Jídlo a nenažraný český národ patří k sobě tak, jako Hurvínek ke Spejblovi:-). Musím se smát, když např. na Invexu jsou největší fronty u bufetů a u stánků s PC technikou je podstatně méně lidí. Viděl jsem hodně dílů tohoto pořadu na ČT. A rozhodně je chválím. Velice dobrý nápad vytvořit tento cyklus. Délka každého dílu je dostačující a příjemně uteče. Dozvíme se vše o potravinách. Jejich kladech a záporech. Dále chválím animovanou postavičku Zorku, která diváky zkouší, ale i upozorní na vše podstatné a zajímavé. Dávám příjemné 4 hvězdičky a v nejbližsí době se zase rád na nějaký díl podívám, abych věděl jaké potraviny jsou prospěšné pro můj organizmus.(14.11.2008)

Pod pokličkou se může skrývat ledacos. V první řadě se tam výborně tutlají rozličné prohřešky, jak by jistě mnozí politici mohli vyprávět. Máme-li tu smůlu, že jsme se narodili jako vodníci a krvavou tlačenku neradi, je hrnek s pokličkou ideálním místem, kam ubytovat dušičku profesora Ikebary. Řádně zatopeno bude naopak pod pokličkou sopky, chystající se srovnat se zemí poklidné městečko Dante‘s Peak. To pod pokličkou tohoto kulinářského pořadu je naštěstí o poznání klidněji (i když takový připálený oběd se v kuchařčiných očích většinou průměrné hollywoodské katastrofě bez problémů vyrovná). Je k nevíře, že půlhodina věnovaná třeba baklažánům, může být zajímavá, příjemně poučná, a co víc, i vtipná. Věstonická Venuše, animovaní pralidé a jejich „Drž pec!“, Maruška s manželem, který poctivě chodí na nákupy těch nejobskurnějších surovin, i když by mu evidentně stačil párek s hořčicí a pivem… Podle mě má tenhle pořad šťávu (z dobře propečeného masíčka).(16.8.2008)

Pořady o vaření poslední dobou skoro nesnáším. Ale tenhle se většinové tvorbě více než vymyká. On vlastně ani tak moc není o vaření jako spíš o potravinách. Tak nějak si v něm všechno pěkně sedlo. Naučný a díky animovaným sekvencím i vtipný. Jeden z mála pořadů ostravského studia, který se mi opravdu líbí.(15.10.2013)

Na můj vkus docela povedený pořad s mnoha radami, jak zpestřit svůj jídelníček, obohacený vtipnými animovanými hláškami a gagy a názory odborníku z oboru na správný životný styl ve stravovaní. Když nad tím tak zapřemýšlím, říkám si, co je vlastně na světě zdravé, to bych nemohl žrát ani tu hlínu, která je již kontaminovaná různými hnojivy, popř uranem při testování jaderných hlavic a co se týče vysoké zeleniny vysoké jako strom, no nevím. Ale člověk je přizpůsobivý organismus, on už na něco přijde.(19.1.2012)

Dozvím se tu fůru věcí o jídle a proto na to koukám, ale naprosto mě vytáčí ty rádoby komické a veselé animovánky... Nešlo by to bez nich??? Kdo se těm trapárnám může smát? Moc se omlouvám všem moravákům, ale přijde mi, že pořady vznikající na východě naší republiky oplývají téměř stejným druhem trapného humoru ( viz. Chalupa je hra, Zahrada je hra...)(26.3.2008)