa smeje. Skoda, ze film neskoncil tak o 3 minuty skor. Skoda, ze sa Mr. Brooks zobudil. ()

kuces

Než jsem film zhlédl, tak jsem díky různým ohlasům, na tento film, byl k němu skeptický. Především různé (rádo by) recenze v novinách a podobně tomu napomohly. Naštěstí jsem byl mile překvapen. Děj, ač se zdá být předvídatelný, nemá zas až tak vyšlapanou cestičku jedním směrem. Demi i Kevin jsou ve svých rolích příjemní a nijak jim to nedrhne. Pro mne milé překvapení, není nad čím váhat... ()

tranquill

Zprvu to vypadalo jako běžný thriller, ale Demi jej hodně zvýraznila a hlavně Costner překvapil. Jeho verze "Dextra" vůbec nebyla špatná! ()

jsemzuzu

Kevin Costner záporák a proti své vůli. Scénář trošičku pokulhával, ale jinak velmi kvalitní dílo s geniální hudbou a skvělou kamerou. Konec byl nejvíc. ()

jojo-Jozin

Uznánihodný je herecký výkon Kevina Coctnera. Ale film se rozjel poněkud doširoka a nakonec vyzněl mírně plitce a vyšuměl do ztacena. Škoda. ()

marshall

Nic, co by vybředlo z průměrné šedi detektivek; Kevin Costner má nádherný hlas, který se ale mnohem lépe poslouchá v Tanci s vlky, pro ženy rozhodně odzbrojující úsměv a sem tam vyloudí i nezaměnitelný charakteristický smích, obzvláště když rozmlouvá se svým alter egem. Takže ty tři hvězdičky padají na vrub hlavního hrdiny a záporáka v jednom. Tzv. Děkujeme, odejděte! ()

ER

Kevin Costner je (snad) tímto počinem zase zpátky a po sérii propadáků mu to hodně přeji.Jde o řemeslně zvládnutý a poutavý thriller.Schizofrenický Mr.Brooks se snaží po sérii vražd s tím skončit.2 roky se mu to daří,ale závislost je příliš velká.A aby nebyla,když roli druhého Já (navíc toho zlého) výborně hraje W.Hurt. Takovému nutkání nejde utéct a tak se zámožný a navenek ctihodný pan Brooks opět vydává vraždit.Vzhledem k tomu,že na místě nechává krvavé otisky svých obětí,dostává ve vyšetřovacím spisu,vedeném inspektorkou Tracy Attwoodovou (Demi Moore),alias-otiskový vrah.A tady je zřejmě největší kámen celého příběhu,kdy až do samotného konce filmu jsem měl dojem,že role vyšetřující inspektorky je jen pro výplň času a už mne dokáže i dost naštvat,že to opět musí být problematická osoba (zde se rozvádí a mezi kolegy má nálepku nevyrovnaného drsňáka), která nesnese nikoho kolem sebe.Tudíž již dopředu se avizuje,že tady bude problém. Ten nastane v momentu, kdy dojde k zabití rozvodové právničky a rozvádějícího se manžela, který s ní spí.Obvinění,které následuje,pak vyznívá hodně povrchně.Navíc přeskakování ze dvou dějových linií,které se ve filmu vytvořili,je příliš rušivé a celou dobu sledování filmu jsem si přál,ať to zůstane u linie Mr.Brookse.Přeskok na dějovou linii Tracy (D.Moore) byl pro mne utrpení (navíc tato linie na sebe navazovala i "akčnost",která rušila dvojnásob a přitom se mohlo využít jejího "čichu",když padla na pana Smitha),naštěstí směrem zpět to byl balzám.Balzám v podobě hereckých výkonů,hudby a samotného sledování života schizofrenního Mr.Brookse.Jako velmi povedený se mi jeví obohacení Brooksovy dějové linie o "temný prvek" jenž vytvořila jeho dcera.Samotný konec,pak jednoznačně ukazuje na to,kde byla další velká potence filmu,která nebyla využita.Škoda,tak by to mohlo být i 5 hvězdiček. ()

E lan

Vynikající herecký koncert Costnera a Hurta, výborný scénář, podmanivá hudba a přesvědčivé zpracování. Tenhle film stojí za necelé dvě hodiny poutavého sledování. ()

Toochman

Celkem zajímavá podívaná, které kraluje skvělý Kevin Costner. Ačkoli hraje záporňáka, fandil jsem mu celých 120 minut...Jediné, co bych filmu vytknul je zase policajtka. Nějak to těm herečkám prostě nevěřím. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)