VOD (1)

Zubař Doug, nešika Dudley, podpantoflák Bobby a právník Woody, který přišel o veškeré peníze, prožívají krizi středního věku. Jsou obklopeni ženami, které je nechápou nebo rovnou opouštějí, dětmi, které je nerespektují, a pracemi, které je neuspokojují. Tito čtyři muži nacházejí jediný oddech v pravidelné jízdě na motorkách do místního baru a zpět. Woody ale nutně potřebuje změnu a navrhne, že by si mohli opepřit svůj nudný život na předměstí a vydat se na motorkářský výlet napříč Amerikou. Ani jeden z nich nemá tušení, že se během cesty za svobodou a volností setkají se skutečným motorkářským gangem Del Fuegos a že dojde k odhalení překvapivých tajemství ve vlastních řadách. (TV Nova)

Trailer

F.man

I když prvotní myšlenka vypadá děsně a herecké obsazení slibuje utrpující depku, kupodivu to funguje. Komedie roku z Divočáku asi nebude ale, světe div se, ani výrazný propadák. Průměr u kterého se občas usmějete, je v tomto případě kladné hodnocení. Man, that was like Level 12 of Doom. ()

Enšpígl

Bůh je mi svědkem, že jsem ze začátku těm chlapům rozuměl, podporoval je, fandil jsem jim, áááááá ano, záviděl jsem jim, ovšem jen do té doby než přijeli do toho městečka a celý to kouzlo dobrodružné obyčejnosti odešlo zpátky na nekonečné silnice spojených států a nechalo divočáky trapně dodivočet. Jo a zachtěl jsem mít Harley Davidson, když jsem uviděl Pítra Fondu, neměl jsem však peníze i když jsem hrábnul do všech fondů a tak budu muset svůj unik ze stereotypu na dobrodružné putování po dálnici D1 ještě chvíli odložit. ()

Phobia

Pokud si chce čtyřka usedlých fotrů vyrazit na bezstarostnou jízdu, slibuje to spoustu zajímavých situací... bohužel zůstalo jen u těch slibů. Nic moc jsem nečekala a nic moc jsem nedostala, divoký tah po silnicích za dobrodružstvím a humorem se ukázal být rodinným výletem za morálním poselstvím a trochou romantiky. Pominu, že bych se obešla bez Kutila Tima a tlemícího se Martina Lawrence - "Divočáci" prostě nemají koule... a když, tak velikosti lentilek. Škoda, tenhle film měl na víc, kdyby ho netočili přizdisráči. 55% ()

LaciLC

Pravdupovediac som od režiséra priemerných teenagerských komédií nečakal, že by s nadhľadom a rozumne dokázal natočiť príjemný a nenásilný filmík, ktorý by pobavil všetky vekové kategórie a zároveň aj dokázal niečo povedať mužom po štyridsiatke, ale na moje počudovanie sa z toho vykľula prinajmenšom výborná pánska jazda okorenená láskavým humorom a samozrejme - sympatickými hereckými výkonmi. Za mňa dávam jednoznačne palec hore pre (opäť) skvelého Williama H. Macyho, ktorý z môjho pohľadu tentokrát zatienil všetkých jeho hereckých partnerov. Príjemnú atmosféru filmu na mnohých miestach zase zdatne dotvárala skvelá road muzika pozostávajúca z chytľavých songov, vďaka ktorým si túto svižnú jazdu možno ešte viac užijete. Pravdepodobne jediná slabá stránka filmu sa skrýva v nie príliš originálnom scenári, ja osobne som však klišé s chuťou prehliadal, lebo celé to nesporné kúzlo filmu leží niekde úplne inde - ja som nad mieru spokojný... ()

castor

Krize středního věku je zřejmě solidní prevít. A tak si banda upocených padesátníků řekne dost, vzájemně si rozmašíruje mobily (!) a vyjede na svobodnou cestu směrem k pobřeží Pacifiku. Bez pravidel, bez závazků. Čeká je ale ranec nesmyslných dobrodružství v sitcomovém balení, které se třou se zdravým rozumem (epizodky s teplým policistou, koupání na Adama), vrcholící v jednom zapadlém městečku. Čekal jsem otevřenou silnici před čtveřicí chlápků, co budou nostalgicky projíždět krajinou, pronášet moudra, vzpomínat, hrát jim bude rocková hudba let minulých a v několika silných momentech to dofrčí až do finále. Jenže ouha.. Je až s podivem, jak se čtveřice takových hereckých stálic (plus pouze statující Marisa Tomei nebo Ray Liotta) mohla nechat do něčeho podobného přemluvit. Naprosto otřepané gagy, nepříjemně známá klišé, dialogy jako z telenovely a děj jakoby si jej během jednoho utahaného dopoledne vymyslely děti na pískovišti. ()

• Natáčení začalo 1. května 2006 ve státě Nové Mexiko v USA. (BMW12)
  • Když Blade (Peter Fonda) říká Divočákům, aby zahodili hodinky, odkazuje tak na svůj film Bezstarostná jízda z roku 1969, kde jeho postava na začátku filmu zahodí hodinky a vydá se na cestu. (CliffLee)

Související novinky

Po Divočácích přijdou Staří psi

Po Divočácích přijdou Staří psi

26.06.2007

Souvislost mezi komediemi Wild Hogs a Old Dogs je evidentní. Opět je tu studio Walt Disney Pictures, vrací se režisér Walt Becker i hlavní hvězda (ačkoli s nynější hvězdností Johna Travolty to není… (více)