Mně se to líbilo. Žádná originalita, žádná šílená komedie, ale byla to milá oddechovka s vynikajícími herci, kteří ještě nepatří do šrotu. Elektrická kytara s harmonikou navozuje náladu odpadlíka, parta chlapů si užívá volnost a mě mrzí, že nemám motorku. S druhou polovinou to bohužel upadá a film se začíná topit v klišé, ale jednotlivé charaktery a závěrečná scéna spolu s titulky mě donutila nesnižovat hodnocení. Kéž by mi parta z dětství vydržela taky tak dlouho. Už dlouho jsem nevstával u tak milého snímku.(11.2.2009)

Příjemná odpočinková komedie, která vcelku pobaví a potěší.:) Dobrý námět a příběh, z kterého se v žádné minutě filmu neujíždí. Příběh už je sice několikrát ohraný, takže je to krapet klišé, ale tak dá se to přehlédnout. Myslím si, že obsazení je dobré. Obsadit stárnoucí filmové "star" byl dobrý tah a určitě se díky tomuto obsazení film dostal o úroveň výše. John Travolta vypadal asi nejvíc jako drsný motorkář ze všech těch ostatních pamotkářů. Potěšila mě tam i přítomnost Raye Liotty, který zahrál skvěle pošahanýho motorkáře.:) No, do kina bych na to asi nešel, tohle se hodí akorát do televize nebo DVD. Pobavilo, potěšilo, neurazilo, takže hodnotím 4* - 75%(11.12.2007)

Velmi příjemně strávený čas s partičkou chlápků ve středním věku, kteří chtějí utéct od svého stereotypního života. Tahle komedie má zvláštní kouzlo a její humor, ačkoli to není nějaká smršť superoriginálních a třeskutě úderných vtipů, prostě baví. Sympatické je, že si Divočáci a nic nehrají a prostě jim to dobře šlape.(21.5.2007)

• Vojcl

Prakticky stejná pointa jako starší (a podle mě mnohem lepší) snímek Dobrodruzi z velkoměsta. I přes hvězdné obsazení šíleně nudný, klišovitý a nijak nezajímavý film. Styl humoru není úplně nejhorší, ovšem je ho velmi málo. Ze čtveřice ústředních výtečníků je sympatický snad jen nešikovný smolař William H. Macy, jinak Travolta se mi na podobné role moc nehodí a Tim Allen s Martinem Lawrencem se mi nikdy nelíbili. Nebýt přijatelné stopáže a několika úsměvných sekvencí, nebál bych se to vyhodit do odpadu.(26.7.2010)

Těžká pohodovka s partou sympatických postav, které sice představují typické archetypy amerických komediálních charakterů, ale o to více se dá u jejich bláznivého tripu odreagovat. Tohle je prostě bezmyšlenkovitá jízda na vlně chytlavé muziky, v níž naštěstí absentují vyloženě trapné a nevkusné pokusy o humor za každou cenu. Navíc Marisa Tomei je vážně kus a zhlédl jsem se v postavě Dudleyho, také mám občas problémy udržet rovnováhu na jízdním kole, obzvlášť po desáté večer při návratu z jistých příjemných podniků..(14.9.2019)

• - Ve scéně, kdy Woody Stevens (John Travolta) přestřihává palivové hadičky konkurenčnímu gangu, zazní skladba „Wanted Dead or Alive“ od J. B. Joviho. Stejná píseň se objevuje během úvodních titulků dalšího „motorkářského“ filmu Harley Davidson a Marlboro Man (1991). (Jizni Tlapa)

• - Během zahajovacího víkendu se v USA Divočáci umístili na 1. místě žebříčku s výdělkem 39.7 milionu dolarů. (CliffLee)

• - Na začátku filmu, kdy se při parkování Dudley omylem rozjede, je výrazně vidět značky Albuquerque, kde se natáčelo. (CliffLee)