• uiu
  ****

  Když vezmu v potaz všechny ty trapné televizní pořady, tak Pod pokličkou je jednooký mezi slepými. Všechny Receptáře, Rady ptáka Loskutáka nebo i Babicovy dobroty se můžou jít zahrabat před tímto populárně naučným pořadem, který se zabývá nejen vařením, ale především divákům přibližuje co vůbec jíme. Každý díl je zaměřen na určitou potravinu, o které se dozvíme až vyčerpávající informace a je nám ukázán recept s touto surovinou. Do toho vědomostní kvíz a několik slavných osobností. Kdykoliv narazím na Pod pokličkou, tak už dále nepřepínám.(17.11.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Tak to já zas patřím mezi ty, kterým se tento pořad docela líbí. A právě ty animované vložky se mi na tom líbí snad i nejvíc. Navíc jsem si občas nechal i od přítomných expertů poradit. Co se výživy týče, rád experimentuju – takže v tomto případě dávám palec nahoru. Však je to taky pořad o výživě a žrádlu, tak tady neremcejte…(10.2.2019)

 • RadimFišer
  *****

  U mě si přihřívají polívčičku hlavně ti geniální pravěci a pravěčice. Odvěký problém žen a mužů. Aneb jak pravil můj právník. Všechny ženy jsou kurvy, jenom matka ne. Nic si z toho nedělej, já to mám doma taky. Tento film je podle mě zasazený do skutečné české rodiny, kde jsou problémy se vztahy. Na nic si nehraje a přináší zajímavější infromace než všechny ty další anglické podobné. Toto je výtvor, na který jsem patřičně hrdý.(22.11.2008)

 • lubospoti
  ****

  Pořady o vaření poslední dobou skoro nesnáším. Ale tenhle se většinové tvorbě více než vymyká. On vlastně ani tak moc není o vaření jako spíš o potravinách. Tak nějak si v něm všechno pěkně sedlo. Naučný a díky animovaným sekvencím i vtipný. Jeden z mála pořadů ostravského studia, který se mi opravdu líbí.(15.10.2013)

 • Gemini
  ****

  Vynikající pořad Studia Ostrava (ČT, jak jinak) o potravinách a výživě, hlavně samozřejmě té zdravé. Sice nejsem fanoušek kreseb Petra Chytila (od dob Trnek Brnek), ale průpovídky jeho postaviček - mimo jiné s hlasem Norberta Lichého - byly obvykle docela povedené. Naučná část nebyla přehnaná, z těch expertů na výživu a celostních lékařů měl člověk pocit, že vědí o čem mluví, a není to pro ně cesta k penězům, prostě to bylo výtečně stravitelné. Inu, všechno jednou končí... 80%(14.9.2014)