Čelit krizi středního věku lze buď tak, že si rezignovaně pustíte předělávku od Steppenwolfu "Born to be bald" a nebo vyrazíte na prostenalovou jízdu pekelných fotrů.. Vzhledem k infantilnosti humoru mně to však spíše chvílemi připadalo, že si na trip vyrazili sedmnáctiletí mladící s cílem obrážet na fechtlech okresní diskotéky, k čemuž, řekněme si otevřeně, přispělo i afektované herectví Vica Vegy, či šaška Lawrence. Škoda, tihle kaňouři měli s chytřejším scénářem a odvahou zahrát občas na vážnější notu mnohem na víc. Apropo, vždycky mě pobaví puritánství za velkou louží, kdy na vás uvědomělí občané klidně zavolají policii, když váš dvouletý syn močí v parku u stromu. Tady mně ten pohoršený přístup připomněla scéna, kdy se rodina odmítla koupat v jednom jezírku s obnaženými ponorkami ústředního kvarteta, avšak vsadím se, že být tam jen cedule "Skládka toxického odpadu", čvachtali by se až do večera..(11.7.2011)

Je to na vomaštěný nemastný 2,5*, ale za závěrečný titulky dík.(12.10.2013)

• choze

VELMI, VELMI nenáročná komedie.(5.10.2007)

Naprostý průměr mezi průměrnými filmy. Je to komedie, u které se člověk smíchy válet nebude, ale ani nebude uražený, teda neměl by být. Jinými slovy, klasická road movie-comedy se špetkou akce a prvky nudy.(10.3.2012)

• Lima

Motorkářský způsob života mi říká velký kulový, ale kurňa, musí to být velká pohoda, vrazit si do uší AC/DC, sednout na harleye a vyrazit po Route 66. Proto ze začátku měli „divočáci“ mé sympatie (v případě pseudokomika Martina Lawrence však se skřípěním zubů) a asi tak půlku stopáže mi to vydrželo, pak se ale celá story překlopila do klišovité komické frašky, kterou jsme už viděli asi stokrát. Pokračování s těmi sympaťáky bych se nebránil, ale pouze s mnohem lepším scenářem.(7.3.2008)

• - Na začátku filmu, kdy se při parkování Dudley omylem rozjede, je výrazně vidět značky Albuquerque, kde se natáčelo. (CliffLee)

• - V původním scénáři se počítalo s logem známého motocyklového gangu Pekelní Andělé, to bylo posléze změněno na Del Fuegos, poté co známý klub zažaloval Disneyho. (CliffLee)

• - Když Blade (Peter Fonda) říká Divočákům, aby zahodili hodinky, odkazuje tak na svůj film Bezstarostná jízda z roku 1969, kde jeho postava na začátku filmu zahodí hodinky a vydá se na cestu. (CliffLee)