Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pořad ostravského studia České televize, z dílny centra publicistiky a dokumentu, je pravidelný 15 minutový magazín věnovaný jídlu - jeho kladům, záporům, obsahu i historii. Jmenuje se více než příznačně Pod pokličkou a jeho tvůrci si jako jeho ústřední motto vybrali výstižné rčení: Do třiceti jíme, abychom žili, a od třiceti žijeme, abychom jedli. Každý díl si bere na paškál jednu základní potravinu, nebo skupinu potravin, se kterou se můžeme setkat v jídelníčku zdravého stravování. Každý díl pořadu má zároveň svého "patrona" - známou osobnost, která má k dané zvolené potravině bližší vztah. V pořadu však mají také své již neodmyslitelné místo tzv. glosátoři - Jiří Sedláček a Norbert Lichý, herci ostravských divadel. Ti v podstatě navázali na své výstupy z loňského cyklu První pomoc a stali se jakousi třešničkou pořadu. Průvodcem, nebo spíše všudy přítomnou postavou, je ovšem redaktorka doktorka Zorka Horká - animovaná postavička, která diváky nejen zkouší, ale i upozorňuje na vše podstatné a zajímavé. Přítomnosti "animáků" nezůstali ostatně ušetřeni ani glosátoři, kteří mají na scéně animované spoluhráče či protivníky. Úvod pořadu obstarává vždy guláš, nebo-li pelmel názorů odborníků a známých osobností. V prví části, respektive reportáži, se potom divák dozví, kde se ta která potravina vzala na našem talíři nebo v naší lednici. Druhá část je pak věnována prospěšnosti potraviny pro náš organizmus: co potravina obsahuje a jaké má případně léčebné schopnosti. A konečně v poslední třetí části se dozvíme, jak potravinu nakupovat, uskladňovat a jak ji připravovat, abychom nejedli pouze kalorie, ale i vitamíny, minerální látky a jiné tělu prospěšné věci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (104)

quasar 

všechny recenze uživatele

Dozvím se tu fůru věcí o jídle a proto na to koukám, ale naprosto mě vytáčí ty rádoby komické a veselé animovánky... Nešlo by to bez nich??? Kdo se těm trapárnám může smát? Moc se omlouvám všem moravákům, ale přijde mi, že pořady vznikající na východě naší republiky oplývají téměř stejným druhem trapného humoru ( viz. Chalupa je hra, Zahrada je hra...) ()

Kakarinka 

všechny recenze uživatele

Dokumentární seriál mého dětství, co na to napsat? Milovala jsem animace a hlavně onoho domorodce, pak Maruš, co myje nádobí, peče kuře a diskutuje s manželem, který si raději nakonec stejně zajde na Růžek. Později jsem se dozvěděla nejrůznější věci o jídle, vitamíny, zkrátka životní styl (a musím přiznat, animované postavičky mě doteď neomrzely). Skvělý seriál. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Vynikající pořad Studia Ostrava (ČT, jak jinak) o potravinách a výživě, hlavně samozřejmě té zdravé. Sice nejsem fanoušek kreseb Petra Chytila (od dob Trnek Brnek), ale průpovídky jeho postaviček - mimo jiné s hlasem Norberta Lichého - byly obvykle docela povedené. Naučná část nebyla přehnaná, z těch expertů na výživu a celostních lékařů měl člověk pocit, že vědí o čem mluví, a není to pro ně cesta k penězům, prostě to bylo výtečně stravitelné. Inu, všechno jednou končí... 80% ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Celkem vtipný a zajímavý pořad nejenom o vaření, na který jsem svého času v televizi čekal. A to už něco značí. Ne, že bych teď uměl vařit, ale minimálně byly zajímavé všemožné fakty o jídle, co jsem se dozvěděl. Tady jsem například poprvé slyšel, že ve špenátu není tolik železa, jak se říkalo, protože se kdysi vědci spletli o desetinnou čárku. 70% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak to já zas patřím mezi ty, kterým se tento pořad docela líbí. A právě ty animované vložky se mi na tom líbí snad i nejvíc. Navíc jsem si občas nechal i od přítomných expertů poradit. Co se výživy týče, rád experimentuju – takže v tomto případě dávám palec nahoru. Však je to taky pořad o výživě a žrádlu, tak tady neremcejte… ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama