10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

MiCM

Nebýt tady Morgan Freeman, tak opravdu nevím nevím, ale takhle velice příjemný film. Paradoxně i s tímto scénářem.. ()

T-pack

Další příjemný oddechový film, kde má mírně ponurá a uměle osvětlená atmosféra obchodního domu hlavní roli. Nad Morganem Freemanem jsem se usmíval celý film. Nenucené a nenáročné. Vážně hodně pěkné. ()

terunka003

Pohodové, pozitvní, ze života, veselé, skvělé. Moc se mi to líbilo. Čekala jsem něco jiného, ale předčilo to mé očekávání. Byl to pozitivné film, nebyl akční, byl hodně povídací, ale naprosto pozitivní. Zvedl mi náladu. Morgan Freeman hraje naprosto skvěle, slečna Scarlet je tak obyčejná, že se mi líbí z minuty na minutu víc a víc. Je sice vyřčeno pár frází, které by mohli být vypuštěny, ale i tak je celkový dojem velmi dobrý. ()

GrooveJump

Kam se hrabe Before the Sunrise, pche Love a sex je na howno. Tenhle způsob konce u konverzačního dvoučleného dialogu je lepčííí...... ()

LadyDevil

Delší dobu jsem nekoukala na filmy a musím říct, že pro mě po takovým půstu byla vyloženě radost skouknout film jako je 10 položek a méně. Nevím, co bych tady měla víc psát, než že je to vyloženě milý film do pohody se šarmantním, i když samozřemě stárnoucím panem Freemanem, jednoduchým, avšak smysluplným příběhem. Není na tom nic speciálního, vzrušujícího, akce za akcí, ale o tom to právě je..zamyslet se nad každodenním životem, starostmi a maličkostmi, jež ho mohou okořenit. Zůstat chvilku sedět na gauči a zadumat se nad svými 10ti plus a mínus... Nedovedu si představit člověka, co by ke konci filmu nezíral s úsměvem na rtech.. :-) ()

lennyd

Bývalá filmová hvězda (Morgan Freeman) se po letech vrací do světa filmového umění, a pro svůj nový film chce načerpat inspiraci ze života obyčejných lidí. Vydává se do jednoho supermarketu, kde poznává Scarlet (Paz Vega), pracující za jednou z pokladen. I když nemohou být rozdílnější, něco je k sobě přitahuje - a když se dozvídá, že by Scarlet měla jít na konkurs na lepší pracovní místo, rozhodne se jí pomoci .. Ha .. a už je to tu zas. Koukáte na film, ve kterém vlastně vůbec o nic nejde (jeden obyčejný den několika obyčejných lidí), jenže ani po závěrečných titulcích jej nemůžete dostat z hlavy. A není to vůbec hereckým uměním Morgana Freemana (i když zde jde v jeho podání o herecký koncert), ani o krásu Paz Vegy (i když jí to zde velmi sluší), ani o režii Brada Silberlinga, ale právě o to, jak moc obyčejně se tento film tváří. Fakt jsem byl moc mile překvapenej, a až jsem si musel (v duchu) vynadat, jak dlouho jsem se tomuto dílu vyhýbal (stejně jako stejně nazvaným pokladnám :) ) ()

venison

Mám hrozně ráda příběhy lidí, kteří se setkají, jen tak si povídají o hlubokých i mělkých věcech.. Poznávají se, svěřují se, utahují si nebo jen tak klábosí.. Tenhle film patří k jedněm z nejfajnovějších, které jsem za poslední dobu viděla.. Hezký příběh o slavném herci "na odpočinku" a mladé dívčině, která teprve začíná "opravdový" život - oba spojuje to, že dle jejich úsudku je v životě už nic kloudného nečeká.. Mám ráda jednorázová setkání ve filmu, která nakonec ovlivní jejich životy.. "Vyjmenuj 10 věcí, které nemáš v oblibě a které máš ráda.." ()

Pavlínka9

Vynikající Morgan Freeman, který se bavil každou minutou filmu :) Bylo to tak bezprostřední a zábavné :) Nevím sice, jak to funguje v takových "dírách" na pokraji města, ale tady to bylo přesně tak zaplivané, že by z toho chtěl každý utéct. Pracovitost postavy Paz Vega je úžasná :) A její touha konečně zdrhnout pryč, aby se mohla posunout a budovat si jak svoji kariéru, tak osobní život - je to někdy těžké, ale Freeman ji v tom hodně pomohl :) Byla to velice příjemná podívaná, kdy jsem si pořád říkala, kde je ten zádrhel...A ono ne.. :) Příjemná "komedie" ze života :) ()

