Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

PlysovyMacko

Hlavný hrdina Brooks je úspešný podnikateľ a žije usporiadaný život, naoko. Má tajnú závislosť a tou je vraždenie ľudí po nociach. Film ale nie je len o ňom, príbeh sa venuje viacerým dejovým líniam a pôsobí roztrieštene. Na druhej strane plusom je nie predvidateľný scenár. Zaujímavým aspektom filmu je imaginárny kamarát Brooksa, ktorý ho navádza a pomáha mu vraždiť. A tie nožnice zapichnuté do hrdla som nemusela vidieť. ()

MirkaP

Místy, zejména na začátku, trochu nudné. Ale tak se to zamotalo a smotalo dohromady, že jsem nespustila oči z obrazovky. Proč teda nedám víc? No právě pro ty pasáže, u kterých jsem usínala. ()

Pierret

Když jsem se na film díval napodruhé, tak mě docela nudil. Zápletka s Demi Moore působí dost tuctově. Ale musím uznat, že dialogy pana Brookse s Marshallem jistě stojí za shlédnutí a posunují snímek do lepší půlky kinematografie. ()

Miloško

Kevin Costner to zahral celkom dobre,ale ked som sa zamyslel nad dosť nelogickým príbehom,tak som musel ubrat hodnotenie. Postava Marshalla,ktorý mal byť neakym hlasom pána Brooksa,bola veľmi dobre takisto zahratá W.Hurtom,ale mne tu nesedela. Priemer. ()

Gottfried

Celkom priemerny snimok s pomerne plochymi postavami a nevyuzitym potencialom mil skor pripadal ako epizoda z nejakeho krimi serialu. ()

u

Kevin jako záporák,to je pěkné vidět a Demi Moore v roli policistky s pár dobrými hláškami, vypadá dobře, a hraje přesně to,co se od ni očekává.william hurt je fakt ďábelsky přesný ,,našeptávač,, . Vadili mi dvě drobnosti: 1. v prvních půlhodince či více minut, se tam Demi Moore objevila jen na chvilku a připadalo mi,jako kdyby Costner ten film táhl a ona měla jen malé epizodky ve filmu. v polovině filmu se to zlepšilo. 2.Můj osobní názor je takový,že její soukromí(zvlášt ty scény,kdy se honí s padouchem,který utekl z vězení aby se jí pomstil),vypadaly jako z úplně jiného filmu i od jiného režiséra např. John Woo ()

Bilky

Aj napriek evidentnej snahe tvorcov prekvapit, skor prekvapili nedostatkom sudnosti a viery v divacku inteligenciu. Pan Dokonaly bol totiz taky predvidatelny a tie nahody boli spolu s HURTOM iba vyletom do B kategorie. ()

sirrgulo

Zajímavý thriller, který však padá na linii kolem Demi Moore. Vždy když se objevila jsem počítal, kdy zas zmizí. Vůbec mi nesedla. S Kevinem Costnerem a Williamem Hurtem to byl pravý opak. Závěr byl solidní a překvapivý, jen ten sen by si možná tvůrci mohli odpustit, ale budiž. Slabší 4* ()

Goodmen

Skvělí thriller. Kevin Costner ukazuje, že na to ještě má. K tomu všemu mu ještě parádně přihrává nebo i přehrává William Hurt. Škoda trochu zbytečné linie s osobním životem policistky v podání Demi Moore. ()

Idealista

Jsem Earl Brooks a jsem závislý ( zapoměl říct že je závislý na zabíjení ) . A většinou se každá závislost vrací . U našeho " hrdiny " je to po dvou letech . A proto že to dlouho nedělal tak udělá chybu , tou jsou nezatáhlé žaluzky . Od té chvíle se musí potýkat s vyděračem , s policajtkou kterou obdivuje , s vlastním já , s faktem že se dcerka potatila ( " až zemřeš tak to po tobě všechno převezmu " ) atd . Mohl to být kult , ale ve výsledku to je jen obyčejný průměr . Všichni zůčastnění zde podávají své běžné výkony . Nejvíc se povedla dcerka , vážně roztomilá potvůrka ( klidně bych se od ní nechál rozsekat ) . ()

otamat

Okamzite po shlednuti jsem mel jasno o 4 hvezdickach. Den pote, ale nevidim duvod, proc nedat 5. Za posledni - a to hodne dlouhou - dobu jasne nejlepsi thriller, ktery jsem videl. Kevina Costnera mam docela rad, ale tady se da jeho herecky vykon jen tezko vyjadrit jinym slovem nez - excelentni. Ostani mu zdatne sekunduji - hlavne sceny s panem Hurtem jsou nezapomenutelne. Pred ocima se vam na 2 hodiny rozvine rafinovany detektivni pribeh plny uveritelnych postav, neuveritelneho mnozstvi zvratu a ocekavanym / nebo nakonec necekanym koncem. Rad bych napsal neco sofistikovanejsiho, ale z filmu jsem normalne "hotovej". Trikrat bravo a palec nahoru. Slysel jsem z mnoha zdroju, ze je film moc dobry, ale konecne jsem osobne zjistil, ze je skvely. Velice prijemne prekvapeni, nemuzu nez doporucit. ()

Demoiselle

Čekala jsem úplně něco jiného. Byl to jiný úhel pohledu na celou věc a upřimně mi z toho nebylo moc dobře. A hrozila jsem se nad tím, že lehce sympatizuji s masovym vrahem. Ale výkon Brookse a jeho zlého ega se mi líbil. Ostatní zápletky, které protkávaly příběh byly milé a příběhu dodávaly ráz a určitou dynamiku. Nenudila jsem se celé 2 hodiny, a to je hlavní. ()

egbert

Upozornění: následující oznamuje vyústění děje!!! Už od své češtinářky jsem se dozvěděl, že probuzení ze sna je jedním z laciných prvků vytváření příběhu. A zde nemělo, co se napětí týče, daleko k vyvrcholení celého děje, nejen jedné scény. ()

CrazymanM

Ouu,tak tohle pro mě bylo veliké překvapení!Výborný film s výborným Costnerem a dalšími,tak toto si budu určitě nějakou dobu pamatovat!!! ()

lobo87

Zaujímavý počin od neznámeho režiséra. Maniak v podaní Costnera je zaujímavý, ale viac zaujme jeho druhé ja v podobe Williama Hurta. Dej okolo Demi Moore trochu pokryvkáva, ale celkovo ide o kvalitný film o sériovom vrahovi, ktorý však chcel lepšie finále...65% ()

xpaja

Film á la Dexter, bohužel zdaleka nedosahuje jeho kvalit. Řemeslně je to skvěle zvládnutá práce. Všichni 4 hlavní představitelé hrají velmi dobře. Přiběh je napínavý, hudba skvěle dotváří atmosféru. A přesto všechno mě to nijak zvlášť nezasáhlo, byť závěr to trochu vylepšil. Dávám ---== 70% ==--- . ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)