10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

Person

Jednoduchý a upřímný film, který je zkrátka o životě. Morgan Freeman hraje s charizmatem a obrovskou chutí, stejně jako ostatní herci. Prostřednictvím vcelku drobných událostí jednoho dne je tu z určitého pohledu ukázána až podstata života. Zní to velkolepě a film se tak taky vůbec netváří (i v tom je jeho síla). Působil na mě každopádně hodně pozitivně a něco mně dal. ()

Faila

Pro Freemana mám slabost a tady byl po celou dobu přesně takový, jakého si ho představuju. Pozitivní energií nabitý a dobrou náladu (a rady!) rozdávají stařík, na kterého je radost pohledět. Neměla jsem tušení, co od tohohle snímku očekávat, ale po zhlédnutí jsem měla moc příjemný pocit. ()

MickeyStuma

Je to malý a svým způsobem bezvýznamný snímek takřka bez děje, avšak svým šarmem a důvtipným pohledem na svět, v jakém žijeme, dokáže pohladit a vymazat z hlavy špatné myšlenky o sobě samém. Snímek svou obrazotvorností a lehkostí vytváří nadhled nad danou situací, příjemný nenásilný humor a kapku nějaké té poetičnosti. Morgan Freeman coby herec On sbírající zkušenosti pro svou budoucí roli a Paz Vega coby nesmělá dívka Scarlet pracující v obchodě u pokladny, která si ve své volbě nového zaměstnání poněkud nevěří, že projde pohovorem. Jejich setkání se samozřejmě uskuteční v onom obchodě, ale po chvíli se celý koncept mění v takové malé road movie, kdy se jejich role obrátí a zkušenosti a mnoho životních poučení sbírá právě Scarlet. On je šťastný a vždy nad věcí, Scarlet je poněkud frustrovaná. Jak asi dopadne jejich setkání, důvěra a poučení? Snímek rozhodně není pro každého. Za scénářem a režií stojí Brad Silberling, který vsadil na minimalismus, což ne každému přijde vhod. Své představy však zhmotnil do filmové podoby impozantně a přesvědčivě. Dalo by se v tom najít i poučení a nějaké to filozofické životní moudro, které na samém konci zanechá u diváka příjemný pocit. ()

Rathalos

Morgan Freeman je mega-sympatak,ide nieco z neho velmi dobre,taky pokoj citit pri pohlade na jeho tvar a Paz Vega je tak krasna,ze si clovek povie,ze to nie je mozne,aby nieco tak nadherne existovalo a co sa tyka filmu,tak prijemna a pohodova konverzacka...:-) ()

Xatrix

Srovnavat tenhle film se Ztraceno v prekladu je docela trefne. Cely film je zalozen na starnoucim, ale charismatickem herci a krasne a talentovane herecce. Pribeh je oba zasadi do nezvykleho prostredi a vytvori tak jedinecnou atmosferu. Ano tenhle popis patri i k 10 Items or Less, akorat je to o poznani pozitivnejsi nalada. Morgran Freeman doslova proplouva platnem a v kazdem zaberu bavi divaky. Do toho vseho pohodova hudba a mame tu hrozne prijemny a nenuceny nezavislak, ktery chyti za srdce a pri zaverecnych titulcich si uvedomite, ze chcete vic.. 8/10 ()

Cruchot

Řídký scénář úplně nezachraňují ani výteční Morgan a Vega. Na jednu stranu několik parádních dialogů a hezkých gagů. Na stranu druhou také hafo plků o ničem a zbytečných scén, které jen protahují snímek alespoň na jakous takous filmovou stopáž. Soudě dle záběrů z natáčení při závěrečných titulkách si to všichni zúčastnění náramně užívali. Kéž bych tohle mohl úplně tvrdit i já jako divák. ()

HappyDeath

Někdo by řekl...nuda...Ale pak nepochopil smysl tohoto filmu. Každé slovo tam pro něco je a něco znamená a to mě fascinuje. ()

Gabretta

Film jsem sledovala přesně ve chvíli, kdy bylo potřeba zvednout si náladu. A podařilo se. Milé vystoupení Morgana Freemana a Paz Vegy mi rozjasnilo den. Nejlepší ze všech byl ale jednoznačně Kumar Pallana coby Lee! :oD ()

Rockerman

Váhal jsem,jestli nemám dát 5 hvězdiček,protože tenhle film je pohlazení po duši.Zdánlivě o ničem,ale když se do toho člověk vžije,pak je královsky odměněn.Skvělý duet obou hlavních herců.Možná si to ještě časem rozmyslím a tu hvězdu přidám. ()

nurielka

Ja tomu nerozumiem, sympatické výkony? Možno. Ale podľa mňa nie. Na Paz Vega som doslova alergická a na Freemanove ksichty akože ja som ten "dobrý herec" tiež. Nevravím, že mi nič z filmu neprišlo príťažlivé, ten úvod v supermarkete bol naozaj skvelý, potom to upadlo, nikam sa to nepohlo. A len preto, že tam hrá Freeman tak teraz dám na facku 5 hviezdy? Dala som 2 za jeho výkon a za kameru, ktorý ťahal celý film. Nič viac sa mi nepáčilo, bolo to také lážo-plážo. Odfláknuté. Nudila som sa. ()

tranquill

Nepamatuju, kdy naposledy jsem viděl tak pozitivní film! Perfektní Morgan Freeman i Paz Vega. On je sice odtržený od reality běžných lidí, avšak asi právě proto dokáže náramně a s chutí pomáhat... ()

dakarin

Mnoho různých zajímavých příběhů je na tváři země. Dva nešťastníci k sobě nemají kolikrát příliš daleko a taky nemají tolik potřebu hrát různé hry. Starý unavený muž, co si už jen užívá každý den a mladá žena, která chce nějak přežít ... vcelku milé. ()

bakeero

Morgan Freeman tu hraje herce, bývalou hvězdu akčních béček, která se rozhodla vrátit zpět k řemeslu, a tak si mapuje terén pro svou další roli v jednom nezávislém snímku. Dostane se tak do malého supermarketu, kde pozná pokladní Paz Vega, která slouží u pokladny "10 položek a méně" (10 Items or Less). Společně pak prožíji jeden den, který možná změní jejich životy. Film je nasycen pozitivním myšlením a Freeman rozdáva úsměvy i dobrou náladu na všechny strany. Pokud znáte tu reklamu na Coca-Colu, kde týpek v kožené bundě a brýlích šíří po městě good feeling, tak 10 Items or Less je celovečerní verzí této reklamy. Pro někoho možná až příliš přeslazené, ale nic tady nepůsobí nuceně a díky krátké stopáži to všechno hezky rychle uteče. ()

Ladson

Skvely film, ktery me uplne zlepsil naladu a po celou jeho dobu jsem se priblble usmival. Dobry, jednoduchy, pozitvini a odpocinkovy film. Neni potreba u nej hledat chyby. Jen se bavit. ()

Petulka88

Já bych to viděl na 2 položky, kvůli kterým se vyplatí vidět tento film. První je krásná Paz Vega. A tou druhou položkou je brilantní výkon Morgana Freemana. Svou roli bývalé filmové hvězdy pojal sice civilně, ale i tak si pro sebe ukradl celý film. Nicméně, ani úžasný Morgan Freeman a ani sebekrásnější Paz Vega nedokáží zakrýt fakt, že je tenhle film v podstatě o ničem. A to si myslím, že je docela závažný problém. Na druhou stranu se mi to ve výsledku docela líbilo a párkrát jsem se i zasmál, takže to s těmito deseti položkami rozhodně nebyl ztracený čas. ()