dANo

Niekedy je strašne fajn si pozrieť nejaký ľahší film, nezávislého charakteru, ktorý sa na nič nehrá... A toto je veľmi vhodný tip. V podstate sú v ňom len 2 postavy a myslím, že obe potešia diváka svojim spôsobom. Morgan Freeman svojou otvorenosťou a charizmou ovplyvňuje celé svoje okolie a Paz Vega je zase veľmi sympatická a sexi, takže spolu tvoria zvláštne zaujímavú dvojicu, ktorá predvádza skvelé dialógy. Veru, príjemný oddych s krátkou stopážou. ()

zdenny

Vždyť se tam nic zásadního a zvláštního neudálo. Morgan Freeman je skvělý herec a legenda, taky zahrál to, co se od něj bezezbytku čekalo. Ale jestli tohleto měl být nějaký dialogový ohňostroj, tak to v žádném případě. Prakticky žádnou pasáž rozhovoru si z filmu nepamatuji. A to je co říci, protože filmy tohoto typu mám rád. Ale bohužel tenhle mi připadal narychlo spíchnutý, aby se prostě zacelila mezera v žánrových oblastech. Více mne teda zasáhl film "Vše nejlepší", kde jsem spatřoval dobré herecké výkony na stejné úrovni s kvalitou dialogů. A celé mi to něco dalo. Zde vůbec nevím, proč byl tento film natočen. PS: A to dávám přednost americkým filmům před českými. Jo a ještě bych chtěl doplnit vzkaz všem, kteří hodnotili 4 a více - "Víte vůbec něco o životě a o tom, co je to dobrý film? Nenesete se tak náhodou na módní vlně?". A vzkaz pro ty, kteří hodnotili dvě a méně - "Měli jste pravdu". ()

squader

Upřímně musím přiznat, že mě na filmu nejvíc potěšil Jim "Sheldon" Parsons v malé roli úředníka. Jinak film není špatný, ale nepočítám, že mi utkví v hlavě nadlouho. ()

KimmyJ

Morgan Freeman se u tohoto filmu musel nehorázně bavit. Je to na něm vidět a protože jsem se u něj bavil i já, tak mi vůbec nevadí, že byl úplně o ničem. ()

drake31

Pozitívny, pozitívny, pozitívny - prevládajúce slovo v komentároch ostatných a ja plne chápem prečo. Vychádza to zo samotného prístupu tvorcov,až cez hlavné postavy ktoré úctyhodne stvárnili Morgan "The God" Freeman a prenádherná Paz Vega. Uvolnené, príjemné, vtipné, čo si viac priať. Kvalitne strávených sedemdesiat minút. ()

davidek

Zvláštní film, zvláštní začátek, zvláštní průběh, ale fakt je ten, že mi film něco dal. To se nestává často. Trochu je vidět jak známý herec má tak trochu snadnější komunikaci. V některých situacích by ho pár lidí, pokud by nebyl známý, poslali někam. ()

blackJag

Freeman si tu ke své nesporné radosti vyprodukoval filmeček, který si v ničem nezavdává třeba s filmy Jima Jarmusche a být to černobílé, asi bych to bral jako přímí odkaz. Freeman je tu přirozeně suverénní a pozitivní náladu své postavy dokáže hravě přenést na diváka a to bych bral jako hlavní klad tohoto nenápadného počinu. 85% ()

JoseBenes

Že to má jenom hodinu? Za tu dobu se toho dá spoustu stihnout...že je to film o ničem, bez děje? Hned na začátku se film vystihne sám - je to takový malý filmový orál. Kdyby se náhodou nepovedl, vůbec by to nevadilo. Dabing je perfektní, soundtrack kvalitní a definitivně budete mít lepší náladu. ()

masw

Zajímavé, vtipné (zejména Morgan Freeman), výborné miniroličky Jima "Sheldona" Parsonse a Jonaha Hilla, který hraje pořád stejné postavy :) Vrcholem je nádherná Paz Vega a její nadávky v angličtině se španělským přízvukem :) ()

MI-380

Kdo měl rád dvojici Connery a Zeta-Jones v Pasti, ten bude mít rád i dvojici Freeman a Vega v Deseti položkách. Jenom se musí umět snést blíž k zemi. 80%. ()

greetchen

Napoprvé jsem u toho filmu usnula, protože dokáže příjemně ukolébat a donutí vás přestat myslet na všechno, co vám momentálně okupuje mysl. Napodruhé jsem si už duo Vega-Freeman vychutnala až do konce. Jejich lehká koverzačka vám vyvolá lehce přihlouplý úsměv ve tváři a pohoupe vás na pozitivní vlně. Docela dobrý dojem z filmu, který vlastně ani o ničem není. ()

Miki8888 odpad!

Fakt se to nedalo dokoukat do úplného konce. Čtyřicet minut bohatě stačí k tmu, abych dal odpad. Tohle Freeman posral. ()