Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pořad ostravského studia České televize, z dílny centra publicistiky a dokumentu, je pravidelný 15 minutový magazín věnovaný jídlu - jeho kladům, záporům, obsahu i historii. Jmenuje se více než příznačně Pod pokličkou a jeho tvůrci si jako jeho ústřední motto vybrali výstižné rčení: Do třiceti jíme, abychom žili, a od třiceti žijeme, abychom jedli. Každý díl si bere na paškál jednu základní potravinu, nebo skupinu potravin, se kterou se můžeme setkat v jídelníčku zdravého stravování. Každý díl pořadu má zároveň svého "patrona" - známou osobnost, která má k dané zvolené potravině bližší vztah. V pořadu však mají také své již neodmyslitelné místo tzv. glosátoři - Jiří Sedláček a Norbert Lichý, herci ostravských divadel. Ti v podstatě navázali na své výstupy z loňského cyklu První pomoc a stali se jakousi třešničkou pořadu. Průvodcem, nebo spíše všudy přítomnou postavou, je ovšem redaktorka doktorka Zorka Horká - animovaná postavička, která diváky nejen zkouší, ale i upozorňuje na vše podstatné a zajímavé. Přítomnosti "animáků" nezůstali ostatně ušetřeni ani glosátoři, kteří mají na scéně animované spoluhráče či protivníky. Úvod pořadu obstarává vždy guláš, nebo-li pelmel názorů odborníků a známých osobností. V prví části, respektive reportáži, se potom divák dozví, kde se ta která potravina vzala na našem talíři nebo v naší lednici. Druhá část je pak věnována prospěšnosti potraviny pro náš organizmus: co potravina obsahuje a jaké má případně léčebné schopnosti. A konečně v poslední třetí části se dozvíme, jak potravinu nakupovat, uskladňovat a jak ji připravovat, abychom nejedli pouze kalorie, ale i vitamíny, minerální látky a jiné tělu prospěšné věci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (103)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Tak v prvom rade absolutne nesúhlasím s mottom tvorcov tejto relácie: Do tridsiatky jeme, aby sme žili, a po tridsiatke žijeme, aby sme jedli. Ja mám už pár rokov po tridsiatke a takto to teda naozaj necítim. Ľutujem každého, kto áno. Televízna relácia o zdravom stravovaní ma nemá čím zaujať. Konkrétne v tomto prípade ma ale dokonale odradili imbecilné animované vložky, ktoré mali byť asi akože vtipné. * ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak to já zas patřím mezi ty, kterým se tento pořad docela líbí. A právě ty animované vložky se mi na tom líbí snad i nejvíc. Navíc jsem si občas nechal i od přítomných expertů poradit. Co se výživy týče, rád experimentuju – takže v tomto případě dávám palec nahoru. Však je to taky pořad o výživě a žrádlu, tak tady neremcejte… ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

No se smutnou zprávou na srdci musím jen konstatovat že rozežranost a rozpitost nejen našeho národa nezná mezí..! Jen tak dál a doženeme co nevidět Hemeriku. Ne to byl pochopitelně jen černý humor. Myslím si ale že v tomto pořadu asistovala a vystupovala i osoba přímo svěcená a v takovém to druhu pořadu téměř na míste a to sice naše oblíbená herečka a kuchařka Jiřinka Bohdalová. Nicméně se jedná o jeden z mála takových to pořadu v jakoby retrospektivní kostce, v našich televizích jako takový a nakonec i ve skrze, a vcelku vzato příjemně sympatický naučný a poučný. Jako programová vsuvka mezi hlavním pořadem a reklamou to však už delší dobu funguje báječně. Za 3*. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Vynikající pořad Studia Ostrava (ČT, jak jinak) o potravinách a výživě, hlavně samozřejmě té zdravé. Sice nejsem fanoušek kreseb Petra Chytila (od dob Trnek Brnek), ale průpovídky jeho postaviček - mimo jiné s hlasem Norberta Lichého - byly obvykle docela povedené. Naučná část nebyla přehnaná, z těch expertů na výživu a celostních lékařů měl člověk pocit, že vědí o čem mluví, a není to pro ně cesta k penězům, prostě to bylo výtečně stravitelné. Inu, všechno jednou končí... 80% ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Jídlo a nenažraný český národ patří k sobě tak, jako Hurvínek ke Spejblovi:-). Musím se smát, když např. na Invexu jsou největší fronty u bufetů a u stánků s PC technikou je podstatně méně lidí. Viděl jsem hodně dílů tohoto pořadu na ČT. A rozhodně je chválím. Velice dobrý nápad vytvořit tento cyklus. Délka každého dílu je dostačující a příjemně uteče. Dozvíme se vše o potravinách. Jejich kladech a záporech. Dále chválím animovanou postavičku Zorku, která diváky zkouší, ale i upozorní na vše podstatné a zajímavé. Dávám příjemné 4 hvězdičky a v nejbližsí době se zase rád na nějaký díl podívám, abych věděl jaké potraviny jsou prospěšné pro můj organizmus. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama