10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

rotel

Skvelé zavŕšenie dňa, taká super jednohubka, minimum čo sa týka minutáže, naopak maximum pozitívnych emócií. ()

LaGomme

No nebejt to Freeman, tak jdu hodně dolů, ale když on je takovej optimistickej parchant usměvavej, že to nejde jinak. 60% ()

TonyM

Všetko na tomto filme je príjemné :) Či uz Morgan Freeman, ktorý v podstate hrá samého seba a svoju prácu odvádza tradične dobre alebo sympatická Paz Vega, takisto chytľavý soundtrack no a ešte sa k tomu aj dobre zabavíte. Nemám čo dodať, veľmi pohodový snímok. ()

jacksax

Morgan Freeman se neskutečně baví, na jeho uvolněnosti je to znát, a válcuje (kromě indiána) všechny okolo. Jak před, tak i za kamerou. ()

embecka

Mňa tento Morgan vždy tak baví, a to ani nemusí nič robiť. Oddychovka po ťažkom dni, film, pri ktorom sa nemusíte sústrediť na nič, len sa tak necháte unášať tým, aké je to príjemné a ako tu funguje tá správna medziľudská chémia. Sila dialógu sa tu ukázala v plnej sile a opäť platí, že Morgana po tomto filme budete chcieť mať všetci za kamoša. Plus, ponaučenie do života - usmievajte sa na cudzích ľudí a buďte bezprostrední. Najskôr ich to vyvedie z rovnováhy, ale nakoniec sa na vás tiež usmejú naspäť. ()

joe777

Nízko rozpočtový film, který určitě nebude pro každého diváka. Fanoušci Morgana Freemana 10 Items or Less určitě budou chtít vidět. Napadá mě jediné slovo – originalita. Děj je vlastně nepodstatný, je zde kladen důraz na detail. Charismatická postava (Freeman) Vám poskytne odpočinek od drahých a přeplácaných filmů. ()

xxSmoldaxx

Rozhodně sympatické dílko. Jednoduché a přece vás dokáže na tu krátkou dobu upoutat. Herecké výkony jsou nenásilné a přirozené, Freemanovi jeho přehnanej optimismus prostě věříte. Navíc Jim Parson potěší každýho fandu TBBT i za tu necelou minutu :) 70% ()

barteca

F. Morgan si užívá hrát sám sebe s nadhledem a nadsázkou, evidentně se dobře bavil a já s ním. Scénář je výborný, počítám , že tam hrálo fakt jen pět herců, zbytek jsou náhodní chodci a zaměstnanci supermarketu, nechybí tu tudíž autencita a kouzlo nechtěného. Film s pozitivním poselstvím - život není peříčko, ale pomoc vylepšit sebevědomí může přijít odkudkoli a kohokoli. ()

Jeremiah

Příjemný film opírající se o charisma M.Freemana a krásu herečky Paz Vega. Bohužel to je asi tak vše, co mi nabídl. Jde sice o milý příběh, ale dosti těžko uvěřitelný, takže nemohu dát více než 3. ()

Rehooo

Bezkonkurenční Freeman, jeho gesta a hlášky jsou úžasné. Vkusná hudba, plynulý děj a Paz Vega opět nezklamala. ()

BathoryMan

Som viac pesimista než optimista......ale tento filmík ma otrochu viac posunul k tej druhej skupine!Dúfam že si pri natáčaní Morgan Freeman oddýchol aspoň tak dobre ako sa pri ňom zabával!Film za pár drobných,ktorý potešil!!! ()

merigieren

Freeman si to povídání asi užil, je to i trochu vtipné, s úsměvem jde všechno snáze. Španělský přízvuk je roztomilý :-) ()

mala_kea

Poslední dobou už jsem začínal být na ten Freemanův moudrý dobrácký xicht alergický a tahle skromná a milá, byť místy až příliš podbízivá nezávislárna mě z toho zázračně vyléčila, ačkoli sama o sobě žádným zázrakem není. ()

Rokle

Podobný typ filmu jako Před úsvitem/Před soumrakem a taky trošinku namícháno ze Ztraceno v překladu (ten je ovšem mnohem hlubší a kvalitnější). Příjemná jednohubka, která má za cíl povzbudit lidi, že si mají věřit a hlavně zkoušet nové příležitosti i za cenu neúspěchu. A taky není od věci připomenout, že můžete kdykoliv a kdekoliv potkat člověka, který vám i po krátké známosti přijde jako ten nejúžasnější protipól pod sluncem a rádi byste s ním strávili i více jak jeden den. ()

Rockerman

Váhal jsem,jestli nemám dát 5 hvězdiček,protože tenhle film je pohlazení po duši.Zdánlivě o ničem,ale když se do toho člověk vžije,pak je královsky odměněn.Skvělý duet obou hlavních herců.Možná si to ještě časem rozmyslím a tu hvězdu přidám. ()

texa

Na tohle jsem se díval jen kvůli Morganovi. A ono z toho nic nebylo. Jen pocit že to byla ztráta času. Celý film se v podstatě točí okolo ničeho. "Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů" na mě tedy ani křehce , velice příjemně nebo plně pozitivních výbojů vůbec nepůsobil. Kdo se v dnešní době nechá otravovat starým páprdou ? ()

GOREGASM

Ohromně pozitivní jednaosmdesáti minutovka, která je ódou na Freemanovo bohorovné pozitivno a neuschovatelný půvab a drzost Paz Vegy. Navíc Silbering se ani trochu nebojí balancovat skoro až za hranou reálnosti a dává tak maximální prostor sublimující chemii mezi Freemanem a Vegou. Jestli máte na ;-)****;-) náladu, dejte si 10 Items or less a bude to dobré... alespoň na chvíli... 80% ()