Vynikající pořad Studia Ostrava (ČT, jak jinak) o potravinách a výživě, hlavně samozřejmě té zdravé. Sice nejsem fanoušek kreseb Petra Chytila (od dob Trnek Brnek), ale průpovídky jeho postaviček - mimo jiné s hlasem Norberta Lichého - byly obvykle docela povedené. Naučná část nebyla přehnaná, z těch expertů na výživu a celostních lékařů měl člověk pocit, že vědí o čem mluví, a není to pro ně cesta k penězům, prostě to bylo výtečně stravitelné. Inu, všechno jednou končí... 80%(14.9.2014)

Celkem vtipný a zajímavý pořad nejenom o vaření, na který jsem svého času v televizi čekal. A to už něco značí. Ne, že bych teď uměl vařit, ale minimálně byly zajímavé všemožné fakty o jídle, co jsem se dozvěděl. Tady jsem například poprvé slyšel, že ve špenátu není tolik železa, jak se říkalo, protože se kdysi vědci spletli o desetinnou čárku. 70%(12.7.2016)

Dokumentární seriál mého dětství, co na to napsat? Milovala jsem animace a hlavně onoho domorodce, pak Maruš, co myje nádobí, peče kuře a diskutuje s manželem, který si raději nakonec stejně zajde na Růžek. Později jsem se dozvěděla nejrůznější věci o jídle, vitamíny, zkrátka životní styl (a musím přiznat, animované postavičky mě doteď neomrzely). Skvělý seriál.(4.3.2014)

Na můj vkus docela povedený pořad s mnoha radami, jak zpestřit svůj jídelníček, obohacený vtipnými animovanými hláškami a gagy a názory odborníku z oboru na správný životný styl ve stravovaní. Když nad tím tak zapřemýšlím, říkám si, co je vlastně na světě zdravé, to bych nemohl žrát ani tu hlínu, která je již kontaminovaná různými hnojivy, popř uranem při testování jaderných hlavic a co se týče vysoké zeleniny vysoké jako strom, no nevím. Ale člověk je přizpůsobivý organismus, on už na něco přijde.(19.1.2012)

Jídlo a nenažraný český národ patří k sobě tak, jako Hurvínek ke Spejblovi:-). Musím se smát, když např. na Invexu jsou největší fronty u bufetů a u stánků s PC technikou je podstatně méně lidí. Viděl jsem hodně dílů tohoto pořadu na ČT. A rozhodně je chválím. Velice dobrý nápad vytvořit tento cyklus. Délka každého dílu je dostačující a příjemně uteče. Dozvíme se vše o potravinách. Jejich kladech a záporech. Dále chválím animovanou postavičku Zorku, která diváky zkouší, ale i upozorní na vše podstatné a zajímavé. Dávám příjemné 4 hvězdičky a v nejbližsí době se zase rád na nějaký díl podívám, abych věděl jaké potraviny jsou prospěšné pro můj organizmus.(14.11.2008)