Cimrman v říši hudby

(divadelní záznam)

Původní partitura byla v žalostném stavu: noty nedbale znamenány, linky porušené, papír samá šmouha. Věnoval jsem rekonstrukci tu největší péči: šmouhy jsem vygumoval, linky podle pravítka obtáhl, bříška čtvrťových not začernil, k osminkám a šestnáctkám přidělal ocásky. Myslím, že dnešní podoba díla obstojí i před nejpřísnějšími měřítky. (oficiální text distributora)

Frajer42

Přiznám se bez mučení. Váhal jsem i nad odpadem. Vtip se kamsi vytratil. Za celé představení jsem se asi 2x pousmál, což je v DJC sakra málo. Z mého pohledu jednoznačně nejhorší představení DJC, které se pohybovalo na velmi tenkém ledu a málem vyznělo až do trapnosti. * dávám jen z úcty vůči ostatním představením tohoto excelentního divadla, které budu obdivovat a hájit snad až za hrob. Tohle představení se zkrátka nepovedlo. ()

boshke

Jako zanícený cimrmanolog, schopný hodiny a hodiny vyprávět repliky ze všech her krom Českého nebe, se kterým jsem ještě žel neměl tu čest, snad ani nemohu jinak. Mohl bych pár her vyzdvihnout, avšak žádnou bych nedokázal označit za slabší či méně oblíbenou. Stejně ode mne každá dostane "kilo", tak co... 100% ()

Kothy

Nejslabší Cimrmanova hra. Taky, že je to muzikál. Vondruška si to aspoň užil. "Kdybyste na to laskavě mrkl, mělo to vyrábět cukr." :D ()

Chrustyn

Jedna z nejslabších Cimrmanových her. Seminář ještě ujde ale muzikálové pojetí samotné hry se mi vůbec nelíbilo. ()

anais

CImrmany mám rád, ale většinou se nesměju jejich vtipům. Spíš se z nich potichu těším. "Cimrman v říši hudby" mě ale rozesmál. A to hlavně v druhé polovině, kdy je předváděna Cimrmanova opera Úspěch českého inženýra v Čechách. Pěvecké výkony, taneční čísla, i samotná hudba Jana Klusáka jsou ukázkou perfektní parodie. Je tu znát skvělé odpozorování různých prvků, ze kterých se skutečné opery skládají, hudba je plná známých motivů, které na diváka/posluchače spiklenecky pomrkávají, dávaje nám nenápadně najevo, že Cimrman přicházel pozdě i s geniálními hudebními motivy. Zpěv hlavních představitelů dokazuje, že tito vědci dokaží pro divákovu osvětu dojít skutečně až za hranice svých možností. Cimrman v říši hudby se od ostatních her DJC liší propracovaností hudebního čísla. Díky němu patří k tomu nejlepšímu, co v tomto divadle vzniklo. ()

Lucasion

"Plukovník Colonel v bílých šortkách řekne good, řekne well a vše je all right." Jistě nejhorší Cimrmanova hra. Minimum gegů a minimum humoru. Nespraví to ani přednáška ani hra. Dokonce ani Smoljak se Svěrákem pospolu. (75 %) ()

Terva

Cimrman v říši hudby: Malé velké hudební dílo. Zlaté ručičky? Úvodní seminář: Hudební tvorba Járy Cimrmana. Stránky vyrvané osudu. ()

svik

Divadlo je neuvěřitelná věc. Skvěle zorganizováno, ikdyž se mi více líbila 2/2 z představení, kde jsme se ponořili do inženýrské opery (plukovník Coolonel v bílých šoortkách, řekne...... ) no prostě paráda. v tomto díle Cimrmana byl nejlepší Pavel Vondruška, když představoval tlumící kabinu, to sem se zasmál zvlášť u čísla 13.. Můj obdiv všem učinkujícím. ()

Blofeld

Seminář byl skvělý, ale přiznám se, že nápad druhé poloviny se vyčerpal ještě předtím, než začala... To ovšem neplatí o Svěrákově tanečku! ()

sonnak

Já prostě na opery nejsem. Chvílemi příliš protahované až nudné, uvidíme jak dopadnou moje ostatní střety s Járou. Tuším i doufám, že lépe. ()

kaylin

Z nostalgie bylo hezké sledovat páně Smoljaka a Vondrušku, ale musím říct, že tohle je asi můj nejméně oblíbený kus z Cimrmanovy tvorby. Jsou zde dobré vtipy, je zde zajímavé koketování s hudbou a její specifické spojení s mluveným slovem, ale stejně si nemohu pomoct, v operním partu jsem se prostě nudil. ()

jajinka

Naprosto geniální, jako celá cimrmanologie :-) ale dokážete si představit, až někdo z nich nebude..?? to bude škoda.. velká.. pro celé české divadlo.. ()

Maq

Jan Klusák dodal velmi zdařilou hudbu - přístupnou, humornou, kvalitní. Mistrovo libreto už tak dokonalé není; jakoby se některé části ztratily. Opera tak trochu ztrácí na plynulosti. A seminář? Určitě mohl být kratší, právě aby opera mohla být delší. ()