Postal: The Movie

• Německo

Totálny úlet

Akční / Komedie / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2007, 100 min

Nepochybně nejlepší filmové zpracování počítačové hry všech dob - Postala 2 jsem nahrál dost :). Je mi naprosto jedno, jestli to natočil Boll nebo kdokoli jiný, tohle je tak brutálně přímočarý a jednoduchý humor, že lepší oddechovku si teď nevybavuju. Celé je to podmáznuté parádním soundtrackem a Zack Ward je maximální borec takové úrovně, že to ani není slovy popsatelný. No kam se sere Bond. Postal je vším možným, jen ne pokusem o zmapování politické situace či snahou o jakýkoli přesah. Postal se ani nesnaží vůbec nic říct, a z Uweho tak táhne v dnešní naprosto svěží pocit, že už mu jsou ti teroristi i Bush úplně u prdele. Neskutečně příjemná změna. Netočit to zrovna on, hodnocení jde mnohem výš, protože tohle prostě NENÍ ŠPATNÝ film! On teď hold doplácí na to, že se furt chová jako kokot. Škoda, že to lidi neumí projednout zapomenout a hodnotit film místo tvůrce. Vždyť i hra byla o dost horší.(1.9.2008)

• Superpero

Po HOTD nejlepší Uwe!! Chvílema to je opravdu docela vtipné a troufám si říct, že tam i je ta nihilistická atmosféra totálního ujetýho chaosu jako ve hře. Samozřejmě že film je o hodně mírnější a Uwe si myslí bůhvíjak to všechno neni hrozně cool a nekorektní a jak na všechny vyzrál. Je to sice blbost, ale oproti jeho jiným skvostům má Postal ohromnou přednost a to je hlavní hrdina. Ten zrzáč v hlavní roli je prostě dobrej. Sympaťák co by utáhl i mnohem lepší film. Je to celkem paradox, že Uwemu prospělo snížení rozpočtu a tudíž bezmoc najmout si všechny ty Slatery, Stathamy a Lokenový.(29.8.2008)

• Freemind

Něco podobného jsem ještě nezažil. Sledovat tak neskutečně zmatený slepenec scén je osvobozující jako mantra - po půl hodině zjistíte, že máte v hlavě totální prázdno, vlastně jen s otevřenýma očima a bez jediné myšlenky či emoce sledujete hýbající se obrázky a postavy klapající ústy jako ryby až najednou procitnete v polovině titulků. Je přitom paradoxní, že Bohl nějakým zázrakem zvládl technické základy, takže vlastně nemohu nic vytknout kameře, střihu ani práci s efekty. Dokonce herci nejsou vůbec tak špatní, jak bych čekal (se zářnou výjimkou dívčího komanda)! Ještě paradoxnější je fakt, že je to právě Bohl, kdo porušil (navíc ve velkém stylu) hollywoodské pravidlo "nezabíješ dítě v přímém záběru". Neskutečné.(24.8.2008)

• H34D

Postal to prostě posral... Že je to dějově absolutní nesmysl a scenáristický odpad, to už je u Bolla snad nepsané pravidlo, udivuje mě však, že člověk s doktorátem z literatury, jako je Uwe, nedokáže ani vymyslet příběh, který by držel pohromadě něčím víc, než jen sledem všemožných pokusů o vtip. Film nemá žádnou pointu, nemá dokonce ani nic společného s herní předlohou, dialogy jsou naprosto dementní s nevhodným a nevtipným používáním sprostých slov a celkově je to obrovská a zdlouhavá nuda. Postal není svěží komedie, neoplývá vtipnou ironií, trefnou satirou, ani úsměvnou absurditou, prostě ničím, vše je jen trapný a vtíravý pokus o vtip ala "člověče, teď se směj". American Pie dokáže alespoň z malé části svou přetaženou nechutností sloužit jako odpočinková zábava po těžkém dni v kamenolomu, Postal nikoliv. Symbolický jeden punťík dávám za úvodní "rekonstrukci" 11. září... 1/10(18.9.2008)

• Arachneuss

Epicky parodizující sračka. Scéna s ustřelením režisérových kulí z mého pohledu patří mezi ty nejvtipnější momenty žánru, neboť krásně evokuje Bollův smysl pro zesměšnění i sebe sama a jeho názor na blockbustery Michael Bay, největšího egocentrika v akčních velkofilmech západní kinematografie. Kočka s pistolí v zadku budiž krásným odkazem na předlohu.(19.8.2009)

• Ralf Moeller

• - Podle Uwe Bolla bylo na 90% herců židy. (Petr23)

• - Film se natáčel ve Vancouveru a v Surrey v Britské Kolumbii. (rafix)

• - Původní scénář byl kompletně v němčině. (rafix)