10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

E lan

Už dlouho jsem neviděl takto příjemný film, od úvodní scény až po závěrečnou. Freeman exceluje, Vega velmi dobře sekunduje a i ostatní herci (včetně oblíbence Parsonse) plní výborně své role. Vše je navíc postaveno na velmi příjemném a poučném příběhu, podbarvené super mexickou hudbou. Bravo, jen více takovýchto nezávislých filmů! ()

Jackie_Brown

Hodně negativního toho bylo napsáno o souromém životě Morgana Freemana a jeho vztahu k o mnoho let mladším ženám. Nicméně v tomto filmu to zvládá bravurně a s charismatem sobě vlastním. Po boku Paz Vega dodává celému jednodennímu příběhu tu pravou šťávu...Výborný soundtrack, který perfektně ladí k prostředí, kde se film odehrává. ()

dodona

Prichytila som sama seba, ako sa väčšinu filmu priblblo usmievam. Veľmi vydarené. Nemám viac čo dodať :) iba ak tak odporučiť. ()

Akaja

Příjemné, trošku nudné, ale aspoň mám představu, jak to možná vypadá v amerických supermarketech... ()

Sedliss

Dlouho, skutečně již dlouho jsem neviděl, tak optimisticky naladěný snímek. Bavil jsem se od začátku do konce. Jonah Hill hrající šoféra poslouchající audioknihu Titanik, nebo Dani Devito ... co dodat. Skvěle udělané prostřihy (průzkum marketu, automička) skvěle provázané se soundtrackem. Navíc mi Freeman připadal, že hraje skutečně sám sebe. ... Jen víc takových snímků. Svět by byl lepším místem. ()

mira.l

To bylo tak blbý, až to bylo chvílema pěkný. Ovšem ty chvíle byly jen zpočátku a bylo jich žalostně málo. Ale vážně. Nehrát v tom Morgan Freeman a Paz Vega, na kterou se celkem dá koukat, asi by to byla slátanina na hranici koukatelnosti. Dějově v podstatě o ničem, v úvodu je naznačeno, že by se to dějově mohlo někam ubírat, ale ono nic. Je tam pár vtipných hlášek a to je tak všechno. I Morgan asi potřebuje platit složenky. ()

Aleix

Jedna hvězda za Paz Vega a druhá za nápad. Ale to provedení ? Morgan mele pantem a Paz afektovanými gesty dává najevo svůj temperament. Pul hvězdy za Parsonse ,kterej sice krátce ,ale přesně zahrál Sheldona. Film mě neurazil ani nenadchnul . ()

boni

Freeman ve své komfortní zóně nikdy nezklame, všeobecné onanii nad Paz Vega se bohudík nezúčastňuji.... a to je asi tak vše o tomhle filmu. ()

Theplak

Pekny nizkorozpoctovy film, ktery me nabil pozivtivni energii .Morgan Freeman hraje cloveka ktery rozumi a pomoha snad vsem lidem jenz potka, diky nahode pozna krasnou spanelku a stravi s ni den ve kterem ji zmeni zivot. btw. za toho Paula Simona ma male bezvyznamne +. ()

Bounded

Tento film má tu smůlu, že přišel až po Ztraceno v překladu. Až příliš pozitivní, dialogy občas postrádají smysl a stávají se samoúčelnými. Navázání vztahu ústřední dvojice je až příliš jednoduché. Také vydím zásadní rozdíl v chování Freemana v úvodní scéně s dodávkou se zbytkem filmu. I přesto, že to má vystihnout jeho zábrany s filmováním, je to až příliš velký kontrast k zbytku jeho osobnosti. Pár optimistických momentů ale bylo a oba představitelé hrají hodně dobře, takže lehký nadprůměr. Pozor! Po tomto filmu můžete začít nenávidět Morgana Freemana. ()

KdG

Líbila se mi ta klidná atmosféra filmu kterej byl v podstatě o ničem ale tak nějak pěkně. No a Paz Vega je fakt baba k sežrání. ;-) ()

predsedajs

Film, který se mi přesně trefil do nálady. Rozpočet minimální, Freeman bezkonkurenční, Vega krásná a soundtrack úžasný. Koncentrovaný optimismus neškodí v jakémkoli množství :) Závěrečné poselství sice není nic nového pod sluncem, ale je dobře podané a na mě sedí jako ulité. ()

zipacna

Morgan Freeman je skvělý herec, Paz Vega je krásná žena... Ale tady mi to bohužel nestačilo. Nudil jsem se. Dal bych i 3 hvězdičky (50%), ale potom co na konci řekl že už se nikdy neuvidí, se mi to znelíbilo. ()